Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Soccerway
Soccerway
Spielpläne
Wettbewerbe
Vereinsmannschaft
Premier League
Serie A
Primera Division
Bundesliga
Ligue 1
Eredivisie
Süper Lig
Primeira Liga
Championship
Serie A
Alle anzeigen
Internationaler Verein
Europa
Champions League
Europa League
Superpokal
Asien
Champions League
AFC Pokal
Südamerika
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Alle anzeigen
International
Weltmeisterschaft
Olympische Spiele
Europameisterschaft
Copa America
Gold Cup
Asienmeisterschaft
Afrika-Cup
Confed-Cup
U20-Weltmeisterschaft
Euro U21
Alle anzeigen
Jugend
International
U20-Weltmeisterschaft
U17 Weltmeisterschaft
UEFA U21 Meisterschaft
UEFA U19 Meisterschaft
U20 Südamerikameisterschaft
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Alle anzeigen
Teams
Club teams
FC Barcelona
Real Madrid
Manchester United
FC Arsenal
FC Liverpool
Alle anzeigen
Inter Mailand
AC Mailand
FC Bayern München
FC Porto
Boca Juniors
National
Spanien
Niederlande
Deutschland
England
Brasilien
Alle anzeigen
Argentinien
Italien
Portugal
Frankreich
Russland
mehr
FIFA Rankings
Direktvergleich
Spieler
Betting Insights
Wettbewerbe
Vereinsmannschaft
Premier League
Serie A
Primera Division
Bundesliga
Ligue 1
Eredivisie
Süper Lig
Primeira Liga
Championship
Serie A
Alle anzeigen
Internationaler Verein
Europa
Champions League
Europa League
Superpokal
Asien
Champions League
AFC Pokal
Südamerika
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Alle anzeigen
International
Weltmeisterschaft
Olympische Spiele
Europameisterschaft
Copa America
Gold Cup
Asienmeisterschaft
Afrika-Cup
Confed-Cup
U20-Weltmeisterschaft
Euro U21
Alle anzeigen
Jugend
International
U20-Weltmeisterschaft
U17 Weltmeisterschaft
UEFA U21 Meisterschaft
UEFA U19 Meisterschaft
U20 Südamerikameisterschaft
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Alle anzeigen
Teams
Spieler
DE Wettbewerbe
Bundesliga
2. Bundesliga
3. Liga
Regionalliga
Oberliga
State Leagues
DFB-Pokal
Ligapokal
DFL-Supercup
Reg. Cup Baden
Reg. Cup Bayern
Reg. Cup Berlin
Reg. Cup Brandenburg
Reg. Cup Bremen
Reg. Cup Hamburg
Reg. Cup Hessen
Reg. Cup Mecklenburg-Vorpommern
Reg. Cup Mittelrhein
Reg. Cup Niederrhein
Reg. Cup Niedersachsen
Reg. Cup Rheinland
Reg. Cup Niedersachsen Amateure
Reg. Cup Saarland
Reg. Cup Sachsen
Reg. Cup Sachsen-Anhalt
Reg. Cup Schleswig-Holstein
Reg. Cup Südbaden
Reg. Cup Südwest
Reg. Cup Thüringen
Reg. Cup Westfalen
Reg. Cup Württemberg
Bayern Ligapokal
Relegation Bundesliga
Relegation 2. Bundesliga
Relegation Regionalliga
Westphalia DFB Pokal Play-off
Play-offs 5/6
U19 Bundesliga
DFB-Vereinspokal der Junioren
U17 Bundesliga
Frauen-Bundesliga
2. Frauen-Bundesliga
Frauen-Regionalliga
DFB-Pokal der Frauen
Women's Play-offs 2/3
Bundesliga-Pokal
Vereinsmannschaft
Afghanistan
Ägypten
Albanien
Algerien
Andorra
Angola
Antigua und Barbuda
Argentinien
Armenien
Aruba
Aserbaidschan
Äthiopien
Australien
Bahrain
Bangladesch
Barbados
Belgien
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivien
Bosnien-Herzegowina
Botswana
Brasilien
Britische Jungferninseln
Brunei Darussalam
Bulgarien
Burkina Faso
Burundi
Chile
Cook-Inseln
Costa Rica
Curaçao
Dänemark
Demokratische Republik Kongo
Deutschland
Djibouti
Dominikanische Republik
Ecuador
El Salvador
Elfenbeinküste
England
Estland
Färöer-Inseln
Fidschi
Finnland
Frankreich
Französisch Guyana
Gabon
Gambia
Georgien
Ghana
Gibraltar
Grenada
Griechenland
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guinea
Guyana
Haiti
Honduras
Hongkong
Indien
Indonesien
Irak
Iran
Island
Israel
Italien
Jamaika
Japan
Jemen
Jordanien
Kaimaninseln
Kambodscha
Kamerun
Kanada
Kapverdischen Inseln
Kasachstan
Katar
Kenia
Kirgisistan
Kolumbien
Kongo
Kosovo
Kroatien
Kuba
Kuwait
Laos
Lesotho
Lettland
Libanon
Liberia
Libyen
Liechtenstein
Litauen
Luxemburg
Macao
Madagaskar
Malawi
Malaysia
Malediven
Mali
Malta
Marokko
Martinique
Mauretanien
Mauritius
Mazedonien
Mexiko
Moldawien
Mongolei
Montenegro
Mosambik
Myanmar
Nepal
Neukaledonien
Neuseeland
Nicaragua
Niederlande
Niger
Nigeria
Nordirland
Norwegen
Oman
Österreich
Pakistan
Palästina
Panama
Papua Neuguinea
Paraguay
Peru
Philippinen
Polen
Portugal
Puerto Rico
Republik Irland
Réunion
Rumänien
Russland
Rwanda
Salomonen
Sambia
Samoa
San Marino
São Tomé und Príncipe
Saudi-Arabien
Schottland
Schweden
Schweiz
Senegal
Serbien
Serbien und Montenegro
Sierra Leone
Simbabwe
Singapur
Slowakei
Slowenien
Somalia
Spanien
Sri Lanka
St. Kitts und Nevis
Südafrika
Sudan
Südkorea
Surinam
Swasiland
Syrien
Tadschikistan
Tahiti
Taiwan
Tansania
Thailand
Togo
Trinidad und Tobago
Tschad
Tschechische Republik
Tunesien
Türkei
Turkmenistan
Turks und Caicos-Inseln
Uganda
Ukraine
Ungarn
Uruguay
USA
Usbekistan
VAE
Venezuela
Vietnam
Volksrepublik China
Wales
Weißrussland
Zypern
Internationaler Verein
CAF Champions League
CAF Konföderationspokal
CAF Super Cup
African Football League
CAF Women's Champions League
CECAFA Club Cup
SportPesa Super Cup
AFC Champions League
AFC Pokal
Gulf Clubs Championship
AFC Women's Club Championship
Suramadu Super Cup
AFC President’s Cup
UEFA Champions League
UEFA Europa League
UEFA Europa Conference League
UEFA Superpokal
Algarve Football Cup
Premier League International Cup
UEFA Youth League
UEFA Women's Champions League
Baltic Women's League
United by Women's Football
CEE Cup
Trofeo Angelo Dossena
FNL Cup
UI-Cup
The NextGen Series
Setanta Pokal
Baltic League
Baltischer Pokal der Sieger
Livonia Cup
Livonian Winter League
Scandinavian Royal League
BeNe Women's Super Cup
All-Island Cup
CONCACAF Champions League
Leagues Cup
Leagues Cup 2019-2022
Concacaf Central American Cup
CFU Club Championship
Concacaf Caribbean Club Shield
Concacaf League Play-off
Campeones Cup
Concacaf W Champions Cup
Concacaf League
Cup Winners Cup
Giants Cup
Super Liga
Zentralamerikanische-Klubmeisterschaft
OFC Champions League
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Recopa Sudamericana
CONMEBOL Libertadores U20
Copa Libertadores Frauen
Cuadrangular Internacional - Copa 45 Anos
Cuadrangular Vina del Mar
FIFA-Klub-Weltmeisterschaft
UEFA/CONMEBOL Club Challenge
Vereins-Freundschaftsspiele
Hybrid Friendlies
Arabische Vereinsmeisterschaft
Arena Cup
Medulin Cup
Audi Cup
Copa EuroAmericana
Emirates Cup
Sydney Super Cup
Queensland Champions Cup
Florida Cup
Europa-Südamerika-Pokal
International Champions Cup
Istria Winter Cup
J.League Asia Challenge
J.League World Challenge
Pan-Pacific Championship
Premier League Asia Trophy
Premier League Summer Series
Supercopa Euroamericana
Suruga Bank Meisterschaft
The Atlantic Cup
Winter Cup
World Pro Soccer Classic
Olympics Intercontinental Play-offs Women
Lunar New Year Cup
Copa Mitad del Mundo
U23 Club Friendlies
U21 Club Friendlies
U20 Club Friendlies
U19 Club Friendlies
U18 Club Friendlies
U17 Club Friendlies
U16 Club Friendlies
U15 Club Friendlies
U20 Intercontinental Cup
Youth Viareggio Cup
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Alkass International Cup
Copa Ibérica
Copa RS U20
Women's International Champions Cup
Youth Club Friendlies
National
Afrika-Cup
Afrikameisterschaft Qualifikation
WM-Qualifikation Afrika
African Nations Championship
African Nations Championship Qualification
WAFU Cup of Nations
Panafrikanische Spiele
CAF U23 Cup of Nations
Africa U23 Cup of Nations Qualification
CAF U21 Meisterschaft
Africa U20 Cup of Nations Qualification
CAF U17 Meisterschaft
Africa U17 Cup of Nations Qualification
CAF Meisterschaft/ WM Qualification Afrika
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
CECAFA Senior Challenge Cup
CECAFA U20 Championship
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Cup
COSAFA U20 Championship
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
Nile Basin Tournament
Asienmeisterschaft
Asian Cup Qualification
WM-Qualifikation Asien
Asienspiele
Südostasienmeisterschaft
AFF Championship Qualification
Südasienmeisterschaft
Westasienmeisterschaft
CAFA Nations Cup
Ostasienmeisterschaft
EAFF Football Championship Qualification
AFC Solidarity Cup
Golfpokal
AFC U23 Asian Cup
AFC U23 Asian Cup Qualification
WAFF Championship U23
Gulf Olympic Teams Cup
Südostasien Spiele
AFC U22 Championship
AFF U23 Championship
AFC U20 Asian Cup
Hassanal Bolkiah Trophy
AFC U20 Asian Cup Qualification
AFC U19 Meisterschaft
AFC U19 Championship Qualification
AFF U19 Championship
SAFF U20 Championship
SAFF U19 Championship
AFC U17 Asian Cup
Gulf Cup U17
AFC U17 Asian Cup Qualification
AFC U17 Meisterschaft
AFC U16 Championship Qualification
AFF U16 Championship
Asian Games/ WM Qualification
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Asienspiele Frauen
Southeast Asian Games Women
EAFF E-1 Football Championship Women
EAFF Football Championship Women Qualification
AFF Women's Championship
SAFF Women's Championship
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
M-150 Cup U23
Merlion Cup U22
Airmarine Cup
East Asian Games
Vietnamese International U21 Championship
Women's East Asian Games
AFC Challenge Cup
Nehru Cup
Europameisterschaft
EM-Qualifikation
WM-Qualifikation Europa
UEFA Nations League
Baltic Cup
UEFA U21 Meisterschaft
UEFA U21 Championship Qualification
UEFA U19 Meisterschaft
UEFA U19 Championship Qualification
UEFA U17 Meisterschaft
UEFA U17 Championship Qualification
U20 Elite League
Lobanovsky Memorial U21
Fußball-Europameisterschaft der Frauen
UEFA Women's Championship Qualification
Frauen-WM-Qualifikation Europa
UEFA Women's Nations League
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
UEFA U19 Meisterschaft Frauen
UEFA U19 Championship Women Qualification
UEFA U17 Meisterschaft Frauen
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Latvian Federation Cup
Torneio Internacional Algarve U17
Centenary Shield U18 Schoolboys
Nations Cup
CONCACAF Gold Cup
Concacaf Gold Cup Qualification
WM-Qualifikation Nord- und Mittelamerika
Concacaf Nations League
Concacaf Nations League Qualification
Zentralamerikameisterschaft
CFU Karibikmeisterschaft
Caribbean Cup Qualification
Concacaf Confederations Cup Play-off
Olimpia Qualifikation CONCACAF
CA Games
CONCACAF U20-Meisterschaft
Concacaf U20 Qualification
CONCACAF U17
Concacaf U17 Qualification
CONCACAF Women's Gold Cup
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
CONCACAF Frauen U20
Concacaf Women's U20 Qualification
CONCACAF Frauen U17
Concacaf Women's U17 Qualification
CONCACAF Nations Cup
Frauen Olimpia Qualifikation CONCACAF
Copa America Qualification
Pre-CONCACAF Meisterschaften
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
OFC Nations Cup
WM-Qualifikation Ozeanien
Pacific Games
Olympic Qualifying Oceania
OFC-U20-Meisterschaft
OFC U19 Championship
OFC U19 Championship Qualification
OFC U16 Championship
OFC U16 Championship Qualification
Frauen-WM-Qualifikation Ozeanien
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
OFC-U17-Meisterschaft
Copa America
WM-Qualifikation Südamerika
CONMEBOL Pre-Olympic Tournament
U20 Südamerikameisterschaft
Sudamericano U17
South American Youth Games
Frauen-WM-Qualifikation Südamerika
South American Women's Games
CONMEBOL U20 Femenino
CONMEBOL U17 Femenino
Weltmeisterschaft
Confed-Cup
Olympische Spiele
WM-Qualifikation Play-off
Olympics Intercontinental Play-offs
Internationale Freundschaftsspiele
Non-FIFA Friendlies
Arab Cup
Arab Cup Qualification
Pan Arab Games
CONMEBOL/UEFA Finalissima
Kirin Cup
China Cup
Arnold Clark Cup
Intercontinental Cup
King's Cup
U20-Weltmeisterschaft
U17 Weltmeisterschaft
U23 National Team Friendlies
U22 National Team Friendlies
U21 National Team Friendlies
U20 National Team Friendlies
U19 National Team Friendlies
U18 National Team Friendlies
U17 National Team Friendlies
U16 National Team Friendlies
U15 National Team Friendlies
Turnier von Toulon
COTIF Tournament
Mediterranean Games
Panamerikanische Spiele
Islamic Solidarity Games
Zentralamerika- und Karibikspiele
Granatkin Memorial
Tournoi U20 4 Nations
U20 Arab Championship
U17 Arab Championship
Bolivarian Games Men
Frauen-Weltmeisterschaft
Olympische Spiele der Frauen
Interkontinentale Entscheidungsspiele für Frauen-Weltmeisterschaft
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Frauen Panamerikanische Spiele
Zentralamerika- und Karibikspiele Frauen
Internationale Freundschaftsspiele Frauen
Algarve-Frauenfußball-Cup
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
U20 Frauen-Weltmeisterschaft
U17 Weltmeisterschaft Frauen
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Bangabandhu Gold Cup
Yongchuan Tournament
Vereins-Freundschaftsspiele
Zusammenfassung
Spiele
Spieler
Archiv
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
>
Club Friendlies 4
Club Friendlies 1
Club Friendlies 2
Club Friendlies 3
Welt
Vereins-Freundschaftsspiele
2020
Club Friendlies 3
Club Friendlies 1
Club Friendlies 2
Club Friendlies 4
Weltmeisterschaft
Confed-Cup
Olympische Spiele
WM-Qualifikation Play-off
Olympics Intercontinental Play-offs
Internationale Freundschaftsspiele
Non-FIFA Friendlies
Arab Cup
Arab Cup Qualification
Pan Arab Games
CONMEBOL/UEFA Finalissima
Kirin Cup
China Cup
Arnold Clark Cup
FIFA-Klub-Weltmeisterschaft
UEFA/CONMEBOL Club Challenge
Vereins-Freundschaftsspiele
Hybrid Friendlies
Other Competition Matches
Arabische Vereinsmeisterschaft
Arena Cup
Medulin Cup
Audi Cup
Copa EuroAmericana
Emirates Cup
Sydney Super Cup
Queensland Champions Cup
Florida Cup
Europa-Südamerika-Pokal
International Champions Cup
Istria Winter Cup
J.League Asia Challenge
J.League World Challenge
MLS All-Star
Pan-Pacific Championship
Premier League Asia Trophy
Premier League Summer Series
Supercopa Euroamericana
Suruga Bank Meisterschaft
The Atlantic Cup
Trofeo Joan Gamper
Winter Cup
World Pro Soccer Classic
Intercontinental Cup
Olympics Intercontinental Play-offs Women
King's Cup
Lunar New Year Cup
U20-Weltmeisterschaft
U17 Weltmeisterschaft
U23 National Team Friendlies
U22 National Team Friendlies
U21 National Team Friendlies
U20 National Team Friendlies
U19 National Team Friendlies
U18 National Team Friendlies
U17 National Team Friendlies
U16 National Team Friendlies
U15 National Team Friendlies
Turnier von Toulon
COTIF Tournament
Mediterranean Games
Panamerikanische Spiele
Islamic Solidarity Games
Zentralamerika- und Karibikspiele
Copa Mitad del Mundo
Granatkin Memorial
Tournoi U20 4 Nations
U20 Arab Championship
U17 Arab Championship
Bolivarian Games Men
U23 Club Friendlies
U21 Club Friendlies
U20 Club Friendlies
U19 Club Friendlies
U18 Club Friendlies
U17 Club Friendlies
U16 Club Friendlies
U15 Club Friendlies
U20 Intercontinental Cup
Youth Viareggio Cup
Other Competition Matches Youth
Frauen-Weltmeisterschaft
Olympische Spiele der Frauen
Interkontinentale Entscheidungsspiele für Frauen-Weltmeisterschaft
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Frauen Panamerikanische Spiele
Zentralamerika- und Karibikspiele Frauen
Internationale Freundschaftsspiele Frauen
Algarve-Frauenfußball-Cup
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
KAIF Trophy
Istria Women's Cup
Kubanskaya Vesna U19
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Club Friendlies Women
Trofeo Ramon de Carranza
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
U20 Frauen-Weltmeisterschaft
U17 Weltmeisterschaft Frauen
Youth Friendlies Women
U21 National Team Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Copa RS U20
Youth Club Friendlies
Other Competition Matches Women
Yongchuan Tournament
Aphrodite Cup
Women's International Champions Cup
Bangabandhu Gold Cup
Copa Ibérica
ICC Futures Boys
ICC Futures Girls
Alkass International Cup
Spiele
Tag
Auswärts
Spielstand/Zeit
Auswärtsmannschaft
Mittwoch
20/05/2020
FT
NK Istra 1961
2 - 2
Gorica
Mittwoch
20/05/2020
FT
FC Hradec Králové
4 - 2
Náchod
Mittwoch
20/05/2020
FT
Újpest Budapest
1 - 2
Paksi SE
Mittwoch
20/05/2020
FT
FK Mladá Boleslav
0 - 0
FC Bohemians Praha 1905
Mittwoch
20/05/2020
FT
Vojvodina
1 - 1
Bačka Palanka
Mittwoch
20/05/2020
FT
1.FK Pribram
1 - 0
Vlasim
Donnerstag
21/05/2020
FT
MFK Karviná
7 - 0
Frydek-Mistek
Donnerstag
21/05/2020
FT
Lyngby BK
2 - 0
Brøndby IF
Freitag
22/05/2020
FT
Radnički Niš
0 - 0
Radnik Surdulica
Freitag
22/05/2020
FT
Kaposvári Rákóczi
1 - 1
Paksi SE
Freitag
22/05/2020
FT
Esbjerg
1 - 1
Fredericia
Freitag
22/05/2020
FT
Partizan Belgrad
2 - 1
Zemun
Freitag
22/05/2020
FT
FC Kopenhagen
2 - 2
Odense BK
Freitag
22/05/2020
FT
Aalborg BK
0 - 3
FC Midtjylland
Freitag
22/05/2020
FT
Randers FC
2 - 1
Vendsyssel
Freitag
22/05/2020
FT
Dynamo Kiew
0 - 0
Rukh Vynnyky
Freitag
22/05/2020
FT
FC Olexandrija
4 - 2
Worskla Poltawa
Freitag
22/05/2020
FT
Kolding IF
1 - 1
Sønderjysk Elitesport
Freitag
22/05/2020
FT
Minai
2 - 3
Lviv
Freitag
22/05/2020
FT
FC Salzburg
1 - 1
WSG Tirol
Freitag
22/05/2020
FT
Dinamo Zagreb
2 - 1
NK Osijek
Samstag
23/05/2020
00:00
Rudar
-
NŠ Mura
Samstag
23/05/2020
FT
Bravo
6 - 0
Brinje Grosuplje
Samstag
23/05/2020
FT
Puskas FC
5 - 0
Csákvári TK
Samstag
23/05/2020
FT
Roter Stern Belgrad
1 - 0
Grafičar
Samstag
23/05/2020
FT
Diosgyör
0 - 3
Kisvárda
Samstag
23/05/2020
FT
Vejle BK
1 - 2
Silkeborg IF
Samstag
23/05/2020
11:00
NK Maribor
-
Nafta
Samstag
23/05/2020
FT
NK Domžale
1 - 0
Dob
Samstag
23/05/2020
FT
Voždovac
2 - 0
Kolubara
Samstag
23/05/2020
FT
Slovan Bratislava
0 - 0
Senica
Samstag
23/05/2020
15:30
Kolos Kovalivka
-
Olimpik Donezk
Samstag
23/05/2020
FT
Vojvodina
0 - 1
Spartak Subotica
Samstag
23/05/2020
FT
Dinamo Zagreb
2 - 3
Gorica
Samstag
23/05/2020
FT
NK Slaven Belupo
1 - 1
Inter Zaprešić
Samstag
23/05/2020
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 0
Aluminij
Sonntag
24/05/2020
FT
Schachtjor Donezk
4 - 1
Rukh Vynnyky
Sonntag
24/05/2020
FT
Obolon' Kyiv
1 - 4
Desna
Sonntag
24/05/2020
FT
HNK Rijeka
5 - 1
NK Istra 1961
Montag
25/05/2020
FT
Desna
4 - 0
Cherkashchyna-Akademiya
Dienstag
26/05/2020
FT
HB Köge
1 - 2
Nyköbing
Dienstag
26/05/2020
FT
Hobro
1 - 1
Viborg FF
Dienstag
26/05/2020
FT
Brøndby IF
2 - 1
Lyngby BK
Dienstag
26/05/2020
FT
Triglav
1 - 1
Olimpija Ljubljana
Dienstag
26/05/2020
FT
FC Kopenhagen
3 - 1
Sønderjysk Elitesport
Dienstag
26/05/2020
FT
FC Olexandrija
5 - 0
Cherkashchyna-Akademiya
Dienstag
26/05/2020
FT
RZ Pellets WAC
3 - 0
SV Mattersburg
Dienstag
26/05/2020
FT
FC Admira
0 - 0
SK Sturm Graz
Dienstag
26/05/2020
FT
Gorica
4 - 1
Tabor Sežana
Dienstag
26/05/2020
FT
Odense BK
3 - 4
Aalborg BK
Dienstag
26/05/2020
FT
Fjolnir Reykjavik
1 - 1
HK Kopavogur
Mittwoch
27/05/2020
FT
Schachtjor Donezk
4 - 0
Obolon' Kyiv
Mittwoch
27/05/2020
FT
Dynamo Kiew
2 - 0
Olimpik Donezk
Mittwoch
27/05/2020
FT
FK Austria Wien
1 - 0
TSV Hartberg
Mittwoch
27/05/2020
FT
LASK Linz
1 - 2
SKN St. Pölten
Mittwoch
27/05/2020
FT
Beroe
0 - 0
Etar
Mittwoch
27/05/2020
FT
Ludogorets Razgrad
0 - 1
Cherno More
Mittwoch
27/05/2020
FT
NK Maribor
2 - 2
Koper
Mittwoch
27/05/2020
FT
Šmartno
0 - 3
Rudar
Mittwoch
27/05/2020
FT
Valur Reykjavik
5 - 1
Keflavik
Mittwoch
27/05/2020
FT
KR Reykjavik
0 - 3
Stjarnan Gardabaer
Donnerstag
28/05/2020
FT
SK Rapid Wien
3 - 0
SV Horn
Donnerstag
28/05/2020
FT
Thor Akureyri
2 - 2
Fylkir Reykjavik
Freitag
29/05/2020
FT
Slovan Bratislava
2 - 0
Sereď
Freitag
29/05/2020
FT
FC Liefering
0 - 2
SK Austria Klagenfurt
Freitag
29/05/2020
FT
Senica
1 - 0
Podbrezová
Freitag
29/05/2020
FT
FC Dornbirn 1913
2 - 3
FC Wacker Innsbruck
Freitag
29/05/2020
FT
SV Ried
2 - 0
SKU Amstetten
Freitag
29/05/2020
FT
Levski Sofia
3 - 1
Vitosha Bistritsa
Freitag
29/05/2020
FT
Tsarsko selo
0 - 2
Lokomotiv Plovdiv
Freitag
29/05/2020
FT
Botev Plovdiv
2 - 0
Slavia Sofia
Freitag
29/05/2020
FT
KSV 1919
1 - 3
SV Lafnitz
Freitag
29/05/2020
FT
Aluminij
0 - 1
NK Domžale
Freitag
29/05/2020
FT
Trenčín
4 - 0
Spartak Trnava
Freitag
29/05/2020
FT
Ludogorets Razgrad
4 - 0
Dunav 2010
Freitag
29/05/2020
FT
Dinamo Zagreb
4 - 1
Inter Zaprešić
Samstag
30/05/2020
FT
Pohronie
3 - 1
Ružomberok
Samstag
30/05/2020
FT
Rosenborg Trondheim
1 - 0
FK Bodø/Glimt
Samstag
30/05/2020
FT
Odd Grenland Skien
1 - 2
Sparta Sarpsborg
Samstag
30/05/2020
FT
UMF Grindavik
3 - 1
Fjolnir Reykjavik
Samstag
30/05/2020
FT
Dalvík / Reynir
1 - 2
Grótta
Samstag
30/05/2020
FT
FH Hafnarfjörður
2 - 0
Fram Reykjavik
Samstag
30/05/2020
FT
SK Vorwärts Steyr
3 - 0
FC Juniors OÖ
Samstag
30/05/2020
FT
FK Haugesund
3 - 0
SK Brann Bergen
Samstag
30/05/2020
FT
Olimpija Ljubljana
2 - 0
Gorica
Samstag
30/05/2020
FT
Beroe
1 - 0
Arda Kardzhali
Samstag
30/05/2020
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Botev Vratsa
Samstag
30/05/2020
FT
IA Akranes
2 - 1
Vikingur Olafsvik
Samstag
30/05/2020
FT
Rudar
3 - 0
Dekani
Samstag
30/05/2020
FT
Cherno More
2 - 0
Etar
Samstag
30/05/2020
FT
KA Akureyri
1 - 0
Fylkir Reykjavik
Samstag
30/05/2020
FT
Celje
2 - 1
Triglav
Samstag
30/05/2020
FT
NK Maribor
6 - 1
Bravo
Samstag
30/05/2020
FT
Tabor Sežana
1 - 5
Koper
Sonntag
31/05/2020
FT
Molde FK
1 - 2
Sogndal IL
Sonntag
31/05/2020
FT
KA Akureyri
2 - 1
ÍH
Sonntag
31/05/2020
FT
Breiðablik Kópavogur
3 - 3
Valur Reykjavik
Montag
01/06/2020
00:00
Gnistan
-
Ekenäs IF
Montag
01/06/2020
FT
Vikingur Reykjavik
4 - 3
Stjarnan Gardabaer
Montag
01/06/2020
FT
KR Reykjavik
1 - 1
Keflavik
Dienstag
02/06/2020
FT
Stromsgodset IF
1 - 0
Stabaek IF
Dienstag
02/06/2020
FT
KA Akureyri
0 - 0
Magni
Mittwoch
03/06/2020
FT
SK Brann Bergen
2 - 0
Asane IL Ulset
Mittwoch
03/06/2020
FT
Slovan Bratislava
2 - 1
Nitra
Donnerstag
04/06/2020
FT
Molde FK
4 - 2
Kristiansund
Donnerstag
04/06/2020
FT
Odd Grenland Skien
2 - 1
IK Start Kristiansand
Donnerstag
04/06/2020
FT
MiPK
0 - 3
MP Mikkeli
Donnerstag
04/06/2020
FT
Mjöndalen
0 - 2
Vålerenga Oslo
Donnerstag
04/06/2020
FT
Stjørdals-Blink
1 - 3
Rosenborg Trondheim
Freitag
05/06/2020
FT
Beijing Guoan
5 - 0
Tianjin Jinmen Tiger
Freitag
05/06/2020
FT
Vålerenga Oslo
2 - 1
Jerv
Freitag
05/06/2020
FT
KTP Kotka
0 - 0
PEPO
Freitag
05/06/2020
FT
Sereď
2 - 1
Dukla Banská Bystrica
Freitag
05/06/2020
FT
Ekenäs IF
2 - 2
Inter Turku
Freitag
05/06/2020
18:00
Norrby
-
Osters IF Vaxjo
Freitag
05/06/2020
FT
Keflavik
1 - 2
Grótta
Freitag
05/06/2020
FT
Valur Reykjavik
3 - 0
Fylkir Reykjavik
Samstag
06/06/2020
FT
Sepsi
2 - 1
Chindia
Samstag
06/06/2020
FT
CS U Craiova
0 - 3
Viitorul
Samstag
06/06/2020
FT
HJK Helsinki
4 - 0
Gnistan
Samstag
06/06/2020
FT
Vaduz
1 - 5
Zürich
Samstag
06/06/2020
FT
Luzern
2 - 2
Schaffhausen
Samstag
06/06/2020
FT
Aarau
1 - 1
Thun
Samstag
06/06/2020
FT
Sogndal IL
1 - 0
Aalesunds FK
Samstag
06/06/2020
FT
SJK
1 - 1
Haka Valkeakoski
Samstag
06/06/2020
FT
JJK
2 - 1
TPV Tampere
Samstag
06/06/2020
FT
Sparta Sarpsborg
3 - 1
Sandefjord Fotball
Samstag
06/06/2020
FT
Young Boys
2 - 0
Lausanne-Sport
Samstag
06/06/2020
FT
Winterthur
1 - 0
YF Juventus
Samstag
06/06/2020
FT
TPS Turku
1 - 0
PIF
Samstag
06/06/2020
FT
CS U Craiova
2 - 1
Viitorul
Samstag
06/06/2020
FT
Henan
1 - 2
Cangzhou Mighty Lions
Samstag
06/06/2020
FT
Servette
0 - 3
Xamax
Samstag
06/06/2020
FT
AC Oulu
2 - 2
JS Hercules
Samstag
06/06/2020
FT
FC Honka Espoo
1 - 2
FC Lahti
Samstag
06/06/2020
FT
RoPS Rovaniemi
3 - 1
Kajaani
Samstag
06/06/2020
FT
MuSa
1 - 3
P-Iirot
Samstag
06/06/2020
FT
KuPS Kuopio
3 - 0
KPV
Samstag
06/06/2020
FT
Stjarnan Gardabaer
3 - 2
Leiknir Reykjavik
Samstag
06/06/2020
FT
Slovan Bratislava
2 - 0
Pohronie
Samstag
06/06/2020
FT
Nitra
0 - 0
Ružomberok
Samstag
06/06/2020
FT
MyPa Anjalankoski
7 - 2
Sudet
Samstag
06/06/2020
FT
CFR Cluj
2 - 1
Hermannstadt
Samstag
06/06/2020
FT
Astra
2 - 2
FC Rapid Bucuresti
Samstag
06/06/2020
FT
Sandnes Ulf
1 - 3
Viking Stavanger
Samstag
06/06/2020
FT
Hebei FC
2 - 4
Changchun Yatai
Sonntag
07/06/2020
FT
Kerho 07 (SJK II)
5 - 1
GBK
Sonntag
07/06/2020
FT
Breiðablik Kópavogur
3 - 1
HK Kopavogur
Sonntag
07/06/2020
FT
Lokomotive Moskau
1 - 1
Dynamo Moskau
Montag
08/06/2020
FT
Molde FK
3 - 2
SK Brann Bergen
Montag
08/06/2020
FT
Rubin Kasan
3 - 1
Krylja Sowetow Samara
Montag
08/06/2020
FT
Valur Reykjavik
2 - 1
Kórdrengir
Montag
08/06/2020
FT
CFR Cluj
6 - 1
Gaz Metan Medias
Dienstag
09/06/2020
FT
Lillestrøm SK
1 - 1
Kristiansund
Dienstag
09/06/2020
FT
Vålerenga Oslo
1 - 0
FK Bodø/Glimt
Dienstag
09/06/2020
FT
Zürich
5 - 1
Aarau
Dienstag
09/06/2020
FT
Wil
1 - 2
Vaduz
Dienstag
09/06/2020
FT
KTP Kotka
2 - 0
PeKa
Dienstag
09/06/2020
FT
Stromsgodset IF
3 - 0
Raufoss Fotball
Dienstag
09/06/2020
FT
Stabaek IF
2 - 0
Odd Grenland Skien
Dienstag
09/06/2020
FT
Rosenborg Trondheim
1 - 0
Ranheim
Dienstag
09/06/2020
FT
St.Gallen
4 - 2
Schaffhausen
Dienstag
09/06/2020
FT
VPS Vaasa
5 - 1
VIFK
Mittwoch
10/06/2020
13:00
Ilves
-
SJK
Mittwoch
10/06/2020
FT
Luzern
0 - 5
Lausanne-Sport
Mittwoch
10/06/2020
FT
Stade-Lausanne-Ouchy
0 - 2
Servette
Mittwoch
10/06/2020
FT
KPV
2 - 1
FF Jaro Pietarsaari
Mittwoch
10/06/2020
FT
Sandefjord Fotball
0 - 0
Mjöndalen
Mittwoch
10/06/2020
FT
FK Haugesund
1 - 1
Viking Stavanger
Mittwoch
10/06/2020
FT
HJK Helsinki
2 - 1
FC Honka Espoo
Mittwoch
10/06/2020
FT
Sheffield United
4 - 0
Hull City
Mittwoch
10/06/2020
FT
Sparta Sarpsborg
4 - 0
IK Start Kristiansand
Donnerstag
11/06/2020
FT
Inter Turku
5 - 0
MuSa
Freitag
12/06/2020
FT
AC Oulu
0 - 0
RoPS Rovaniemi
Freitag
12/06/2020
FT
Haka Valkeakoski
1 - 0
TPS Turku
Freitag
12/06/2020
FT
Sion
2 - 2
Chiasso
Freitag
12/06/2020
15:00
Kongsvinger IL
-
Grorud
Freitag
12/06/2020
FT
Young Boys
4 - 2
Winterthur
Freitag
12/06/2020
FT
Schaffhausen
0 - 6
Zürich
Freitag
12/06/2020
FT
CS U Craiova
0 - 1
Chindia
Freitag
12/06/2020
FT
IFK Mariehamn
0 - 1
Ekenäs IF
Samstag
13/06/2020
00:00
Cardiff City
-
Swansea City
Samstag
13/06/2020
FT
Changchun Yatai
5 - 1
Beijing BSU
Samstag
13/06/2020
FT
Tromso IL
4 - 2
KFUM
Samstag
13/06/2020
FT
FC Lahti
3 - 3
Gnistan
Samstag
13/06/2020
FT
ZSKA Moskau
2 - 3
Arsenal Tula
Samstag
13/06/2020
14:00
Sandnes Ulf
-
Egersund
Samstag
13/06/2020
FT
Vaduz
3 - 0
Luzern
Samstag
13/06/2020
FT
St.Gallen
4 - 1
Aarau
Samstag
13/06/2020
16:00
Thun
-
Kriens
Samstag
13/06/2020
FT
Xamax
4 - 2
Stade-Lausanne-Ouchy
Samstag
13/06/2020
FT
Grasshoppers
1 - 3
Lugano
Samstag
13/06/2020
FT
FC Krasnodar
1 - 4
PFC Sochi
Samstag
13/06/2020
FT
Dnipro-1
0 - 2
Inhulets'
Sonntag
14/06/2020
FT
Hamarkamaratene
1 - 2
Strömmen
Sonntag
14/06/2020
FT
Lokomotive Moskau
1 - 0
FC Tambow
Montag
15/06/2020
FT
Lillestrøm SK
3 - 0
Jerv
Montag
15/06/2020
FT
Sandnes Ulf
1 - 4
Egersund
Dienstag
16/06/2020
FT
Kongsvinger IL
1 - 4
Ranheim
Dienstag
16/06/2020
FT
Kriens
4 - 3
YF Juventus
Mittwoch
17/06/2020
12:00
Beijing Guoan
-
Shandong Taishan
Mittwoch
17/06/2020
FT
Ekenäs IF
0 - 4
HIFK
Mittwoch
17/06/2020
FT
SJK
3 - 0
VPS Vaasa
Mittwoch
17/06/2020
FT
Vålerenga Oslo
2 - 0
Grorud
Mittwoch
17/06/2020
FT
CSKA 1948 Sofia
2 - 0
Belasitsa
Donnerstag
18/06/2020
FT
FC Chimki
0 - 2
Schinnik Jaroslawl
Donnerstag
18/06/2020
FT
MyPa Anjalankoski
1 - 1
Gnistan
Donnerstag
18/06/2020
FT
IFK Mariehamn
5 - 0
Åland
Donnerstag
18/06/2020
FT
EuPa
0 - 2
MuSa
Donnerstag
18/06/2020
FT
Raufoss Fotball
3 - 1
Strömmen
Freitag
19/06/2020
FT
Ullensaker / Kisa
0 - 1
Kongsvinger IL
Freitag
19/06/2020
19:00
Sandnes Ulf
-
Vard Haugesund
Samstag
20/06/2020
FT
Guangzhou
3 - 2
Shenzhen
Samstag
20/06/2020
FT
KFUM
1 - 2
Lillestrøm SK
Samstag
20/06/2020
FT
Hamarkamaratene
1 - 1
Sogndal IL
Samstag
20/06/2020
FT
CSKA 1948 Sofia
4 - 1
Septemvri Simitli
Montag
22/06/2020
15:00
Sandnes Ulf
-
Jerv
Montag
22/06/2020
FT
Egersund
1 - 1
Jerv
Dienstag
23/06/2020
FT
KPV
3 - 0
Kerho 07 (SJK II)
Mittwoch
24/06/2020
FT
Shanghai Shenhua
2 - 1
Nantong Zhiyun
Mittwoch
24/06/2020
FT
HIFK
1 - 1
IFK Mariehamn
Mittwoch
24/06/2020
FT
SJK
1 - 0
RoPS Rovaniemi
Mittwoch
24/06/2020
FT
CSKA 1948 Sofia
1 - 0
Montana
Donnerstag
25/06/2020
FT
Hamarkamaratene
2 - 2
Raufoss Fotball
Donnerstag
25/06/2020
FT
MP Mikkeli
2 - 1
MyPa Anjalankoski
Donnerstag
25/06/2020
FT
Bryne FK
1 - 2
Flekkeröy
Donnerstag
25/06/2020
FT
Hamarkamaratene
2 - 1
Raufoss Fotball
Freitag
26/06/2020
FT
Kongsvinger IL
3 - 1
Lillestrøm SK
Freitag
26/06/2020
FT
Ullensaker / Kisa
0 - 0
Tromso IL
Freitag
26/06/2020
FT
Torpedo Moskau
4 - 0
Dolgie Prudy
Freitag
26/06/2020
FT
KFUM
0 - 4
Grorud
Freitag
26/06/2020
FT
Sandnes Ulf
0 - 3
Egersund
Freitag
26/06/2020
FT
Asane IL Ulset
3 - 4
Florö
Samstag
27/06/2020
FT
Wuhan Yangtze
3 - 4
Nantong Zhiyun
Samstag
27/06/2020
FT
Spartak Moskau II
3 - 0
Kazanka
Samstag
27/06/2020
FT
Cangzhou Mighty Lions
0 - 3
Henan
Samstag
27/06/2020
FT
Guangzhou City
3 - 0
Guangzhou
Samstag
27/06/2020
FT
Jerv
1 - 3
Arendal
Samstag
27/06/2020
FT
CSKA 1948 Sofia
5 - 0
Strumska slava
Samstag
27/06/2020
FT
Sogndal IL
1 - 3
Øygarden
Montag
29/06/2020
FT
Irtysh
0 - 2
Chertanovo
Montag
29/06/2020
FT
FC Chimki
3 - 0
Saturn Ramenskoye
Dienstag
30/06/2020
FT
Torpedo Moskau
3 - 2
Chertanovo
Freitag
03/07/2020
FT
Krasnodar II
1 - 1
Chayka
Samstag
04/07/2020
00:00
Dallas
-
New York City
Samstag
04/07/2020
FT
Cangzhou Mighty Lions
1 - 1
Beijing BSU
Samstag
04/07/2020
FT
Dalian Pro
1 - 1
Qingdao FC
Samstag
04/07/2020
FT
Excel Mouscron
4 - 1
Dottignies
Samstag
04/07/2020
FT
Budafoki MTE
2 - 0
Pecsi MFC
Samstag
04/07/2020
FT
RSC Anderlecht
0 - 1
Sporting Charleroi
Samstag
04/07/2020
FT
Guangzhou
1 - 1
Guangzhou City
Samstag
04/07/2020
FT
Henan
3 - 1
Shaanxi Chang'an
Samstag
04/07/2020
FT
AS Saint-Étienne
4 - 1
Rumilly Vallières
Samstag
04/07/2020
FT
Kvik Halden
2 - 1
Baerum SK Sandvika
Samstag
04/07/2020
14:00
KV Mechelen
-
SK Beveren
Samstag
04/07/2020
FT
Florö
3 - 2
Sotra
Samstag
04/07/2020
FT
Varsenare
0 - 7
KV Oostende
Samstag
04/07/2020
FT
Fredrikstad FK
6 - 2
Fram
Samstag
04/07/2020
FT
FC Chimki
3 - 0
Spartak Moskau II
Samstag
04/07/2020
FT
Bryne FK
1 - 0
Vard Haugesund
Samstag
04/07/2020
FT
SV Zulte-Waregem
2 - 2
Cercle Brugge KSV
Samstag
04/07/2020
FT
Standard Lüttich
3 - 2
KV Kortrijk
Samstag
04/07/2020
FT
Rotor Volgograd
2 - 1
Wolgar Astrachan
Samstag
04/07/2020
FT
FC Brügge
4 - 1
OH Leuven
Samstag
04/07/2020
FT
Olympique Lyon
1 - 0
OGC Nizza
Sonntag
05/07/2020
00:00
Minnesota United
-
Columbus Crew
Sonntag
05/07/2020
FT
Torpedo Moskau
2 - 1
Veles
Sonntag
05/07/2020
FT
Zlatibor Čajetina
2 - 3
Spartak Subotica
Dienstag
07/07/2020
FT
Zlatibor Čajetina
1 - 2
Mladost Lučani
Dienstag
07/07/2020
FT
SV Zulte-Waregem
1 - 2
Sporting Charleroi
Dienstag
07/07/2020
FT
Inđija
0 - 3
Metalac GM
Dienstag
07/07/2020
FT
Rad Belgrad
1 - 3
Proleter Novi Sad
Mittwoch
08/07/2020
FT
FC Brügge
1 - 1
Beerschot
Mittwoch
08/07/2020
FT
Budafoki MTE
1 - 1
Gyirmót
Mittwoch
08/07/2020
FT
CSKA 1948 Sofia
0 - 0
FK Minyor Pernik
Mittwoch
08/07/2020
FT
Antwerp FC
0 - 1
KAS Eupen
Mittwoch
08/07/2020
FT
Radnik Surdulica
4 - 1
Dubočica
Mittwoch
08/07/2020
FT
Inđija
2 - 4
Spartak Subotica
Mittwoch
08/07/2020
FT
Geel
1 - 2
VV St. Truiden
Donnerstag
09/07/2020
FT
Stade Reims
3 - 1
ES Troyes
Donnerstag
09/07/2020
19:00
Eendracht Termien
-
KRC Genk
Freitag
10/07/2020
FT
Chertanovo
2 - 0
Strogino
Freitag
10/07/2020
FT
Baltika Kaliningrad
1 - 2
Rodina Moskva
Freitag
10/07/2020
FT
Chertanovo
3 - 0
Kaluga
Freitag
10/07/2020
FT
KV Kortrijk
1 - 1
Sporting Charleroi
Freitag
10/07/2020
FT
Javor
0 - 0
GFK Sloboda Užice
Freitag
10/07/2020
FT
Torpedo Moskau
5 - 1
Spartak Moskau II
Freitag
10/07/2020
FT
Baltika Kaliningrad
1 - 1
Tver
Freitag
10/07/2020
FT
AS Saint-Étienne
4 - 1
OGC Nizza
Freitag
10/07/2020
FT
AC Ajaccio
1 - 0
SC Bastia
Samstag
11/07/2020
FT
Rotor Volgograd
3 - 0
Sokol Saratow
Samstag
11/07/2020
FT
CSKA 1948 Sofia
1 - 1
Kariana Erden
Samstag
11/07/2020
FT
Cangzhou Mighty Lions
4 - 1
Shandong Taishan
Samstag
11/07/2020
FT
Honved Budapest
1 - 2
Siófok
Samstag
11/07/2020
FT
Györi ETO
0 - 2
Budafoki MTE
Samstag
11/07/2020
FT
RSC Anderlecht
3 - 0
VV St. Truiden
Samstag
11/07/2020
FT
Union Sandersdorf
0 - 3
Chemie Leipzig
Samstag
11/07/2020
FT
Altglienicke
2 - 0
Tennis Borussia Berlin
Samstag
11/07/2020
FT
Lippstadt 08
7 - 1
Kirchhörder SC
Samstag
11/07/2020
FT
FC Chimki
4 - 0
Kazanka
Samstag
11/07/2020
FT
KV Kortrijk
0 - 1
Cercle Brugge KSV
Samstag
11/07/2020
FT
Schinnik Jaroslawl
3 - 1
Torpedo Vladimir
Samstag
11/07/2020
FT
Borac Banja Luka
4 - 2
Spartak Subotica
Samstag
11/07/2020
FT
Atom Novovoronezh
0 - 2
Avangard Kursk
Samstag
11/07/2020
FT
Chambly-Oise
1 - 1
US Boulogne
Samstag
11/07/2020
FT
Napredak Kruševac
0 - 6
Mladost Lučani
Samstag
11/07/2020
FT
Omonia Nicosia
1 - 0
Doxa
Samstag
11/07/2020
FT
Krasnodar II
3 - 1
Akron
Samstag
11/07/2020
FT
FC Brügge
6 - 0
KV Mechelen
Samstag
11/07/2020
FT
Proleter Novi Sad
1 - 1
Spartak Subotica
Samstag
11/07/2020
FT
Rad Belgrad
0 - 1
Metalac GM
Samstag
11/07/2020
FT
Voždovac
1 - 0
Sloga Kraljevo
Samstag
11/07/2020
FT
SM Caen
0 - 1
Paris FC
Samstag
11/07/2020
FT
Bačka Palanka
1 - 1
TSC
Sonntag
12/07/2020
FT
Nizhny Novgorod
1 - 1
Atlant-Shakhtar
Sonntag
12/07/2020
FT
Nizhny Novgorod
1 - 1
Ivanovo
Montag
13/07/2020
FT
Radnik Bijeljina
0 - 1
Spartak Subotica
Montag
13/07/2020
FT
Baltika Kaliningrad
4 - 2
Saturn Ramenskoye
Montag
13/07/2020
FT
Proleter Novi Sad
0 - 0
Sloga Požega
Montag
13/07/2020
FT
Mladost Lučani
3 - 3
Spartak Subotica
Montag
13/07/2020
FT
Baltika Kaliningrad
1 - 0
Dolgie Prudy
Montag
13/07/2020
FT
Chayka
3 - 3
Alaniya Vladikavkaz
Dienstag
14/07/2020
FT
Beijing Guoan
2 - 0
Zhejiang
Dienstag
14/07/2020
FT
FC Chabarowsk
3 - 1
Chernomorets
Dienstag
14/07/2020
FT
Wanderers
1 - 0
Rampla Juniors
Dienstag
14/07/2020
FT
FC Chabarowsk
1 - 0
Vista Gelendzhik
Dienstag
14/07/2020
FT
Inđija
0 - 2
Borac Banja Luka
Dienstag
14/07/2020
FT
Proleter Novi Sad
1 - 2
Javor
Dienstag
14/07/2020
FT
Strausberg
0 - 0
Berliner AK '07
Mittwoch
15/07/2020
FT
MTK
5 - 1
III. Kerületi TUE
Mittwoch
15/07/2020
FT
Rad Belgrad
1 - 0
Spartak Subotica
Mittwoch
15/07/2020
FT
Olympiakos Nicosia
1 - 2
Karmiotissa
Mittwoch
15/07/2020
17:00
Stade Reims
-
Excel Mouscron
Mittwoch
15/07/2020
FT
KRC Genk
3 - 1
Union Saint-Gilloise
Mittwoch
15/07/2020
FT
FSV Optik Rathenow
1 - 5
FC Viktoria Berlin
Mittwoch
15/07/2020
FT
AS Saint-Étienne
4 - 0
Sporting Charleroi
Mittwoch
15/07/2020
FT
Le Mans
1 - 3
Paris FC
Mittwoch
15/07/2020
FT
Napredak Kruševac
0 - 0
Zlatibor Čajetina
Mittwoch
15/07/2020
FT
Csákvári TK
2 - 1
TSC
Mittwoch
15/07/2020
FT
Radnik Surdulica
1 - 0
Jagodina
Mittwoch
15/07/2020
FT
Tacuarembó
1 - 1
Cerro Largo
Donnerstag
16/07/2020
00:00
Chertanovo
-
Rodina Moskva
Donnerstag
16/07/2020
FT
Baltika Kaliningrad
0 - 0
Dinamo Bryansk
Donnerstag
16/07/2020
10:30
Chertanovo
-
Rodina Moskva
Donnerstag
16/07/2020
FT
Irtysh
0 - 0
Wolgar Astrachan
Donnerstag
16/07/2020
FT
Stade Rennes
3 - 0
Berrichonne Châteauroux
Donnerstag
16/07/2020
FT
OFK Pirin
1 - 1
CSKA 1948 Sofia
Donnerstag
16/07/2020
FT
Roter Stern Belgrad
2 - 0
IMT Novi Beograd
Donnerstag
16/07/2020
FT
Partizan Belgrad
2 - 0
Trepča
Donnerstag
16/07/2020
FT
OGC Nizza
1 - 1
Celtic Glasgow
Donnerstag
16/07/2020
FT
SC Cambuur
4 - 1
Harkemase Boys
Donnerstag
16/07/2020
FT
Olympique Lyon
0 - 2
Glasgow Rangers
Freitag
17/07/2020
00:00
Grenoble
-
AS Saint-Étienne
Freitag
17/07/2020
00:00
Shanghai Shenhua
-
Beijing Guoan
Freitag
17/07/2020
FT
Shandong Taishan
4 - 1
Beijing Chengfeng
Freitag
17/07/2020
FT
Baltika Kaliningrad
1 - 1
Torpedo Moskau
Freitag
17/07/2020
FT
Nizhny Novgorod
2 - 1
Murom
Freitag
17/07/2020
FT
Inđija
1 - 1
Radnik Bijeljina
Freitag
17/07/2020
FT
FC Metz
4 - 1
RFC Sérésien
Freitag
17/07/2020
FT
KRC Genk
4 - 1
Excelsior Rotterdam
Freitag
17/07/2020
FT
TuS Erndtebrück
0 - 7
TSV Steinbach
Freitag
17/07/2020
FT
Grenoble
1 - 0
Lyon-Duchère
Freitag
17/07/2020
FT
Dob
1 - 5
Budafoki MTE
Freitag
17/07/2020
FT
FC Sochaux
3 - 0
Chênois
Freitag
17/07/2020
FT
Cercle Brugge KSV
0 - 2
AS Monaco
Samstag
18/07/2020
00:00
Plabennec
-
Stade Brest
Samstag
18/07/2020
FT
KV Mechelen
0 - 6
KVC Westerlo
Samstag
18/07/2020
FT
FC Lorient
1 - 0
Concarneau
Samstag
18/07/2020
FT
Kaposvári Rákóczi
0 - 3
Paksi SE
Samstag
18/07/2020
FT
OH Leuven
2 - 4
RWDM
Samstag
18/07/2020
FT
FK Čukarički
2 - 1
Krupa na Vrbasu
Samstag
18/07/2020
FT
Porz
0 - 1
SC Fortuna Köln
Samstag
18/07/2020
FT
FSV Optik Rathenow
3 - 0
Eintracht Oranienburg
Samstag
18/07/2020
FT
Bergisch Gladbach
0 - 0
Germania Ratingen
Samstag
18/07/2020
FT
Offenbacher Kickers
2 - 0
Greuther Fürth II
Samstag
18/07/2020
FT
Altglienicke
4 - 1
Blau-Weiß 90 Berlin
Samstag
18/07/2020
FT
Schinnik Jaroslawl
0 - 2
Ivanovo
Samstag
18/07/2020
FT
Rotor Volgograd
3 - 0
Legion
Samstag
18/07/2020
15:00
Standard Lüttich
-
OH Leuven
Samstag
18/07/2020
FT
FC Den Bosch
9 - 0
Nivo Sparta
Samstag
18/07/2020
FT
OH Leuven
2 - 0
SV Zulte-Waregem
Samstag
18/07/2020
FT
Brežice
0 - 8
MTK
Samstag
18/07/2020
15:30
AS Saint-Étienne
-
RSC Anderlecht
Samstag
18/07/2020
FT
Avangard Kursk
0 - 2
Atom Novovoronezh
Samstag
18/07/2020
FT
Medic
1 - 4
Chayka
Samstag
18/07/2020
16:00
Deinze
-
SV Zulte-Waregem
Samstag
18/07/2020
FT
Sporting Charleroi
2 - 1
Fola Esch
Samstag
18/07/2020
FT
KAS Eupen
0 - 2
Union Saint-Gilloise
Samstag
18/07/2020
FT
Excel Mouscron
1 - 2
OSC Lille
Samstag
18/07/2020
FT
Stade Reims
2 - 2
USL Dunkerque
Samstag
18/07/2020
FT
FC Chabarowsk
1 - 0
Biolog
Samstag
18/07/2020
FT
VV St. Truiden
0 - 0
Beerschot
Samstag
18/07/2020
FT
Arda Kardzhali
1 - 1
Hebar 1918
Samstag
18/07/2020
FT
Antwerp FC
0 - 0
FC Utrecht
Samstag
18/07/2020
FT
FC Nantes
6 - 0
Stade Nyonnais
Samstag
18/07/2020
FT
AJ Auxerre
2 - 0
SAS Épinal
Samstag
18/07/2020
FT
Chambly-Oise
4 - 0
AS Beauvais Oise
Samstag
18/07/2020
FT
Mladost Lučani
2 - 2
Partizan Belgrad
Samstag
18/07/2020
FT
Javor
1 - 1
Borac Banja Luka
Samstag
18/07/2020
FT
Paris FC
0 - 2
FCO Dijon
Samstag
18/07/2020
FT
Standard Lüttich
4 - 0
KV Mechelen
Samstag
18/07/2020
FT
Anorthosis
1 - 0
Apollon Limassol
Samstag
18/07/2020
FT
Radomlje
0 - 4
MTK
Samstag
18/07/2020
18:00
Sint-Eloois-Winkel
-
KV Oostende
Samstag
18/07/2020
FT
FC Brügge
2 - 3
KAA Gent
Samstag
18/07/2020
FT
AEK Larnaca
4 - 0
Omonia Aradippou
Samstag
18/07/2020
FT
APOEL
0 - 0
Doxa
Samstag
18/07/2020
18:00
AFC Tubize
-
Union Saint-Gilloise
Samstag
18/07/2020
FT
SM Caen
2 - 0
US Quevilly
Samstag
18/07/2020
FT
OGC Nizza
0 - 2
Glasgow Rangers
Samstag
18/07/2020
FT
Vasas
2 - 1
TSC
Samstag
18/07/2020
FT
Cerro Largo
3 - 1
Tacuarembó
Samstag
18/07/2020
FT
MVV
0 - 1
Helmond Sport
Samstag
18/07/2020
FT
Olympique Lyon
2 - 1
Celtic Glasgow
Sonntag
19/07/2020
FT
Nizhny Novgorod
0 - 0
Atlant-Shakhtar
Sonntag
19/07/2020
FT
BSC Süd 05
0 - 2
Tennis Borussia Berlin
Sonntag
19/07/2020
FT
Berliner AK '07
1 - 2
FC Viktoria Berlin
Sonntag
19/07/2020
FT
Bergisch Gladbach
5 - 3
Hilden
Sonntag
19/07/2020
FT
Offenbacher Kickers
4 - 2
Schott Mainz
Sonntag
19/07/2020
FT
Zamalek
5 - 1
Smouha
Sonntag
19/07/2020
FT
CSKA 1948 Sofia
1 - 0
Etar
Sonntag
19/07/2020
FT
Olympique Marseille
5 - 1
Pinzgau Saalfelden
Montag
20/07/2020
FT
Chertanovo
3 - 1
Dolgie Prudy
Montag
20/07/2020
FT
Schinnik Jaroslawl
1 - 1
Saturn Ramenskoye
Montag
20/07/2020
FT
Irtysh
1 - 2
Baltika Kaliningrad
Montag
20/07/2020
FT
Baltika Kaliningrad
5 - 1
Dinamo Moskva II
Montag
20/07/2020
FT
Brilon
0 - 6
ZFC Meuselwitz
Montag
20/07/2020
FT
Metalac GM
0 - 1
Roter Stern Belgrad
Dienstag
21/07/2020
FT
Novosibirsk
0 - 0
Tom Tomsk
Dienstag
21/07/2020
FT
Torpedo Moskau
3 - 2
Torpedo Vladimir
Dienstag
21/07/2020
FT
SV Zulte-Waregem
1 - 3
RWDM
Dienstag
21/07/2020
FT
RC Lens
1 - 1
KAA Gent
Dienstag
21/07/2020
FT
Torpedo Moskau
3 - 4
Kazanka
Dienstag
21/07/2020
FT
Ferencváros Budapest
2 - 2
Szombathelyi Haladas
Dienstag
21/07/2020
FT
URSL Visé
1 - 1
Sporting Charleroi
Dienstag
21/07/2020
FT
Slovan Duslo Šaľa
2 - 1
Zlaté Moravce
Dienstag
21/07/2020
FT
FC Toulouse
3 - 3
FC Sète 34
Dienstag
21/07/2020
FT
De Treffers
1 - 4
De Graafschap
Mittwoch
22/07/2020
00:00
Chambly-Oise
-
RC Lens
Mittwoch
22/07/2020
FT
FC Chabarowsk
1 - 2
Jenissei Krasnojarsk
Mittwoch
22/07/2020
FT
Javor
0 - 0
Jedinstvo Ub
Mittwoch
22/07/2020
FT
Antwerp FC
1 - 3
Roda JC Kerkrade
Mittwoch
22/07/2020
FT
Rotor Volgograd
2 - 0
Pyatigorsk
Mittwoch
22/07/2020
FT
Ferencváros Budapest
9 - 0
Frydek-Mistek
Mittwoch
22/07/2020
FT
KVC Westerlo
0 - 1
VV St. Truiden
Mittwoch
22/07/2020
FT
Doxa
0 - 2
AEK Larnaca
Mittwoch
22/07/2020
FT
Cholet
0 - 1
SCO Angers
Mittwoch
22/07/2020
FT
Stade Reims
3 - 0
Le Havre AC
Mittwoch
22/07/2020
FT
FC Chabarowsk
0 - 1
Jenissei Krasnojarsk
Mittwoch
22/07/2020
FT
Paksi SE
4 - 0
Dorogi
Mittwoch
22/07/2020
FT
Ermis
2 - 0
Olympiakos Nicosia
Mittwoch
22/07/2020
FT
Enosis
2 - 2
Karmiotissa
Mittwoch
22/07/2020
FT
Sereď
2 - 1
Petržalka
Mittwoch
22/07/2020
17:00
Zamalek
-
El Geish
Mittwoch
22/07/2020
FT
1. FC Slovácko
3 - 0
Blansko
Mittwoch
22/07/2020
FT
Septemvri Simitli
0 - 1
Arda Kardzhali
Mittwoch
22/07/2020
FT
Puskas FC
1 - 0
TSC
Mittwoch
22/07/2020
18:00
Rot Weiss Ahlen
-
ZFC Meuselwitz
Mittwoch
22/07/2020
FT
VfB Auerbach
0 - 1
International Leipzig
Mittwoch
22/07/2020
FT
Beroe
0 - 0
Etar
Mittwoch
22/07/2020
FT
FC Brügge
1 - 0
Deinze
Mittwoch
22/07/2020
FT
Nea Salamis
2 - 0
AEL Limassol
Mittwoch
22/07/2020
FT
Pohronie
2 - 2
Dukla Banská Bystrica
Mittwoch
22/07/2020
FT
Kisvárda
2 - 0
Kazincbarcika
Mittwoch
22/07/2020
FT
Partizan Belgrad
2 - 1
Zlatibor Čajetina
Mittwoch
22/07/2020
FT
Standard Lüttich
2 - 1
AS Monaco
Mittwoch
22/07/2020
FT
Beziers
1 - 3
AC Ajaccio
Mittwoch
22/07/2020
18:00
EA Guingamp
-
Avranches
Mittwoch
22/07/2020
FT
Ludwigsfelde
0 - 4
Altglienicke
Mittwoch
22/07/2020
FT
Heimstetten
1 - 6
Olympique Marseille
Mittwoch
22/07/2020
FT
Lok Stendal
1 - 4
Tennis Borussia Berlin
Mittwoch
22/07/2020
FT
Ajka
2 - 2
Honved Budapest
Mittwoch
22/07/2020
FT
Perpignan
2 - 2
Pau FC
Mittwoch
22/07/2020
FT
Sint-Eloois-Winkel
1 - 2
Cercle Brugge KSV
Mittwoch
22/07/2020
FT
KAA Gent
2 - 3
Olympique Lyon
Mittwoch
22/07/2020
FT
Glasgow Rangers
4 - 0
FC Motherwell
Donnerstag
23/07/2020
FT
FK Čukarički
2 - 1
Novi Pazar
Donnerstag
23/07/2020
FT
Zamalek
0 - 1
Pyramids
Donnerstag
23/07/2020
FT
Aswan
1 - 1
ENPPI
Donnerstag
23/07/2020
FT
Dekani
0 - 3
Budafoki MTE
Donnerstag
23/07/2020
FT
Eintracht Mahlsdorf
0 - 7
Lichtenberg
Donnerstag
23/07/2020
20:00
Tanta
-
Al Masry
Freitag
24/07/2020
FT
Almere City FC
1 - 0
Jong FC Utrecht
Freitag
24/07/2020
15:00
KV Kortrijk
-
RWDM
Freitag
24/07/2020
FT
Metallurg Lipetsk
1 - 2
Fakel Woronesch
Freitag
24/07/2020
FT
Amiens SC
0 - 2
US Boulogne
Freitag
24/07/2020
FT
FC Metz
3 - 0
Sporting Charleroi
Freitag
24/07/2020
16:00
ENPPI
-
El Geish
Freitag
24/07/2020
FT
Al Ahly Kairo
4 - 0
Smouha
Freitag
24/07/2020
FT
Akritas
0 - 2
Enosis
Freitag
24/07/2020
FT
Racing Straßburg
1 - 0
Olympique Nîmes
Freitag
24/07/2020
FT
ENPPI
0 - 0
Tanta
Freitag
24/07/2020
17:30
FC Viktoria Pilsen
-
Banik Sokolov
Freitag
24/07/2020
FT
FC Sochaux
2 - 1
Lyon-Duchère
Freitag
24/07/2020
FT
USL Dunkerque
1 - 1
Chambly-Oise
Freitag
24/07/2020
FT
FC Valenciennes
0 - 1
Excel Mouscron
Freitag
24/07/2020
FT
El Geish
2 - 2
Al Masry
Freitag
24/07/2020
FT
Ravensburg
0 - 4
FV Illertissen
Freitag
24/07/2020
FT
FSV Luckenwalde
3 - 1
Hertha Zehlendorf
Freitag
24/07/2020
FT
Hannover 96 II
0 - 1
Arminia Hannover
Freitag
24/07/2020
FT
Bayonne
1 - 2
AC Ajaccio
Samstag
25/07/2020
00:00
Etar
-
Cherno More
Samstag
25/07/2020
FT
Ludogorets Razgrad
0 - 0
Montana
Samstag
25/07/2020
FT
Paksi SE
5 - 0
Budaörs
Samstag
25/07/2020
FT
Metalac GM
0 - 1
Takovo
Samstag
25/07/2020
FT
Senica
2 - 0
Malacky
Samstag
25/07/2020
FT
Podbrezová
2 - 0
Ružomberok
Samstag
25/07/2020
FT
RFC Sérésien
0 - 0
KV Mechelen
Samstag
25/07/2020
FT
FSV Optik Rathenow
3 - 0
TSG Neustrelitz
Samstag
25/07/2020
FT
Skalica
0 - 1
Slovan Bratislava
Samstag
25/07/2020
FT
Mezőkövesd
2 - 1
DEAC
Samstag
25/07/2020
FT
Puskas FC
0 - 1
Soroksár SC
Samstag
25/07/2020
FT
Györi ETO
1 - 3
Zalaegerszeg
Samstag
25/07/2020
FT
Brönshöj
2 - 3
Ishøj
Samstag
25/07/2020
FT
Paksi SE
4 - 1
Pecsi MFC
Samstag
25/07/2020
FT
AZ Alkmaar
0 - 1
KRC Genk
Samstag
25/07/2020
FT
Hannover 96 II
2 - 0
BW Schwalbe Tündern
Samstag
25/07/2020
FT
VfR Mannheim
0 - 3
TSG Hoffenheim II
Samstag
25/07/2020
FT
Schinnik Jaroslawl
1 - 1
Ivanovo
Samstag
25/07/2020
FT
FSV Union Fürstenwalde
4 - 4
Teutonia Ottensen
Samstag
25/07/2020
FT
De Graafschap
3 - 1
Helmond Sport
Samstag
25/07/2020
FT
Fortuna Sittard
2 - 1
FC Dordrecht
Samstag
25/07/2020
FT
Hassia Bingen
0 - 5
Mainz 05 II
Samstag
25/07/2020
FT
Jeddeloh
5 - 0
Hansa Friesoythe
Samstag
25/07/2020
FT
Wermelskirchen
0 - 2
Wuppertaler SV
Samstag
25/07/2020
FT
RSV Eintracht
2 - 1
Babelsberg 03
Samstag
25/07/2020
FT
Alemannia Aachen
0 - 0
TSV Steinbach
Samstag
25/07/2020
FT
Frechen
0 - 2
SC Fortuna Köln
Samstag
25/07/2020
FT
Bačka Palanka
1 - 3
Inđija
Samstag
25/07/2020
FT
Mecklenburg Schwerin
0 - 2
FC Eintracht Norderstedt
Samstag
25/07/2020
FT
FC Den Bosch
5 - 0
De Treffers
Samstag
25/07/2020
FT
Torpedo Moskau
1 - 0
Znamya Noginsk
Samstag
25/07/2020
FT
Deinze
4 - 0
Cercle Brugge KSV
Samstag
25/07/2020
FT
Tus Garbsen
1 - 3
TSV Havelse
Samstag
25/07/2020
FT
Torpedo Moskau
1 - 1
Dinamo Bryansk
Samstag
25/07/2020
FT
SV Zulte-Waregem
2 - 3
VV St. Truiden
Samstag
25/07/2020
FT
DAC Dunajská Streda
2 - 1
Olympique Marseille
Samstag
25/07/2020
FT
KV Oostende
1 - 2
Union Saint-Gilloise
Samstag
25/07/2020
16:00
Sodingen
-
FC Schalke 04 II
Samstag
25/07/2020
FT
RSC Anderlecht
0 - 0
FC Nantes
Samstag
25/07/2020
16:00
ENPPI
-
El Entag El Harby
Samstag
25/07/2020
FT
Senica
3 - 2
Blansko
Samstag
25/07/2020
FT
Salyut-Belgorod
0 - 0
Avangard Kursk
Samstag
25/07/2020
FT
FC Motherwell
2 - 2
Hamilton Academical
Samstag
25/07/2020
FT
Zlatibor Čajetina
2 - 2
Radnički Sr. Mitrovica
Samstag
25/07/2020
FT
Spartak Trnava
1 - 1
Pohronie
Samstag
25/07/2020
FT
Glasgow Rangers
2 - 0
Coventry City
Samstag
25/07/2020
FT
Doxa
2 - 0
Karmiotissa
Samstag
25/07/2020
FT
Telstar
0 - 0
ADO Den Haag
Samstag
25/07/2020
FT
Anorthosis
0 - 2
AEK Larnaca
Samstag
25/07/2020
FT
Komárno
3 - 2
Sereď
Samstag
25/07/2020
FT
Ethnikos Achna
0 - 2
Omonia Nicosia
Samstag
25/07/2020
17:00
Grenoble
-
Yverdon Sport
Samstag
25/07/2020
FT
Rodez Aveyron
0 - 2
FC Bourg-Péronnas
Samstag
25/07/2020
FT
Forte Taganrog
0 - 1
Chayka
Samstag
25/07/2020
FT
Lovech
1 - 3
Etar
Samstag
25/07/2020
FT
Debrecen
1 - 1
Kisvárda
Samstag
25/07/2020
FT
Slavia Sofia
1 - 4
Arda Kardzhali
Samstag
25/07/2020
17:30
Tsarsko selo
-
Sportist Svoge
Samstag
25/07/2020
FT
SCO Angers
1 - 1
Girondins Bordeaux
Samstag
25/07/2020
FT
FC Brügge
2 - 0
OSC Lille
Samstag
25/07/2020
FT
Metalac GM
1 - 1
Novi Pazar
Samstag
25/07/2020
FT
APOEL
3 - 0
Ermis
Samstag
25/07/2020
18:00
Beerschot
-
KV Kortrijk
Samstag
25/07/2020
FT
MŠK Žilina
2 - 2
Trenčín
Samstag
25/07/2020
FT
Apollon Limassol
2 - 1
AEL Limassol
Samstag
25/07/2020
FT
Nea Salamis
4 - 2
Omonia Psevda
Samstag
25/07/2020
FT
Zlaté Moravce
1 - 4
1. FC Slovácko
Samstag
25/07/2020
FT
Jenissei Krasnojarsk
2 - 1
Krasnodar II
Samstag
25/07/2020
FT
Standard Lüttich
1 - 2
OGC Nizza
Samstag
25/07/2020
FT
Szeged-Csanád
0 - 2
Újpest Budapest
Samstag
25/07/2020
FT
Diosgyör
1 - 1
FC Košice
Samstag
25/07/2020
FT
Koper
1 - 2
MTK
Samstag
25/07/2020
FT
Radomlje
0 - 4
Budafoki MTE
Samstag
25/07/2020
FT
Clermont Foot
0 - 0
ES Troyes
Samstag
25/07/2020
FT
AJ Auxerre
2 - 1
Red Star Paris
Samstag
25/07/2020
FT
Chamois Niortais
0 - 1
Stade Laval
Samstag
25/07/2020
FT
Radnički Niš
2 - 0
Radnički Pirot
Samstag
25/07/2020
FT
Stade Briochin
0 - 1
Stade Brest
Samstag
25/07/2020
FT
Beroe
4 - 0
CSKA 1948 Sofia
Samstag
25/07/2020
FT
Zwarte Leeuw
1 - 2
Antwerp FC
Samstag
25/07/2020
FT
Differdange 03
0 - 3
AS Nancy
Samstag
25/07/2020
FT
Kolubara
1 - 0
Voždovac
Samstag
25/07/2020
19:00
FC Sète 34
-
HSC Montpellier
Samstag
25/07/2020
FT
OH Leuven
3 - 0
KV Mechelen
Samstag
25/07/2020
FT
Honved Budapest
4 - 2
MŠK Žilina
Samstag
25/07/2020
FT
Dessel Sport
1 - 4
KVC Westerlo
Samstag
25/07/2020
FT
Roter Stern Belgrad
2 - 1
Napredak Kruševac
Samstag
25/07/2020
FT
Szombathelyi Haladas
0 - 0
Fehérvár
Samstag
25/07/2020
FT
Fluminense Rio Janeiro
1 - 0
Botafogo FR
Sonntag
26/07/2020
FT
Beerschot
1 - 1
Patro Eisden
Sonntag
26/07/2020
FT
Spelle-Venhaus
4 - 2
BSV Schwarz-Weiß Rehden
Sonntag
26/07/2020
FT
Irtysh
1 - 0
Kaluga
Sonntag
26/07/2020
FT
EVV
0 - 2
VVV-Venlo
Sonntag
26/07/2020
FT
Eintracht Mahlsdorf
2 - 1
Berliner AK '07
Sonntag
26/07/2020
FT
FC Viktoria Berlin
2 - 0
Teutonia Ottensen
Sonntag
26/07/2020
FT
Pampow
2 - 5
FC Eintracht Norderstedt
Sonntag
26/07/2020
FT
Celtic Glasgow
2 - 0
Ross County
Sonntag
26/07/2020
14:00
Süderelbe
-
Heider SV
Sonntag
26/07/2020
FT
Scharnebeck
0 - 6
Altona 93
Sonntag
26/07/2020
FT
FC Volendam
0 - 5
Vitesse Arnheim
Sonntag
26/07/2020
FT
FC Brügge
5 - 0
Knokke
Sonntag
26/07/2020
FT
Veles
2 - 1
Chertanovo
Sonntag
26/07/2020
16:00
Sporting Lokeren
-
SK Sint-Niklaas
Sonntag
26/07/2020
FT
ENPPI
1 - 1
ZED
Sonntag
26/07/2020
FT
Nizhny Novgorod
2 - 0
Murom
Sonntag
26/07/2020
FT
Jenissei Krasnojarsk
2 - 3
Kuban Pavlovskaya
Sonntag
26/07/2020
FT
FC Chabarowsk
2 - 2
Zenit Irkutsk
Sonntag
26/07/2020
FT
Ferencváros Budapest
4 - 0
Brežice
Sonntag
26/07/2020
FT
Al Masry
1 - 1
Smouha
Sonntag
26/07/2020
FT
Ismaily
3 - 1
Misr Lel Makkasa
Sonntag
26/07/2020
FT
Partizan Belgrad
4 - 0
Proleter Novi Sad
Sonntag
26/07/2020
FT
Schachtjor Donezk
4 - 1
Polissya
Sonntag
26/07/2020
FT
Zamalek
4 - 0
Wadi Degla
Montag
27/07/2020
FT
Ferencváros Budapest
2 - 2
NŠ Drava
Montag
27/07/2020
FT
Celtic Glasgow
3 - 1
Hibernian FC
Montag
27/07/2020
FT
Rotor Volgograd
1 - 0
Dinamo Stavropol
Montag
27/07/2020
16:00
Aswan
-
Al Mokawloon
Montag
27/07/2020
FT
ZED
0 - 0
El Gouna
Montag
27/07/2020
FT
Anorthosis
3 - 2
Aris Limassol
Montag
27/07/2020
FT
Koper
3 - 2
Budafoki MTE
Montag
27/07/2020
FT
Al Masry
0 - 0
El Geish
Dienstag
28/07/2020
00:00
ES Troyes
-
AS Saint-Étienne
Dienstag
28/07/2020
12:00
NAC Breda
-
SK Beveren
Dienstag
28/07/2020
16:00
AC Sparta Prag
-
Loko Vltavín
Dienstag
28/07/2020
FT
Hapoel Kfar Saba
3 - 1
Hapoel Ramat Gan
Dienstag
28/07/2020
FT
KAA Gent
3 - 0
FC Metz
Dienstag
28/07/2020
FT
Al Ahly Kairo
5 - 2
El Gouna
Dienstag
28/07/2020
FT
Racing Straßburg
2 - 1
HSC Montpellier
Dienstag
28/07/2020
FT
Zamalek
2 - 1
Tanta
Dienstag
28/07/2020
17:00
Haras El Hodood
-
El Geish
Dienstag
28/07/2020
FT
FA 2000
7 - 0
Fremad Valby
Dienstag
28/07/2020
FT
Slovan Bratislava
2 - 2
Fehérvár
Dienstag
28/07/2020
FT
Le Havre AC
3 - 1
SCO Angers
Dienstag
28/07/2020
FT
BFC Dynamo
0 - 1
FSV Optik Rathenow
Dienstag
28/07/2020
FT
Al Mokawloon
1 - 1
Aswan
Dienstag
28/07/2020
FT
Bnei Sakhnin
1 - 2
FC Ashdod
Dienstag
28/07/2020
FT
Babelsberg 03
3 - 1
Hertha Zehlendorf
Dienstag
28/07/2020
FT
Galanta
1 - 4
Sereď
Dienstag
28/07/2020
FT
NAC Breda
1 - 0
Sparta Nijkerk
Dienstag
28/07/2020
FT
URSL Visé
0 - 1
Standard Lüttich
Dienstag
28/07/2020
FT
RSV Eintracht
0 - 5
Tennis Borussia Berlin
Dienstag
28/07/2020
FT
Roter Stern Belgrad
3 - 0
Borac Banja Luka
Dienstag
28/07/2020
FT
Belfort
2 - 4
FC Sochaux
Dienstag
28/07/2020
FT
Nea Salamis
0 - 0
Zalaegerszeg
Dienstag
28/07/2020
FT
De Treffers
0 - 1
Top Oss
Mittwoch
29/07/2020
00:00
Zamalek
-
Aswan
Mittwoch
29/07/2020
FT
Schachtjor Donezk
2 - 0
Veres Rivne
Mittwoch
29/07/2020
FT
Stade Briochin
2 - 1
Chamois Niortais
Mittwoch
29/07/2020
FT
Trinec
6 - 0
Sigma Olomouc II
Mittwoch
29/07/2020
11:00
Dynamo Ceské Budejovice
-
Slavoj Vyšehrad
Mittwoch
29/07/2020
FT
SC Fortuna Köln
3 - 1
SV Elversberg
Mittwoch
29/07/2020
FT
Cherno More
2 - 0
Sozopol
Mittwoch
29/07/2020
FT
LASK Linz
0 - 2
Senica
Mittwoch
29/07/2020
FT
Holstebro
4 - 1
Ringköbing
Mittwoch
29/07/2020
FT
Kisvárda
2 - 0
Zlaté Moravce
Mittwoch
29/07/2020
FT
Doxa
4 - 0
Enosis
Mittwoch
29/07/2020
FT
Ermis
1 - 1
ASIL Lysi
Mittwoch
29/07/2020
FT
Chrudim
3 - 2
FK Pardubice
Mittwoch
29/07/2020
FT
AEL Limassol
4 - 0
Kouris Erimi
Mittwoch
29/07/2020
FT
Al Mokawloon
1 - 1
El Gouna
Mittwoch
29/07/2020
FT
Pyramids
1 - 0
Al Masry
Mittwoch
29/07/2020
FT
Aswan
2 - 3
Wadi Degla
Mittwoch
29/07/2020
FT
Le Puy
0 - 3
ES Troyes
Mittwoch
29/07/2020
FT
Grenoble
0 - 1
FC Bourg-Péronnas
Mittwoch
29/07/2020
FT
SK Sigma Olomouc
1 - 0
Slovan Rosice
Mittwoch
29/07/2020
FT
1. FC Slovácko
4 - 3
Slovan Bratislava
Mittwoch
29/07/2020
FT
Pafos
1 - 0
Auda
Mittwoch
29/07/2020
FT
Krieschow
2 - 3
Energie Cottbus
Mittwoch
29/07/2020
FT
Apollon Limassol
5 - 0
Aris Limassol
Mittwoch
29/07/2020
FT
Nea Salamis
0 - 0
Omonia Aradippou
Mittwoch
29/07/2020
FT
AEK Larnaca
4 - 4
Karmiotissa
Mittwoch
29/07/2020
FT
Olympiakos Nicosia
2 - 3
APOEL
Mittwoch
29/07/2020
FT
Tsarsko selo
1 - 2
CSKA 1948 Sofia
Mittwoch
29/07/2020
FT
US Créteil Lusitanos
0 - 3
AJ Auxerre
Mittwoch
29/07/2020
FT
Zamalek
1 - 1
El Geish
Mittwoch
29/07/2020
FT
FC Carl Zeiss Jena
6 - 4
Eintracht Bamberg
Mittwoch
29/07/2020
FT
Cherno More
0 - 3
Dobrudzha 1919
Mittwoch
29/07/2020
FT
Olympiakos Piräus
3 - 0
Omonia Nicosia
Mittwoch
29/07/2020
FT
Villefranche
0 - 4
FC Valenciennes
Mittwoch
29/07/2020
FT
Westfalia Herne
0 - 1
Borussia Dortmund II
Mittwoch
29/07/2020
19:00
Knokke
-
Cercle Brugge KSV
Mittwoch
29/07/2020
19:00
Sporting Lokeren
-
VW Hamme
Mittwoch
29/07/2020
FT
Honved Budapest
0 - 3
Siófok
Mittwoch
29/07/2020
FT
Wuppertaler SV
3 - 1
Germania Ratingen
Mittwoch
29/07/2020
19:00
SV Rödinghausen
-
BW Lohne
Mittwoch
29/07/2020
FT
Pyramids
1 - 1
Al Masry
Donnerstag
30/07/2020
FT
VV St. Truiden
4 - 1
SK Beveren
Donnerstag
30/07/2020
FT
RB Leipzig
1 - 1
VfL Wolfsburg
Donnerstag
30/07/2020
FT
Omonia Nicosia
0 - 1
Zalaegerszeg
Donnerstag
30/07/2020
FT
De Graafschap
1 - 0
FC Eindhoven
Freitag
31/07/2020
00:00
Olympique Nîmes
-
Grenoble
Freitag
31/07/2020
FT
Vitesse Arnheim
4 - 2
KVC Westerlo
Freitag
31/07/2020
16:00
KV Kortrijk
-
OSC Lille
Freitag
31/07/2020
FT
FC Lorient
2 - 2
Stade Brest
Freitag
31/07/2020
FT
Blansko
2 - 0
1. FC Brno
Freitag
31/07/2020
FT
Uničov
1 - 1
Prostějov
Freitag
31/07/2020
FT
USL Dunkerque
2 - 2
US Quevilly
Freitag
31/07/2020
FT
Grenoble
2 - 0
Olympique Nîmes
Freitag
31/07/2020
FT
Botev Plovdiv
3 - 0
Etar
Freitag
31/07/2020
FT
KAS Eupen
2 - 2
VV St. Truiden
Freitag
31/07/2020
FT
Hyeres
0 - 0
HSC Montpellier
Freitag
31/07/2020
FT
Olympic Charleroi
0 - 4
Sporting Charleroi
Freitag
31/07/2020
FT
Nitra
1 - 1
FC Baník Ostrava
Freitag
31/07/2020
FT
FC Toulouse
2 - 2
Pau FC
Freitag
31/07/2020
FT
Roda JC Kerkrade
2 - 3
Meerssen
Freitag
31/07/2020
FT
Oberneuland
2 - 4
FC Viktoria Berlin
Freitag
31/07/2020
FT
MVV
0 - 0
ADO Den Haag
Samstag
01/08/2020
00:00
Girondins Bordeaux
-
FC Nantes
Samstag
01/08/2020
00:00
Fehérvár
-
SV Mattersburg
Samstag
01/08/2020
00:00
Olympique Marcquois
-
Stade Reims
Samstag
01/08/2020
FT
Zlaté Moravce
3 - 2
FC Baník Ostrava
Samstag
01/08/2020
FT
Prostějov
6 - 0
Zlínsko
Samstag
01/08/2020
10:00
AJ Auxerre
-
ES Troyes
Samstag
01/08/2020
FT
FC Metz
1 - 0
KV Mechelen
Samstag
01/08/2020
FT
KV Kortrijk
0 - 1
Deinze
Samstag
01/08/2020
FT
Banik Sokolov
0 - 2
Usti nad Labem
Samstag
01/08/2020
FT
FK Viktoria Zizkov
3 - 1
Jablonec
Samstag
01/08/2020
FT
RSC Anderlecht
2 - 1
RWDM
Samstag
01/08/2020
FT
Helmond Sport
2 - 0
UNA
Samstag
01/08/2020
FT
SV Zulte-Waregem
2 - 1
KAA Gent
Samstag
01/08/2020
FT
FC Viktoria Pilsen
2 - 0
Dynamo Ceské Budejovice
Samstag
01/08/2020
FT
AC Sparta Prag
5 - 0
Taborsko
Samstag
01/08/2020
FT
Admira Praha
1 - 2
FC Bohemians Praha 1905
Samstag
01/08/2020
FT
FK Teplice
0 - 1
FC Hradec Králové
Samstag
01/08/2020
FT
Excel Mouscron
0 - 2
Union Saint-Gilloise
Samstag
01/08/2020
FT
FC Slovan Liberec
2 - 1
Chrudim
Samstag
01/08/2020
FT
FK Mladá Boleslav
4 - 2
Trinec
Samstag
01/08/2020
FT
Lyon-Duchère
3 - 4
FC Valenciennes
Samstag
01/08/2020
FT
Brönshöj
1 - 1
Slagelse B&I
Samstag
01/08/2020
FT
Hillerød
2 - 1
Skovshoved
Samstag
01/08/2020
FT
KFUM Roskilde
2 - 0
Avedöre
Samstag
01/08/2020
FT
Trenčín
0 - 3
Pohronie
Samstag
01/08/2020
FT
Bremer SV
0 - 4
FC Viktoria Berlin
Samstag
01/08/2020
FT
KRC Genk
2 - 3
RC Lens
Samstag
01/08/2020
FT
Berliner SC
2 - 3
Lichtenberg
Samstag
01/08/2020
FT
FSV Optik Rathenow
5 - 0
Lok Stendal
Samstag
01/08/2020
FT
Hertha Zehlendorf
3 - 1
Berliner AK '07
Samstag
01/08/2020
FT
FK Mladá Boleslav
2 - 3
Trinec
Samstag
01/08/2020
FT
FSV Union Fürstenwalde
3 - 0
Eintracht Mahlsdorf
Samstag
01/08/2020
13:00
Jong PSV
-
Excelsior Maassluis
Samstag
01/08/2020
FT
Holstebro
2 - 1
Thisted
Samstag
01/08/2020
FT
ZFC Meuselwitz
3 - 0
Einheit Rudolstadt
Samstag
01/08/2020
FT
Přepeře
2 - 1
FC Slovan Liberec
Samstag
01/08/2020
FT
Energie Cottbus
0 - 2
Varnsdorf
Samstag
01/08/2020
14:00
SV Tasmania 1973
-
Babelsberg 03
Samstag
01/08/2020
FT
Eintracht Oranienburg
0 - 3
Hertha BSC II
Samstag
01/08/2020
FT
Almere City FC
2 - 0
Jong Ajax
Samstag
01/08/2020
FT
KV Oostende
3 - 1
Cercle Brugge KSV
Samstag
01/08/2020
FT
TSV Havelse
1 - 2
FC Eintracht Norderstedt
Samstag
01/08/2020
FT
NEC Nijmegen
8 - 0
LONGA '30
Samstag
01/08/2020
14:00
Lüneburger SK Hansa
-
Meiendorfer SV
Samstag
01/08/2020
FT
Altglienicke
7 - 0
TSG Neustrelitz
Samstag
01/08/2020
FT
Chemnitzer FC
1 - 0
SpVgg Bayreuth
Samstag
01/08/2020
FT
Eintracht Rheine
1 - 2
Sportfreunde Lotte
Samstag
01/08/2020
FT
TSV Steinbach
1 - 2
Rot-Weiss Essen
Samstag
01/08/2020
FT
Wuppertaler SV
3 - 2
FC Kray
Samstag
01/08/2020
FT
SGV Freiberg
2 - 0
Stuttgart II
Samstag
01/08/2020
FT
Eldagsen
0 - 6
Werder Bremen II
Samstag
01/08/2020
FT
Stamford
0 - 1
Peterborough United
Samstag
01/08/2020
FT
ASWH
1 - 0
FC Dordrecht
Samstag
01/08/2020
FT
FK Viktoria Zizkov
1 - 3
Králův Dvůr
Samstag
01/08/2020
FT
OSC Lille
2 - 0
RSC Anderlecht
Samstag
01/08/2020
FT
Standard Lüttich
1 - 0
Stade Reims
Samstag
01/08/2020
FT
Újpest Budapest
1 - 1
Diosgyör
Samstag
01/08/2020
FT
NAC Breda
1 - 0
SC Heerenveen
Samstag
01/08/2020
FT
FSV Bernau
1 - 3
Tennis Borussia Berlin
Samstag
01/08/2020
FT
Altona 93
1 - 1
Meiendorfer SV
Samstag
01/08/2020
FT
Vanlöse
2 - 1
Tarnby
Samstag
01/08/2020
FT
KRC Genk
2 - 3
RC Lens
Samstag
01/08/2020
FT
FC Sochaux
0 - 0
FCO Dijon
Samstag
01/08/2020
FT
MTK
2 - 0
Sereď
Samstag
01/08/2020
FT
TB Uphusen
1 - 3
BSV Schwarz-Weiß Rehden
Samstag
01/08/2020
16:00
FC Carl Zeiss Jena
-
International Leipzig
Samstag
01/08/2020
FT
Wildeshausen
0 - 6
VfB Oldenburg
Samstag
01/08/2020
FT
Bevern
4 - 2
Jeddeloh
Samstag
01/08/2020
FT
Olimpik Donezk
3 - 2
Polissya
Samstag
01/08/2020
FT
Harsum
0 - 4
Werder Bremen II
Samstag
01/08/2020
FT
Universitario
3 - 2
Sport Boys
Samstag
01/08/2020
FT
Karmiotissa
0 - 1
Onisilos
Samstag
01/08/2020
FT
Sporting Charleroi
2 - 2
AC Ajaccio
Samstag
01/08/2020
FT
SC Cambuur
2 - 0
PEC Zwolle
Samstag
01/08/2020
FT
DAC Dunajská Streda
0 - 6
OGC Nizza
Samstag
01/08/2020
FT
FK Pardubice
1 - 0
FC Vysocina Jihlava
Samstag
01/08/2020
17:00
Sporting Charleroi
-
FC Nantes
Samstag
01/08/2020
FT
Kisvárda
1 - 0
Ružomberok
Samstag
01/08/2020
FT
Senica
0 - 1
1. FC Slovácko
Samstag
01/08/2020
FT
Trenčín
2 - 5
FC Zlín
Samstag
01/08/2020
FT
Honved Budapest
2 - 1
Paksi SE
Samstag
01/08/2020
FT
AJ Auxerre
3 - 2
Le Mans
Samstag
01/08/2020
FT
Spartak Trnava
1 - 1
SK Sigma Olomouc
Samstag
01/08/2020
17:00
FCSR Haguenau
-
Racing Straßburg
Samstag
01/08/2020
FT
Lokomotiv Sofia 1929
2 - 2
CSKA 1948 Sofia
Samstag
01/08/2020
FT
Standard Lüttich
3 - 0
Stade Reims
Samstag
01/08/2020
FT
FC Utrecht
1 - 0
AZ Alkmaar
Samstag
01/08/2020
FT
Stade Rennes
1 - 0
SCO Angers
Samstag
01/08/2020
FT
Paris FC
2 - 0
Red Star Paris
Samstag
01/08/2020
18:00
AS Nancy
-
Racing Straßburg
Samstag
01/08/2020
FT
Ermis
1 - 1
Enosis
Samstag
01/08/2020
FT
Puskas FC
1 - 2
Slovan Bratislava
Samstag
01/08/2020
18:00
Doxa
-
AEL Limassol
Samstag
01/08/2020
FT
Villefranche
0 - 2
ES Troyes
Samstag
01/08/2020
FT
Rodez Aveyron
1 - 0
Clermont Foot
Samstag
01/08/2020
18:00
EA Guingamp
-
Chamois Niortais
Samstag
01/08/2020
FT
SM Caen
1 - 2
Le Havre AC
Samstag
01/08/2020
18:00
Berrichonne Châteauroux
-
US Orléans
Samstag
01/08/2020
FT
Eintracht Frankfurt
1 - 1
AS Monaco
Samstag
01/08/2020
FT
AS Saint-Étienne
4 - 2
Girondins Bordeaux
Samstag
01/08/2020
FT
Ethnikos Achna
1 - 0
Othellos
Samstag
01/08/2020
FT
Fehérvár
1 - 1
NŠ Mura
Samstag
01/08/2020
FT
MŠK Žilina
5 - 2
Púchov
Samstag
01/08/2020
18:30
FC Blau Weiß Linz
-
Neuhofen / Ried II
Samstag
01/08/2020
FT
Amiens SC
0 - 0
Chambly-Oise
Samstag
01/08/2020
FT
SC Bastia
2 - 2
HSC Montpellier
Samstag
01/08/2020
FT
NK Maribor
8 - 1
Beltinci
Samstag
01/08/2020
FT
FC Groningen
1 - 0
Heracles Almelo
Samstag
01/08/2020
FT
Goias Goiania
0 - 2
Cuiaba
Samstag
01/08/2020
FT
Alianza Lima
1 - 1
Deportivo Municipal
Sonntag
02/08/2020
00:00
Zemplín Michalovce
-
Mezőkövesd
Sonntag
02/08/2020
FT
Botafogo FR
1 - 1
Fluminense Rio Janeiro
Sonntag
02/08/2020
10:30
Mecklenburg Schwerin
-
Heider SV
Sonntag
02/08/2020
FT
ZSKA Moskau
0 - 0
Rotor Volgograd
Sonntag
02/08/2020
FT
SV Drochtersen / Assel
1 - 2
Curslack-Neuengamme
Sonntag
02/08/2020
12:00
Hannover 96 II
-
Wolfenbüttel
Sonntag
02/08/2020
12:00
Ricklingen
-
HSC Hannover
Sonntag
02/08/2020
FT
Celje
4 - 0
Radomlje
Sonntag
02/08/2020
FT
Essen
1 - 3
VfB Oldenburg
Sonntag
02/08/2020
FT
Bendestorf
1 - 5
FC Eintracht Norderstedt
Sonntag
02/08/2020
FT
Go Ahead Eagles
0 - 0
Telstar
Sonntag
02/08/2020
14:30
Hannover 96 II
-
Bremer SV
Sonntag
02/08/2020
16:00
Borussia M'gladbach II
-
Schermbeck
Sonntag
02/08/2020
FT
FC Chimki
2 - 0
Dynamo Moskau
Sonntag
02/08/2020
FT
ENPPI
4 - 2
Misr Lel Makkasa
Sonntag
02/08/2020
FT
Anorthosis
1 - 1
APOEL
Sonntag
02/08/2020
FT
Apollon Limassol
2 - 0
AEK Larnaca
Montag
03/08/2020
00:00
Aswan
-
El Entag El Harby
Montag
03/08/2020
FT
Rubin Kasan
1 - 1
KAMAZ
Montag
03/08/2020
FT
KS Raków Czestochowa
5 - 0
MKS Korona Kielce
Montag
03/08/2020
FT
FC Salzburg
2 - 2
Bravo
Montag
03/08/2020
FT
Ishøj
2 - 2
FA 2000
Montag
03/08/2020
FT
Roda JC Kerkrade
3 - 1
FC Eindhoven
Dienstag
04/08/2020
FT
FC Brügge
3 - 0
UT Pétange
Dienstag
04/08/2020
FT
FC Carl Zeiss Jena
0 - 2
ZFC Meuselwitz
Dienstag
04/08/2020
FT
Haras El Hodood
0 - 0
Al Ittihad
Dienstag
04/08/2020
FT
FC Bohemians Praha 1905
4 - 0
Chrudim
Dienstag
04/08/2020
FT
El Geish
1 - 0
Al Mokawloon
Dienstag
04/08/2020
FT
Tabor Sežana
1 - 1
Ferencváros Budapest
Dienstag
04/08/2020
FT
Peterborough Sports
2 - 4
Peterborough United
Dienstag
04/08/2020
FT
Crewe Alexandra
3 - 1
Connah's Quay
Dienstag
04/08/2020
FT
FC Lorient
1 - 1
Stade Rennes
Dienstag
04/08/2020
FT
Rodez Aveyron
1 - 1
Olympique Nîmes
Dienstag
04/08/2020
FT
SAS Épinal
2 - 3
AS Nancy
Dienstag
04/08/2020
FT
Bischofswerdaer FV
1 - 1
Varnsdorf
Dienstag
04/08/2020
FT
Aluminij
1 - 0
Rogaška
Dienstag
04/08/2020
FT
Aluminij
2 - 3
Fužinar
Dienstag
04/08/2020
FT
Fremad Valby
1 - 2
BK Frem 1886
Dienstag
04/08/2020
FT
Naesby
2 - 1
OKS
Dienstag
04/08/2020
FT
FSV Optik Rathenow
2 - 2
BSC Süd 05
Dienstag
04/08/2020
FT
Lüneburger SK Hansa
0 - 5
VfB Lübeck
Dienstag
04/08/2020
FT
Girondins Bordeaux
0 - 0
FC Toulouse
Dienstag
04/08/2020
FT
Nea Salamis
0 - 0
Omonia Nicosia
Dienstag
04/08/2020
FT
Pays de Saint-Omer
0 - 3
USL Dunkerque
Dienstag
04/08/2020
FT
Otterup
1 - 3
Dalum
Dienstag
04/08/2020
19:15
TSV Buchbach
-
Unterföhring
Dienstag
04/08/2020
FT
De Treffers
0 - 2
NEC Nijmegen
Mittwoch
05/08/2020
00:00
El Entag El Harby
-
Ismaily
Mittwoch
05/08/2020
FT
SK Sigma Olomouc
0 - 2
1. FC Brno
Mittwoch
05/08/2020
FT
Celje
3 - 0
NŠ Drava
Mittwoch
05/08/2020
FT
FC Slovan Liberec
4 - 1
FK Viktoria Zizkov
Mittwoch
05/08/2020
FT
FC Baník Ostrava
8 - 0
Trinec
Mittwoch
05/08/2020
FT
KAA Gent
2 - 1
RFC Sérésien
Mittwoch
05/08/2020
FT
Wisla Kraków SSA
4 - 2
KS FKS Stal Mielec
Mittwoch
05/08/2020
FT
Greve
0 - 2
Avarta
Mittwoch
05/08/2020
FT
RC Lens
1 - 3
Union Saint-Gilloise
Mittwoch
05/08/2020
FT
Jong Ajax
2 - 0
Telstar
Mittwoch
05/08/2020
FT
SM Caen
1 - 1
Vannes Olympique Club
Mittwoch
05/08/2020
FT
Olimpik Donezk
5 - 0
Chayka
Mittwoch
05/08/2020
FT
Lviv
1 - 1
Polissya
Mittwoch
05/08/2020
FT
Chambly-Oise
0 - 1
Stade Laval
Mittwoch
05/08/2020
FT
SK Slavia Prag
5 - 0
SKN St. Pölten
Mittwoch
05/08/2020
FT
Jablonec
1 - 1
FK Pardubice
Mittwoch
05/08/2020
17:00
Újpest Budapest
-
Kisvárda
Mittwoch
05/08/2020
FT
Jagiellonia Bialystok SSA
6 - 1
Znicz Pruszków
Mittwoch
05/08/2020
FT
Slovan Bratislava
1 - 1
FC Zlín
Mittwoch
05/08/2020
FT
Koper
0 - 2
Ferencváros Budapest
Mittwoch
05/08/2020
FT
AEL Limassol
0 - 0
Aris Limassol
Mittwoch
05/08/2020
FT
Doxa
0 - 1
Olympiakos Nicosia
Mittwoch
05/08/2020
FT
US Orléans
1 - 0
AJ Auxerre
Mittwoch
05/08/2020
FT
Smouha
2 - 0
Tanta
Mittwoch
05/08/2020
FT
Přepeře
0 - 2
FC Hradec Králové
Mittwoch
05/08/2020
FT
Varnsdorf
3 - 1
Oberlausitz Neugersdorf
Mittwoch
05/08/2020
FT
Omonia Aradippou
1 - 2
Anorthosis
Mittwoch
05/08/2020
18:00
VfL Halle
-
Babelsberg 03
Mittwoch
05/08/2020
FT
Karmiotissa
0 - 4
Apollon Limassol
Mittwoch
05/08/2020
FT
Nea Salamis
0 - 0
ASIL Lysi
Mittwoch
05/08/2020
FT
Banik Sokolov
2 - 2
Ostrov
Mittwoch
05/08/2020
FT
Budafoki MTE
1 - 1
NK Osijek
Mittwoch
05/08/2020
FT
FC Volendam
5 - 0
RKAV Volendam
Mittwoch
05/08/2020
18:00
Grenoble
-
Stade Nyonnais
Mittwoch
05/08/2020
FT
Le Havre AC
1 - 1
US Quevilly
Mittwoch
05/08/2020
FT
Rodez Aveyron
1 - 1
Villefranche
Mittwoch
05/08/2020
18:00
Bourges
-
AJ Auxerre
Mittwoch
05/08/2020
FT
Amiens SC
1 - 2
FC Valenciennes
Mittwoch
05/08/2020
FT
Stade Reims
2 - 0
NK Maribor
Mittwoch
05/08/2020
FT
Podbeskidzie
2 - 0
KS Hutnik Kraków
Mittwoch
05/08/2020
18:00
Sokol Brozany
-
Usti nad Labem
Mittwoch
05/08/2020
18:00
Enosis
-
Omonia Nicosia
Mittwoch
05/08/2020
FT
RC Lens
1 - 2
Paris FC
Mittwoch
05/08/2020
FT
NAC Breda
1 - 0
Baronie
Mittwoch
05/08/2020
FT
Clermont Foot
3 - 1
Berrichonne Châteauroux
Mittwoch
05/08/2020
FT
AZ Alkmaar
0 - 1
PEC Zwolle
Mittwoch
05/08/2020
FT
Fortuna Düsseldorf II
4 - 0
SC Velbert
Mittwoch
05/08/2020
FT
Francs Borains
1 - 2
RWDM
Mittwoch
05/08/2020
FT
Falkensee-Finkenkrug
1 - 4
Tennis Borussia Berlin
Mittwoch
05/08/2020
FT
Slagelse B&I
0 - 2
Køge Nord
Mittwoch
05/08/2020
FT
EVV
2 - 5
Helmond Sport
Mittwoch
05/08/2020
FT
Jeddeloh
1 - 3
Atlas Delmenhorst
Mittwoch
05/08/2020
19:30
Lierse K
-
Londerzeel
Mittwoch
05/08/2020
FT
Patro Eisden
1 - 1
RFC Sérésien
Mittwoch
05/08/2020
20:30
Olympique Marseille
-
HSC Montpellier
Donnerstag
06/08/2020
FT
FC Bohemians Praha 1905
2 - 0
Taborsko
Donnerstag
06/08/2020
FT
Arka Gdynia SSA
0 - 0
Olimpia Elbląg
Donnerstag
06/08/2020
12:00
Olimpija Ljubljana
-
AC Sparta Prag
Donnerstag
06/08/2020
FT
Olimpik Donezk
2 - 2
Dinaz Vyshhorod
Donnerstag
06/08/2020
FT
Al Mokawloon
0 - 0
Wadi Degla
Donnerstag
06/08/2020
FT
Gorica
1 - 3
AC Sparta Prag
Donnerstag
06/08/2020
FT
Nørresundby
1 - 4
Thisted
Donnerstag
06/08/2020
19:00
Deinze
-
Sparta Petegem
Donnerstag
06/08/2020
FT
Meckelfeld
6 - 2
Lüneburger SK Hansa
Donnerstag
06/08/2020
FT
SG-Tertre-Hautrage
1 - 3
Union Saint-Gilloise
Freitag
07/08/2020
00:00
Polissya
-
Sorja Luhansk
Freitag
07/08/2020
00:00
Aluminij
-
Videm
Freitag
07/08/2020
00:00
Pogoń Stettin
-
Zaglebie Lubin SSA
Freitag
07/08/2020
FT
FCO Dijon
1 - 2
FC Metz
Freitag
07/08/2020
11:00
WSG Tirol
-
FC Viktoria Pilsen
Freitag
07/08/2020
FT
SC Heerenveen
1 - 2
Vitesse Arnheim
Freitag
07/08/2020
FT
FC Hansa Rostock
5 - 2
Berliner AK '07
Freitag
07/08/2020
FT
Dynamo Kiew
3 - 0
Veres Rivne
Freitag
07/08/2020
FT
El Entag El Harby
0 - 0
ZED
Freitag
07/08/2020
FT
Grenoble
3 - 0
Pays de Grasse
Freitag
07/08/2020
FT
SCR Altach
0 - 1
FC Viktoria Pilsen
Freitag
07/08/2020
17:00
SK Rapid Wien
-
FC Baník Ostrava
Freitag
07/08/2020
17:30
Zaglebie Lubin SSA
-
Pogoń Stettin
Freitag
07/08/2020
FT
APOEL
1 - 0
AEK Larnaca
Freitag
07/08/2020
FT
Ermis
1 - 1
Karmiotissa
Freitag
07/08/2020
FT
Hankofen-Hailing
1 - 4
SV Schalding-Heining
Freitag
07/08/2020
FT
Bravo
1 - 0
Tabor Sežana
Freitag
07/08/2020
18:00
AS Saint-Étienne
-
Hertha BSC
Freitag
07/08/2020
FT
FC Admira
0 - 3
Wiener SC
Freitag
07/08/2020
FT
Ethnikos Achna
2 - 4
Doxa
Freitag
07/08/2020
FT
Rogaška
0 - 2
1. FC Slovácko
Freitag
07/08/2020
FT
Marienlyst
2 - 2
SfB-Oure
Freitag
07/08/2020
FT
PAE APS Atromitos Athens
0 - 0
PAOK Saloniki
Freitag
07/08/2020
FT
Etelsen
1 - 9
Werder Bremen II
Freitag
07/08/2020
FT
Borussia M'gladbach II
2 - 0
Frechen
Freitag
07/08/2020
FT
Karlslunde
2 - 1
KFUM Roskilde
Freitag
07/08/2020
FT
FC Emmen
2 - 5
SC Cambuur
Freitag
07/08/2020
FT
Twente Enschede
3 - 1
Excelsior '31
Freitag
07/08/2020
FT
TSV Buchbach
1 - 2
Gurten
Freitag
07/08/2020
FT
SV Seligenporten
1 - 6
Eichstätt
Freitag
07/08/2020
FT
SV Drochtersen / Assel
4 - 0
Oberneuland
Freitag
07/08/2020
FT
1. FC Schweinfurt 05
8 - 0
ATSV Erlangen
Freitag
07/08/2020
FT
Holstebro
2 - 1
Herning Fremad
Freitag
07/08/2020
FT
Schott Mainz
3 - 1
Speyer
Samstag
08/08/2020
00:00
NAC Breda
-
Union Saint-Gilloise
Samstag
08/08/2020
00:00
EA Guingamp
-
Le Havre AC
Samstag
08/08/2020
00:00
Jagiellonia Bialystok SSA
-
Wisla Plock SA
Samstag
08/08/2020
00:00
KS FKS Stal Mielec
-
MKS Korona Kielce
Samstag
08/08/2020
00:00
Sandecja Nowy Sącz
-
Puszcza Niepołomice
Samstag
08/08/2020
FT
Chambly-Oise
2 - 2
Red Star Paris
Samstag
08/08/2020
FT
Chomutov
2 - 1
Banik Sokolov
Samstag
08/08/2020
FT
FC Bohemians Praha 1905
0 - 0
Jablonec
Samstag
08/08/2020
10:00
SK Benešov
-
FK Viktoria Zizkov
Samstag
08/08/2020
FT
Fehérvár
1 - 0
Újpest Budapest
Samstag
08/08/2020
10:00
Schott Mainz
-
Watzenborn-Steinberg
Samstag
08/08/2020
FT
FC Hradec Králové
3 - 0
Chlumec nad Cidlinou
Samstag
08/08/2020
FT
Jong Ajax
2 - 3
Jong AZ
Samstag
08/08/2020
FT
Trinec
1 - 1
SFC Opava
Samstag
08/08/2020
FT
FK Teplice
5 - 4
AC Dukla Praha
Samstag
08/08/2020
FT
Deinze
2 - 0
Lierse K
Samstag
08/08/2020
FT
SV Elversberg
6 - 1
Diefflen
Samstag
08/08/2020
FT
FC Den Bosch
2 - 1
Roda JC Kerkrade
Samstag
08/08/2020
FT
Helmond Sport
3 - 0
OSS '20
Samstag
08/08/2020
FT
Dynamo Ceské Budejovice
4 - 0
Taborsko
Samstag
08/08/2020
FT
FC Vysocina Jihlava
1 - 2
1. FC Brno
Samstag
08/08/2020
11:00
Budafoki MTE
-
Diosgyör
Samstag
08/08/2020
FT
Paksi SE
1 - 1
Diosgyör
Samstag
08/08/2020
11:00
Top Oss
-
Excelsior Rotterdam
Samstag
08/08/2020
FT
VfB Stuttgart
6 - 1
SV Sandhausen
Samstag
08/08/2020
FT
Arka Gdynia SSA
0 - 1
Chojniczanka Chojnice
Samstag
08/08/2020
FT
FK Mladá Boleslav
2 - 2
FC Slovan Liberec
Samstag
08/08/2020
FT
MSV Duisburg
1 - 0
SC Preußen 06 Münster
Samstag
08/08/2020
FT
Rotenburger SV
2 - 4
Oberneuland
Samstag
08/08/2020
FT
Boldklubben af 1893
3 - 0
Hillerød
Samstag
08/08/2020
FT
Brönshöj
2 - 2
BK Frem 1886
Samstag
08/08/2020
FT
Naesby
2 - 2
Middelfart
Samstag
08/08/2020
FT
Jammerbugt
5 - 0
Skjold Sæby
Samstag
08/08/2020
FT
Akademisk Boldklub
4 - 1
BSF
Samstag
08/08/2020
FT
KS Hutnik Kraków
0 - 2
Resovia Rzeszów
Samstag
08/08/2020
FT
Alemannia Aachen
1 - 1
TVD Velbert
Samstag
08/08/2020
FT
Jagiellonia Bialystok SSA
0 - 0
Kalisz
Samstag
08/08/2020
FT
MFK Karviná
3 - 2
Líšeň
Samstag
08/08/2020
FT
Bristol Manor Farm
0 - 4
Bristol Rovers
Samstag
08/08/2020
FT
Corinthian-Casuals
0 - 5
AFC Wimbledon
Samstag
08/08/2020
FT
Crewe Alexandra
4 - 0
Bala Town
Samstag
08/08/2020
FT
HSC Hannover
2 - 5
Hannover 96
Samstag
08/08/2020
FT
TSG Hoffenheim II
2 - 0
FK Pirmasens
Samstag
08/08/2020
FT
Vanlöse
2 - 4
Slagelse B&I
Samstag
08/08/2020
FT
Holbæk
0 - 0
Skovshoved
Samstag
08/08/2020
FT
Nuneaton Town
0 - 8
Swindon Town
Samstag
08/08/2020
FT
GVI
0 - 2
Avarta
Samstag
08/08/2020
12:30
KS Raków Czestochowa
-
OSP Lechia Gdansk
Samstag
08/08/2020
13:00
FC Bohemians Praha 1905
-
Jablonec
Samstag
08/08/2020
FT
Podbeskidzie
0 - 1
Wisla Kraków SSA
Samstag
08/08/2020
FT
Usti nad Labem
1 - 0
AC Dukla Praha
Samstag
08/08/2020
FT
Thisted
0 - 1
Vejgaard
Samstag
08/08/2020
FT
KS Widzew Lódz
9 - 1
Pogoń Grod. Mazowiecki
Samstag
08/08/2020
FT
GKS Piast Gliwice
2 - 1
Puszcza Niepołomice
Samstag
08/08/2020
FT
ZFC Meuselwitz
3 - 1
1. FC Merseburg
Samstag
08/08/2020
FT
Lok Stendal
0 - 7
VfV Borussia Hildesheim
Samstag
08/08/2020
14:00
SV Tasmania 1973
-
Hertha BSC II
Samstag
08/08/2020
14:00
Jong FC Utrecht
-
Go Ahead Eagles
Samstag
08/08/2020
FT
Hessen Kassel
4 - 1
TSV Havelse
Samstag
08/08/2020
FT
Plauen
0 - 3
Bischofswerdaer FV
Samstag
08/08/2020
14:00
FK Viktoria Zizkov
-
Slovan Velvary
Samstag
08/08/2020
FT
VfB Germania Halberstadt
1 - 1
Chemie Leipzig
Samstag
08/08/2020
FT
VfL Halle
1 - 2
Tennis Borussia Berlin
Samstag
08/08/2020
FT
ASC Dortmund
2 - 3
TSV Steinbach
Samstag
08/08/2020
FT
SpVgg Bayreuth
5 - 0
FC Augsburg II
Samstag
08/08/2020
FT
FSV Optik Rathenow
3 - 0
Makkabi
Samstag
08/08/2020
FT
FC Bohemians Praha 1905
2 - 0
FK Viktoria Zizkov
Samstag
08/08/2020
FT
SpVgg Greuther Fürth
2 - 2
SV Wehen Wiesbaden
Samstag
08/08/2020
FT
Bayern Alzenau
0 - 0
1. FC Köln II
Samstag
08/08/2020
FT
Sportfreunde Siegen
2 - 2
Fortuna Düsseldorf II
Samstag
08/08/2020
FT
Karlsruher SC
3 - 1
FSV Frankfurt
Samstag
08/08/2020
FT
Coleraine
3 - 1
H&W Welders
Samstag
08/08/2020
FT
Mainz 05 II
0 - 3
Progrès Niedercorn
Samstag
08/08/2020
FT
Watzenborn-Steinberg
1 - 0
Barockstadt Fulda-Lehn.
Samstag
08/08/2020
FT
Hanau 93
2 - 3
Viktoria Aschaffenburg
Samstag
08/08/2020
FT
Southport
0 - 4
FC Blackpool
Samstag
08/08/2020
FT
VfB Auerbach
5 - 1
FC Rot Weiss Erfurt
Samstag
08/08/2020
FT
LKS Lódz
2 - 4
MKS Korona Kielce
Samstag
08/08/2020
15:00
Willem II Tilburg
-
IJsselmeervogels
Samstag
08/08/2020
15:00
Union Saint-Gilloise
-
Rebecq
Samstag
08/08/2020
FT
Energie Cottbus
1 - 3
1. FC Union Berlin
Samstag
08/08/2020
FT
Schonnebeck
2 - 0
Homberg
Samstag
08/08/2020
FT
Salmrohr
0 - 4
Rot-Weiß Koblenz
Samstag
08/08/2020
15:00
Stuttgart II
-
FC 1906 Erlensee
Samstag
08/08/2020
FT
AZ Alkmaar
2 - 1
OSC Lille
Samstag
08/08/2020
FT
Heimstetten
0 - 9
FC Augsburg
Samstag
08/08/2020
FT
Papenburg
1 - 6
VfB Oldenburg
Samstag
08/08/2020
FT
FC Zlín
1 - 2
Prostějov
Samstag
08/08/2020
16:00
GKS Piast Gliwice
-
SFC Opava
Samstag
08/08/2020
FT
FC Salzburg
4 - 1
OGC Nizza
Samstag
08/08/2020
FT
Bergisch Gladbach
1 - 0
Düren Merzenich
Samstag
08/08/2020
17:00
Almere City FC
-
ADO Den Haag
Samstag
08/08/2020
FT
FK Pardubice
1 - 1
SK Sigma Olomouc
Samstag
08/08/2020
FT
MTK
4 - 3
Újpest Budapest
Samstag
08/08/2020
FT
FC Sochaux
4 - 0
Saint-Apollinaire
Samstag
08/08/2020
FT
LKS Lódz
1 - 0
KS FKS Stal Mielec
Samstag
08/08/2020
FT
SK Sturm Graz
0 - 1
Ferencváros Budapest
Samstag
08/08/2020
FT
St. Valentin
0 - 5
SKN St. Pölten
Samstag
08/08/2020
FT
El Geish
1 - 1
El Entag El Harby
Samstag
08/08/2020
FT
Honved Budapest
1 - 2
FC Baník Ostrava
Samstag
08/08/2020
FT
Enosis
0 - 0
Ahironas
Samstag
08/08/2020
FT
PAEEK
0 - 0
Olympiakos Nicosia
Samstag
08/08/2020
FT
ZED
0 - 2
Ismaily
Samstag
08/08/2020
FT
Lviv
2 - 2
Nyva Ternopil
Samstag
08/08/2020
FT
NK Maribor
2 - 1
1. FC Slovácko
Samstag
08/08/2020
FT
SK Slavia Prag
3 - 1
Fehérvár
Samstag
08/08/2020
FT
FC Lorient
0 - 0
SCO Angers
Samstag
08/08/2020
FT
Stade Rennes
2 - 1
Stade Brest
Samstag
08/08/2020
FT
Paris FC
2 - 1
ES Troyes
Samstag
08/08/2020
18:00
Stade Reims
-
Racing Straßburg
Samstag
08/08/2020
FT
Quick Boys
0 - 1
Telstar
Samstag
08/08/2020
FT
Apollon Limassol
2 - 0
Pafos
Samstag
08/08/2020
FT
Anorthosis
2 - 0
AEL Limassol
Samstag
08/08/2020
FT
Mezőkövesd
1 - 1
Kisvárda
Samstag
08/08/2020
18:00
Zalaegerszeg
-
NK Osijek
Samstag
08/08/2020
FT
AS Nancy
2 - 1
1. FC Saarbrücken
Samstag
08/08/2020
FT
AJ Auxerre
1 - 1
US Orléans
Samstag
08/08/2020
FT
SM Caen
2 - 1
Amiens SC
Samstag
08/08/2020
FT
Pau FC
0 - 0
Chamois Niortais
Samstag
08/08/2020
FT
Primorje
4 - 3
Tabor Sežana
Samstag
08/08/2020
FT
FC Zlín
1 - 2
Prostějov
Samstag
08/08/2020
FT
Dinamo Zagreb
3 - 0
Celje
Samstag
08/08/2020
FT
Sand
0 - 4
Aubstadt
Samstag
08/08/2020
FT
Puskas FC
3 - 1
NK Osijek
Samstag
08/08/2020
18:30
HSC Montpellier
-
Clermont Foot
Samstag
08/08/2020
FT
Nea Salamis
2 - 2
Ethnikos Achna
Samstag
08/08/2020
19:00
FC Toulouse
-
Rodez Aveyron
Samstag
08/08/2020
FT
Rupel Boom
0 - 1
RFC Sérésien
Samstag
08/08/2020
FT
Varazdin
1 - 0
NK Slaven Belupo
Samstag
08/08/2020
FT
MVV
1 - 0
FC Eindhoven
Sonntag
09/08/2020
10:00
BSC Süd 05
-
Lichtenberg
Sonntag
09/08/2020
FT
Wuppertaler SV
0 - 1
Hilden
Sonntag
09/08/2020
FT
KVC Westerlo
4 - 2
Knokke
Sonntag
09/08/2020
FT
SC Wiedenbrück
1 - 0
Westfalia Herne
Sonntag
09/08/2020
12:15
FC Dordrecht
-
NAC Breda
Sonntag
09/08/2020
FT
SV Werder Bremen
2 - 0
Eintracht Braunschweig
Sonntag
09/08/2020
FT
1. FC Schweinfurt 05
8 - 0
SV Gutenstetten
Sonntag
09/08/2020
FT
De Graafschap
1 - 2
FC Volendam
Sonntag
09/08/2020
15:00
Hammer SpVg
-
SC Preußen 06 Münster
Sonntag
09/08/2020
FT
Viktoria Arnoldsweiler
1 - 1
FC Wegberg-Beeck
Sonntag
09/08/2020
FT
SV Drochtersen / Assel
1 - 0
BSV Schwarz-Weiß Rehden
Sonntag
09/08/2020
FT
Preussen Espelkamp
0 - 5
Arminia Bielefeld
Sonntag
09/08/2020
16:00
KVC Westerlo
-
Roda JC Kerkrade
Sonntag
09/08/2020
FT
Bergisch Gladbach
4 - 6
Borussia Freialdenhoven
Sonntag
09/08/2020
FT
Atlas Delmenhorst
1 - 1
Bremer SV
Sonntag
09/08/2020
16:30
FC Olexandrija
-
Worskla Poltawa
Sonntag
09/08/2020
FT
Heracles Almelo
0 - 1
PEC Zwolle
Sonntag
09/08/2020
17:00
Ferencváros Budapest
-
AC Sparta Prag
Sonntag
09/08/2020
FT
Romorantin
0 - 2
Berrichonne Châteauroux
Sonntag
09/08/2020
FT
VfL Osnabrück
1 - 5
FC Schalke 04
Montag
10/08/2020
FT
RSC Anderlecht
3 - 0
Lommel
Montag
10/08/2020
FT
KRC Genk
3 - 2
RWDM
Montag
10/08/2020
FT
Dinaz Vyshhorod
1 - 4
Desna
Montag
10/08/2020
FT
Middelfart
2 - 2
OKS
Montag
10/08/2020
FT
Esbjerg
2 - 1
Aarhus Fremad
Montag
10/08/2020
FT
Misr Lel Makkasa
2 - 1
Ceramica Cleopatra
Montag
10/08/2020
FT
Twente Enschede
2 - 1
Fortuna Sittard
Montag
10/08/2020
FT
Balingen
4 - 2
CfR Pforzheim
Dienstag
11/08/2020
00:00
Sandecja Nowy Sącz
-
KS Hutnik Kraków
Dienstag
11/08/2020
FT
1. FC Kaiserslautern II
0 - 2
SV Elversberg
Dienstag
11/08/2020
FT
Chamois Niortais
0 - 0
Cholet
Dienstag
11/08/2020
FT
Leatherhead
1 - 2
AFC Wimbledon
Dienstag
11/08/2020
FT
Salford City
1 - 4
Crewe Alexandra
Dienstag
11/08/2020
FT
Mansfield Town
0 - 2
Peterborough United
Dienstag
11/08/2020
FT
SV Rödinghausen
1 - 1
Werder Bremen II
Dienstag
11/08/2020
FT
Sorja Luhansk
2 - 3
Dnipro-1
Dienstag
11/08/2020
FT
Karmiotissa
1 - 2
Aris Limassol
Dienstag
11/08/2020
17:00
SK Slavia Prag
-
SK Sturm Graz
Dienstag
11/08/2020
FT
SSV Jahn Regensburg
0 - 1
1. FC Nürnberg
Dienstag
11/08/2020
FT
Dynamo Kiew
1 - 4
Desna
Dienstag
11/08/2020
FT
Enosis
1 - 0
ASIL Lysi
Dienstag
11/08/2020
FT
Shrewsbury Town
3 - 0
Bala Town
Dienstag
11/08/2020
FT
FK Pardubice
0 - 0
FC Bohemians Praha 1905
Dienstag
11/08/2020
FT
Omonia Nicosia
2 - 1
Doxa
Dienstag
11/08/2020
FT
SKN St. Pölten
0 - 2
FC Viktoria Pilsen
Dienstag
11/08/2020
FT
AEK Larnaca
1 - 1
Olympiakos Nicosia
Dienstag
11/08/2020
FT
Chomutov
0 - 4
Usti nad Labem
Dienstag
11/08/2020
FT
FA 2000
0 - 3
LSF
Dienstag
11/08/2020
FT
Brönshöj
4 - 0
Husum
Dienstag
11/08/2020
FT
Naesby
0 - 3
SfB-Oure
Dienstag
11/08/2020
FT
FC Emmen
1 - 4
FC Groningen
Dienstag
11/08/2020
FT
UNA
1 - 3
NEC Nijmegen
Dienstag
11/08/2020
19:00
EHC Hoensbroek
-
MVV
Dienstag
11/08/2020
FT
Kickers Emden
1 - 1
VfB Oldenburg
Dienstag
11/08/2020
FT
1. FC Köln
5 - 0
Porz
Dienstag
11/08/2020
FT
Westfalia Herne
0 - 2
Rot-Weiß Oberhausen
Dienstag
11/08/2020
FT
Wachow/Tremmen
0 - 4
FSV Optik Rathenow
Dienstag
11/08/2020
FT
Telstar
6 - 1
Hollandia
Dienstag
11/08/2020
FT
TEC
1 - 0
FC Den Bosch
Mittwoch
12/08/2020
00:00
US Orléans
-
Clermont Foot
Mittwoch
12/08/2020
FT
MFK Karviná
2 - 0
Jastrzębie
Mittwoch
12/08/2020
FT
Nieciecza
3 - 1
MKS Cracovia Kraków
Mittwoch
12/08/2020
FT
Slovan Liberec II
2 - 4
Varnsdorf
Mittwoch
12/08/2020
11:00
Union Saint-Gilloise
-
Patro Eisden
Mittwoch
12/08/2020
FT
SV Horn
0 - 4
AC Sparta Prag
Mittwoch
12/08/2020
FT
FK Viktoria Zizkov
3 - 2
FC Vysocina Jihlava
Mittwoch
12/08/2020
FT
SK Sturm Graz
2 - 1
Bravo
Mittwoch
12/08/2020
FT
Slavia Praha II
2 - 1
1. FC Nürnberg II
Mittwoch
12/08/2020
FT
Karlsruher SC
2 - 2
1. FC Saarbrücken
Mittwoch
12/08/2020
FT
1. FC Union Berlin
2 - 0
Würzburger Kickers
Mittwoch
12/08/2020
16:00
FK Mladá Boleslav
-
Chrudim
Mittwoch
12/08/2020
FT
Borussia M'gladbach
4 - 0
SC Verl
Mittwoch
12/08/2020
FT
FC Olexandrija
3 - 1
Hirnyk
Mittwoch
12/08/2020
FT
Stade Brest
1 - 0
EA Guingamp
Mittwoch
12/08/2020
17:00
LKS Lódz
-
Kalisz
Mittwoch
12/08/2020
FT
SK Rapid Wien
5 - 3
SFC Opava
Mittwoch
12/08/2020
FT
FC Admira
2 - 1
FC Baník Ostrava
Mittwoch
12/08/2020
FT
Amathous
0 - 4
AEL Limassol
Mittwoch
12/08/2020
FT
KKS Lech Poznan
1 - 1
Offenbacher Kickers
Mittwoch
12/08/2020
FT
SKN St. Pölten
0 - 3
Dynamo Ceské Budejovice
Mittwoch
12/08/2020
FT
FC Slovan Liberec
1 - 1
Blansko
Mittwoch
12/08/2020
FT
1. FC Brno
2 - 3
Líšeň
Mittwoch
12/08/2020
FT
Stade Rennes
3 - 0
AS Saint-Étienne
Mittwoch
12/08/2020
FT
Nea Salamis
1 - 1
Alki Oroklini
Mittwoch
12/08/2020
FT
ES Troyes
3 - 1
CS Sedan Ardennes
Mittwoch
12/08/2020
FT
Avranches
5 - 4
Le Havre AC
Mittwoch
12/08/2020
FT
AC Sparta Prag
2 - 2
RZ Pellets WAC
Mittwoch
12/08/2020
FT
Boldklubben af 1893
3 - 0
Akademisk Boldklub
Mittwoch
12/08/2020
FT
Slavoj Vyšehrad
4 - 1
Loko Vltavín
Mittwoch
12/08/2020
FT
Celje
1 - 0
Koper
Mittwoch
12/08/2020
FT
SG Wattenscheid 09
2 - 2
Fortuna Düsseldorf II
Mittwoch
12/08/2020
FT
Jong Ajax
1 - 2
Jong FC Utrecht
Mittwoch
12/08/2020
FT
Viktoria Aschaffenburg
1 - 4
TSG Hoffenheim II
Mittwoch
12/08/2020
FT
Rodez Aveyron
2 - 0
Pau FC
Mittwoch
12/08/2020
FT
Bersenbrück
2 - 2
Sportfreunde Lotte
Mittwoch
12/08/2020
FT
Gievenbeck
0 - 3
SC Preußen 06 Münster
Mittwoch
12/08/2020
FT
Gütersloh
1 - 3
SC Wiedenbrück
Mittwoch
12/08/2020
FT
NK Maribor
3 - 1
NŠ Mura
Mittwoch
12/08/2020
19:30
Lierse K
-
KVC Westerlo
Mittwoch
12/08/2020
19:30
Hassia Bingen
PSTP
Waldhof Mannheim
Mittwoch
12/08/2020
FT
Heimstetten
3 - 2
Dachau
Mittwoch
12/08/2020
FT
Patro Eisden
0 - 0
Lierse K
Mittwoch
12/08/2020
FT
Rodgau
0 - 4
Bayern Alzenau
Donnerstag
13/08/2020
FT
SC Paderborn 07
2 - 1
KFC Uerdingen 05
Donnerstag
13/08/2020
FT
TSG Hoffenheim
7 - 1
SV Wehen Wiesbaden
Donnerstag
13/08/2020
FT
Volos NFC
1 - 2
PAE APS Atromitos Athens
Freitag
14/08/2020
00:00
Paris FC
-
Chambly-Oise
Freitag
14/08/2020
FT
Top Oss
0 - 3
FC Eindhoven
Freitag
14/08/2020
FT
Sønderjysk Elitesport
1 - 3
Silkeborg IF
Freitag
14/08/2020
FT
Mainz 05 II
3 - 2
FC Schalke 04 II
Freitag
14/08/2020
FT
SpVgg Greuther Fürth
3 - 0
SpVgg Unterhaching
Freitag
14/08/2020
FT
FC Erzgebirge Aue
0 - 1
Offenbacher Kickers
Freitag
14/08/2020
FT
CS U Craiova
0 - 2
FC Viktoria Pilsen
Freitag
14/08/2020
FT
Hertha BSC
2 - 0
FC Viktoria Köln
Freitag
14/08/2020
16:00
FC Salzburg
-
FC Liefering
Freitag
14/08/2020
FT
Desna
2 - 0
Olimpik Donezk
Freitag
14/08/2020
FT
Karmiotissa
1 - 0
Alki Oroklini
Freitag
14/08/2020
16:30
SK Slavia Prag
-
FK Austria Wien
Freitag
14/08/2020
17:00
VfB Stuttgart
-
Olympique Marseille
Freitag
14/08/2020
17:00
RZ Pellets WAC
-
SV Lafnitz
Freitag
14/08/2020
FT
Sydvest
1 - 1
ETSV Weiche Flensburg
Freitag
14/08/2020
FT
SV Horn
0 - 2
Borussia Dortmund II
Freitag
14/08/2020
FT
Olympiakos Nicosia
0 - 4
Onisilos
Freitag
14/08/2020
FT
Omonia Psevda
0 - 2
Doxa
Freitag
14/08/2020
FT
Avarta
1 - 1
Holbæk
Freitag
14/08/2020
FT
APOEL
2 - 1
Apollon Limassol
Freitag
14/08/2020
FT
AEK Larnaca
1 - 2
AEL Limassol
Freitag
14/08/2020
FT
Kirchanschöring
2 - 1
TSV Buchbach
Freitag
14/08/2020
18:00
FC Verbroedering Dender EH
-
Deinze
Freitag
14/08/2020
FT
FC Salzburg
2 - 0
Dynamo Ceské Budejovice
Freitag
14/08/2020
FT
Anorthosis
0 - 0
Pafos
Freitag
14/08/2020
FT
Almere City FC
4 - 2
RKC Waalwijk
Freitag
14/08/2020
FT
VfL Wolfsburg II
0 - 0
Hessen Kassel
Freitag
14/08/2020
FT
Willem II Tilburg
2 - 1
VVV-Venlo
Freitag
14/08/2020
FT
Rodez Aveyron
1 - 3
HSC Montpellier
Freitag
14/08/2020
FT
SC Cambuur
0 - 4
FC Volendam
Freitag
14/08/2020
FT
Berrichonne Châteauroux
0 - 2
Lyon-Duchère
Freitag
14/08/2020
FT
Paris FC
2 - 0
US Créteil Lusitanos
Freitag
14/08/2020
20:00
Anorthosis
-
Pafos
Samstag
15/08/2020
00:00
FCO Dijon
-
Olympique Nîmes
Samstag
15/08/2020
00:00
FC Vysocina Jihlava
-
Dynamo Ceské Budejovice
Samstag
15/08/2020
00:00
FK Mladá Boleslav
-
FC Bohemians Praha 1905
Samstag
15/08/2020
00:00
FSV Frankfurt
-
SV Darmstadt 98
Samstag
15/08/2020
00:00
Nieciecza
-
Garbarnia Kraków
Samstag
15/08/2020
FT
Jong AZ
3 - 3
Jong FC Utrecht
Samstag
15/08/2020
FT
MFK Karviná
1 - 1
Trinec
Samstag
15/08/2020
FT
Lierse K
0 - 1
Liège
Samstag
15/08/2020
FT
Hvidovre IF
2 - 3
Boldklubben af 1893
Samstag
15/08/2020
11:00
Naesby
-
Dalum
Samstag
15/08/2020
FT
Hillerød
2 - 3
Akademisk Boldklub
Samstag
15/08/2020
11:00
Admira Praha
-
Usti nad Labem
Samstag
15/08/2020
FT
KS Górnik Polkowice
1 - 5
Miedz Legnica
Samstag
15/08/2020
FT
Berg
3 - 3
FV Illertissen
Samstag
15/08/2020
FT
VfL Wolfsburg
0 - 1
Eintracht Braunschweig
Samstag
15/08/2020
11:00
VfR Garching
-
FC Ingolstadt II
Samstag
15/08/2020
FT
KS Górnik Zabrze
3 - 3
Radomiak Radom
Samstag
15/08/2020
FT
Iserlohn
2 - 3
Rot Weiss Ahlen
Samstag
15/08/2020
FT
BK Frem 1886
1 - 1
Vanlöse
Samstag
15/08/2020
FT
Hannover 96
3 - 1
Roda JC Kerkrade
Samstag
15/08/2020
FT
Jammerbugt
2 - 0
Thisted
Samstag
15/08/2020
FT
Stuttgart II
2 - 4
1. FC Schweinfurt 05
Samstag
15/08/2020
FT
Middelfart
3 - 2
Sydvest
Samstag
15/08/2020
FT
Skovshoved
0 - 0
Slagelse B&I
Samstag
15/08/2020
FT
Scunthorpe United
2 - 3
Doncaster Rovers
Samstag
15/08/2020
FT
Heracles Almelo
2 - 0
Go Ahead Eagles
Samstag
15/08/2020
FT
Lyngby BK
4 - 3
HIK
Samstag
15/08/2020
FT
FC Memmingen
1 - 3
Landsberg
Samstag
15/08/2020
13:00
Oldham Athletic
-
Accrington Stanley
Samstag
15/08/2020
14:00
FK Mladá Boleslav
-
FC Bohemians Praha 1905
Samstag
15/08/2020
FT
FC Emmen
1 - 0
Telstar
Samstag
15/08/2020
FT
1. FC Heidenheim 1846
2 - 0
SCR Altach
Samstag
15/08/2020
14:00
Bordesholm
-
Heider SV
Samstag
15/08/2020
FT
1. FC Köln
2 - 1
BW Lohne
Samstag
15/08/2020
FT
Randers FC
2 - 1
FC Helsingör
Samstag
15/08/2020
FT
Borussia M'gladbach
4 - 0
MSV Duisburg
Samstag
15/08/2020
FT
Dnipro-1
0 - 0
FC Olexandrija
Samstag
15/08/2020
FT
SSVg Velbert
0 - 4
Rot-Weiß Oberhausen
Samstag
15/08/2020
FT
VfV Borussia Hildesheim
1 - 2
Hessen Kassel
Samstag
15/08/2020
FT
Viktoria Aschaffenburg
1 - 2
Bayern Alzenau
Samstag
15/08/2020
FT
Barockstadt Fulda-Lehn.
1 - 0
Aubstadt
Samstag
15/08/2020
FT
Wuppertaler SV
2 - 2
SF Baumberg
Samstag
15/08/2020
FT
Stockport County FC
0 - 2
Fleetwood Town
Samstag
15/08/2020
FT
FSV Frankfurt
2 - 2
Hessen Dreieich
Samstag
15/08/2020
FT
Crawley Town
2 - 1
Crystal Palace U23
Samstag
15/08/2020
FT
Tonbridge Angels
0 - 3
AFC Wimbledon
Samstag
15/08/2020
FT
FA 2000
2 - 1
KFUM Roskilde
Samstag
15/08/2020
14:30
Victoria Hamburg
-
Holstein Kiel II
Samstag
15/08/2020
FT
FC Dordrecht
3 - 1
Excelsior Maassluis
Samstag
15/08/2020
FT
1. FC Union Berlin
2 - 0
SG Dynamo Dresden
Samstag
15/08/2020
14:30
1. FSV Mainz 05
-
Würzburger Kickers
Samstag
15/08/2020
FT
SC Freiburg
1 - 1
Karlsruher SC
Samstag
15/08/2020
FT
Eintracht Stadtallendorf
1 - 1
Baunatal
Samstag
15/08/2020
FT
Colchester United
0 - 2
FC Gillingham
Samstag
15/08/2020
FT
Milton Keynes Dons
2 - 2
Cambridge United
Samstag
15/08/2020
FT
FC Lorient
1 - 0
EA Guingamp
Samstag
15/08/2020
FT
Gemert
1 - 1
Helmond Sport
Samstag
15/08/2020
15:00
Hannover 96 II
-
Hemelingen
Samstag
15/08/2020
FT
1860 München
2 - 0
SpVgg Bayreuth
Samstag
15/08/2020
FT
Buch
0 - 5
Greuther Fürth II
Samstag
15/08/2020
FT
Stockport County FC
0 - 2
United of Manchester
Samstag
15/08/2020
FT
VfL Bochum 1848
0 - 0
KFC Uerdingen 05
Samstag
15/08/2020
15:00
Warrenpoint Town
-
Bangor
Samstag
15/08/2020
FT
Linfield FC
0 - 1
Stoke City
Samstag
15/08/2020
FT
Bristol Rovers
2 - 1
Exeter City
Samstag
15/08/2020
FT
KVC Westerlo
3 - 1
MVV
Samstag
15/08/2020
FT
Arminia Bielefeld
1 - 1
VfL Osnabrück
Samstag
15/08/2020
FT
1. FC Nürnberg
1 - 2
FC Augsburg
Samstag
15/08/2020
FT
Holstein Kiel
2 - 1
FC St. Pauli
Samstag
15/08/2020
16:00
Racing Straßburg
-
FC Metz
Samstag
15/08/2020
FT
De Graafschap
5 - 1
SC Heerenveen
Samstag
15/08/2020
FT
Jeddeloh
4 - 2
VfL Oldenburg
Samstag
15/08/2020
16:00
NAC Breda
-
ADO Den Haag
Samstag
15/08/2020
FT
SSV Jahn Regensburg
0 - 0
Türkgücü München
Samstag
15/08/2020
FT
SK Sturm Graz
1 - 1
SFC Opava
Samstag
15/08/2020
FT
SK Rapid Wien
3 - 0
FC Slovan Liberec
Samstag
15/08/2020
FT
1. FC Köln
5 - 0
Deutz
Samstag
15/08/2020
FT
TSV Hartberg
1 - 4
FC Baník Ostrava
Samstag
15/08/2020
FT
FC Nantes
3 - 1
Le Havre AC
Samstag
15/08/2020
FT
Dynamo Kiew
5 - 1
Polissya
Samstag
15/08/2020
FT
Swindon Town
2 - 1
Coventry City
Samstag
15/08/2020
FT
Port Vale
1 - 2
FC Blackpool
Samstag
15/08/2020
FT
Crewe Alexandra
2 - 0
FC Walsall
Samstag
15/08/2020
FT
Jablonec
2 - 1
FC Vysocina Jihlava
Samstag
15/08/2020
FT
Sorja Luhansk
2 - 1
Illichivets
Samstag
15/08/2020
FT
Ansbach
1 - 2
TSV Rain am Lech
Samstag
15/08/2020
FT
FC Zlín
1 - 2
1. FC Brno
Samstag
15/08/2020
FT
Racing Straßburg
2 - 3
FC Metz
Samstag
15/08/2020
FT
SV Sandhausen
3 - 3
AS Nancy
Samstag
15/08/2020
FT
Pipinsried
2 - 2
Eichstätt
Samstag
15/08/2020
FT
SK Sigma Olomouc
3 - 0
Prostějov
Samstag
15/08/2020
FT
1.FK Pribram
1 - 3
AC Dukla Praha
Samstag
15/08/2020
FT
Straelen
3 - 0
NEC Nijmegen
Samstag
15/08/2020
FT
1. FC Slovácko
2 - 3
FC Admira
Samstag
15/08/2020
FT
FC Bohemians Praha 1905
1 - 1
FK Teplice
Samstag
15/08/2020
FT
WSG Tirol
1 - 3
CS U Craiova
Samstag
15/08/2020
FT
Ethnikos Achna
1 - 3
Xylotympou
Samstag
15/08/2020
FT
SCO Angers
1 - 0
AS Saint-Étienne
Samstag
15/08/2020
18:00
FC Nantes
-
AS Saint-Étienne
Samstag
15/08/2020
FT
Le Mans
0 - 1
SM Caen
Samstag
15/08/2020
FT
AZ Alkmaar
0 - 2
AS Monaco
Samstag
15/08/2020
FT
Stade Reims
3 - 1
FC Midtjylland
Samstag
15/08/2020
FT
NK Maribor
6 - 1
Gorica
Samstag
15/08/2020
18:00
NK Domžale
-
KSV 1919
Samstag
15/08/2020
FT
FC Schalke 04
4 - 5
SC Verl
Samstag
15/08/2020
FT
OGC Nizza
3 - 2
Stade Rennes
Samstag
15/08/2020
FT
Nea Salamis
0 - 1
Ermis
Samstag
15/08/2020
19:00
AJ Auxerre
-
Girondins Bordeaux
Samstag
15/08/2020
FT
FC Toulouse
1 - 2
Chamois Niortais
Samstag
15/08/2020
FT
Pau FC
0 - 2
Colomiers
Samstag
15/08/2020
FT
Amiens SC
1 - 2
ES Troyes
Samstag
15/08/2020
19:00
RC Lens
-
Sparta Rotterdam
Samstag
15/08/2020
FT
USL Dunkerque
3 - 1
US Boulogne
Samstag
15/08/2020
FT
RC Lens
1 - 0
FCO Dijon
Samstag
15/08/2020
FT
Grenoble
4 - 0
Clermont Foot
Samstag
15/08/2020
19:30
Lierse K
-
RWDM
Sonntag
16/08/2020
00:00
Lüneburger SK Hansa
-
Buchholz
Sonntag
16/08/2020
FT
Ammerthal
0 - 4
1. FC Nürnberg II
Sonntag
16/08/2020
FT
1. FC Schweinfurt 05
0 - 0
SV Seligenporten
Sonntag
16/08/2020
FT
Wigry Suwałki
0 - 0
Stomil Olsztyn
Sonntag
16/08/2020
FT
Hannover 96 II
2 - 0
FC St. Pauli II
Sonntag
16/08/2020
FT
SV Darmstadt 98
6 - 0
Eintracht Trier
Sonntag
16/08/2020
13:00
Heracles Almelo
-
Sportfreunde Lotte
Sonntag
16/08/2020
FT
Finnentrop / Bamenohl
2 - 4
Rot Weiss Ahlen
Sonntag
16/08/2020
FT
Rastede
0 - 6
Jeddeloh
Sonntag
16/08/2020
FT
Holzwickeder SC
1 - 2
SC Preußen 06 Münster
Sonntag
16/08/2020
FT
KRC Genk
9 - 0
Differdange 03
Sonntag
16/08/2020
FT
FK Mladá Boleslav
3 - 0
Varnsdorf
Sonntag
16/08/2020
FT
Ethnikos Achna
2 - 3
Olympiakos Nicosia
Montag
17/08/2020
FT
VV St. Truiden
1 - 1
Lommel
Montag
17/08/2020
FT
Vejle BK
3 - 2
Aarhus Fremad
Montag
17/08/2020
FT
HB Köge
1 - 1
Avarta
Montag
17/08/2020
FT
Brönshöj
3 - 1
Skovshoved
Montag
17/08/2020
FT
FC Eindhoven
1 - 0
Jong PSV
Montag
17/08/2020
FT
Burgdorf
0 - 7
TSV Havelse
Dienstag
18/08/2020
00:00
Newport County
-
Chippenham Town
Dienstag
18/08/2020
FT
Mansfield Town
2 - 0
Nottingham Forest U23
Dienstag
18/08/2020
FT
Telstar
0 - 0
Sparta Rotterdam
Dienstag
18/08/2020
FT
Fleetwood Town
1 - 2
Port Vale
Dienstag
18/08/2020
FT
FC Blackpool
2 - 1
Barrow
Dienstag
18/08/2020
FT
Bradford City
4 - 3
Doncaster Rovers
Dienstag
18/08/2020
15:00
Fortuna Düsseldorf
-
SV Wehen Wiesbaden
Dienstag
18/08/2020
FT
Milton Keynes Dons
1 - 1
FC Stevenage
Dienstag
18/08/2020
FT
FC Watford
1 - 3
FC Gillingham
Dienstag
18/08/2020
FT
1. FC Köln
2 - 0
VfL Bochum 1848
Dienstag
18/08/2020
FT
FC Erzgebirge Aue
4 - 0
Pogoń Stettin
Dienstag
18/08/2020
FT
Salford City
1 - 0
Lincoln City FC
Dienstag
18/08/2020
FT
VfL Wolfsburg
2 - 0
Phönix Lübeck
Dienstag
18/08/2020
FT
FC Olexandrija
1 - 0
VPK-Ahro Shevchenkivka
Dienstag
18/08/2020
FT
SC Verl
1 - 2
Arminia Bielefeld
Dienstag
18/08/2020
FT
Akademisk Boldklub
1 - 2
Hvidovre IF
Dienstag
18/08/2020
18:00
Oedt
-
FC Blau Weiß Linz
Dienstag
18/08/2020
FT
FC Schalke 04
1 - 3
KFC Uerdingen 05
Dienstag
18/08/2020
FT
Bravo
4 - 2
Tabor Sežana
Dienstag
18/08/2020
18:30
Eichstätt
-
FC Ingolstadt II
Dienstag
18/08/2020
FT
Neuburg
0 - 5
FC Augsburg II
Dienstag
18/08/2020
FT
Plauen
2 - 7
FSV Zwickau
Dienstag
18/08/2020
FT
SV Ried
5 - 1
Wacker Burghausen
Dienstag
18/08/2020
FT
NEC Nijmegen
4 - 0
Top Oss
Dienstag
18/08/2020
FT
RKC Waalwijk
0 - 2
NAC Breda
Dienstag
18/08/2020
FT
Eddersheim
3 - 1
Schott Mainz
Dienstag
18/08/2020
FT
Gateshead
1 - 1
Carlisle United
Dienstag
18/08/2020
20:00
Curzon Ashton
-
Oldham Athletic
Dienstag
18/08/2020
FT
Shrewsbury Town
3 - 1
Nuneaton Town
Dienstag
18/08/2020
FT
Southport
4 - 3
Accrington Stanley
Dienstag
18/08/2020
FT
Witton Albion
0 - 4
Crewe Alexandra
Dienstag
18/08/2020
FT
Nantwich Town
4 - 2
Crewe Alexandra
Mittwoch
19/08/2020
FT
Silkeborg IF
0 - 0
AC Horsens
Mittwoch
19/08/2020
FT
Resovia Rzeszów
3 - 0
Znicz Pruszków
Mittwoch
19/08/2020
FT
Zaglebie Sosnowiec SA
2 - 0
Odra Opole
Mittwoch
19/08/2020
FT
Tychy 71
1 - 2
Kalisz
Mittwoch
19/08/2020
FT
Randers FC
5 - 1
Viborg FF
Mittwoch
19/08/2020
FT
SpVgg Unterhaching
2 - 2
Karlsruher SC
Mittwoch
19/08/2020
FT
Mainz 05 II
0 - 4
1. FC Schweinfurt 05
Mittwoch
19/08/2020
FT
SpVgg Greuther Fürth
0 - 1
Hallescher FC
Mittwoch
19/08/2020
FT
FC Emmen
0 - 2
Heracles Almelo
Mittwoch
19/08/2020
FT
Vejle BK
0 - 1
Hobro
Mittwoch
19/08/2020
16:00
1. FSV Mainz 05
-
VfB Stuttgart
Mittwoch
19/08/2020
FT
SK Rapid Wien
0 - 7
FC Juniors OÖ
Mittwoch
19/08/2020
FT
LASK Linz
1 - 4
SV Werder Bremen
Mittwoch
19/08/2020
FT
Puszcza Niepołomice
2 - 1
Nieciecza
Mittwoch
19/08/2020
FT
SK Austria Klagenfurt
1 - 1
SC Paderborn 07
Mittwoch
19/08/2020
FT
Esbjerg
2 - 1
Aalborg BK
Mittwoch
19/08/2020
FT
Lüneburger SK Hansa
2 - 0
VfL Wolfsburg II
Mittwoch
19/08/2020
FT
Skive
1 - 0
Thisted
Mittwoch
19/08/2020
FT
St. Michael
3 - 2
KSV 1919
Mittwoch
19/08/2020
FT
Nyköbing
1 - 1
HIK
Mittwoch
19/08/2020
FT
Peterborough United
2 - 1
Derby County
Mittwoch
19/08/2020
FT
FC Helsingör
1 - 0
Næstved BK
Mittwoch
19/08/2020
18:30
SV Seligenporten
-
1. FC Nürnberg II
Mittwoch
19/08/2020
FT
Excelsior Rotterdam
2 - 1
Helmond Sport
Mittwoch
19/08/2020
19:00
SV Lafnitz
-
TSV Hartberg
Mittwoch
19/08/2020
FT
VfB Oldenburg
0 - 7
SV Rödinghausen
Mittwoch
19/08/2020
FT
KFUM Roskilde
2 - 4
Holbæk
Mittwoch
19/08/2020
FT
TuRU 1880 Düsseldorf
0 - 1
Fortuna Düsseldorf II
Mittwoch
19/08/2020
FT
SC Preußen 06 Münster
6 - 2
Herbern
Mittwoch
19/08/2020
FT
SVG Göttingen
2 - 1
VfV Borussia Hildesheim
Mittwoch
19/08/2020
FT
TSV Buchbach
10 - 1
Unterföhring
Mittwoch
19/08/2020
FT
Hessen Dreieich
1 - 0
Offenbacher Kickers
Mittwoch
19/08/2020
FT
Türk Gücü Friedberg
1 - 3
Bayern Alzenau
Mittwoch
19/08/2020
FT
FC Wegberg-Beeck
0 - 1
BCV Glesch / Paffendorf
Mittwoch
19/08/2020
FT
Atherton Collieries
1 - 4
AFC Rochdale
Donnerstag
20/08/2020
FT
Brabrand
2 - 1
VSK Århus
Donnerstag
20/08/2020
FT
Sønderjysk Elitesport
2 - 3
Fredericia
Donnerstag
20/08/2020
FT
Türkgücü München
1 - 4
FC Augsburg
Donnerstag
20/08/2020
16:30
AZ Alkmaar
-
Fortuna Sittard
Donnerstag
20/08/2020
FT
Almere City FC
1 - 0
FC Den Bosch
Donnerstag
20/08/2020
FT
Hennef 05
1 - 2
SC Fortuna Köln
Donnerstag
20/08/2020
FT
FC Ingolstadt 04
1 - 2
Eichstätt
Donnerstag
20/08/2020
FT
Lippstadt 08
4 - 0
Victoria Clarholz
Donnerstag
20/08/2020
FT
Suderburg
0 - 4
Lüneburger SK Hansa
Donnerstag
20/08/2020
FT
FC Utrecht
4 - 1
SC Heerenveen
Freitag
21/08/2020
00:00
KFC Uerdingen 05
-
Hannover 96
Freitag
21/08/2020
FT
Bristol City
4 - 0
Cheltenham Town
Freitag
21/08/2020
FT
FC St. Pauli
0 - 0
Aarhus GF
Freitag
21/08/2020
FT
Shrewsbury Town
0 - 1
FC Walsall
Freitag
21/08/2020
14:00
Top Oss
-
MVV
Freitag
21/08/2020
14:00
Jong PSV
-
VVV-Venlo
Freitag
21/08/2020
FT
RZ Pellets WAC
2 - 1
SV Horn
Freitag
21/08/2020
FT
Vaduz
3 - 1
Wil
Freitag
21/08/2020
FT
Newport County
1 - 1
Bristol Rovers
Freitag
21/08/2020
FT
Eintracht Braunschweig
1 - 0
SG Dynamo Dresden
Freitag
21/08/2020
FT
WSG Tirol
3 - 0
1. FC Union Berlin
Freitag
21/08/2020
FT
Middlesbrough U23
0 - 2
Harrogate Town
Freitag
21/08/2020
FT
Norwich City
6 - 0
Milton Keynes Dons
Freitag
21/08/2020
FT
FC Volendam
0 - 2
FC Groningen
Freitag
21/08/2020
FT
Borussia M'gladbach II
1 - 3
Rot-Weiß Oberhausen
Freitag
21/08/2020
FT
Middelfart
3 - 2
Kolding IF
Freitag
21/08/2020
FT
Wildon
1 - 3
Grazer AK 1902
Freitag
21/08/2020
18:30
TSV Rain am Lech
-
FC Ingolstadt II
Freitag
21/08/2020
FT
St.Gallen
5 - 0
SC Austria Lustenau
Freitag
21/08/2020
FT
Servette
8 - 0
Thonon Évian
Freitag
21/08/2020
19:00
1. FC Kaiserslautern
-
Bayern Alzenau
Freitag
21/08/2020
19:00
Stripfing
-
Young Violets Austria Wien
Freitag
21/08/2020
FT
Exeter City
1 - 1
Taunton Town
Freitag
21/08/2020
FT
Oxford United
4 - 0
Woking
Samstag
22/08/2020
00:00
Sandecja Nowy Sącz
-
Garbarnia Kraków
Samstag
22/08/2020
FT
SfB-Oure
0 - 4
Dalum
Samstag
22/08/2020
FT
Thisted
1 - 1
VSK Århus
Samstag
22/08/2020
FT
Brönshöj
0 - 2
Tarnby
Samstag
22/08/2020
11:00
SK Vorwärts Steyr
-
Karlsruher SC
Samstag
22/08/2020
FT
Sementina
0 - 9
Lugano
Samstag
22/08/2020
FT
Zürich
2 - 5
Schaffhausen
Samstag
22/08/2020
FT
Avarta
1 - 2
KFUM Roskilde
Samstag
22/08/2020
FT
KSV 1919
1 - 0
FC Blau Weiß Linz
Samstag
22/08/2020
FT
GKS Belchatów
1 - 1
SKRA Częstochowa
Samstag
22/08/2020
FT
Odra Opole
1 - 2
Śląsk Wrocław II
Samstag
22/08/2020
FT
KS Widzew Lódz
3 - 1
Tychy 71
Samstag
22/08/2020
11:30
KAS Eupen
-
URSL Visé
Samstag
22/08/2020
11:30
Pullach
-
TSV Rain am Lech
Samstag
22/08/2020
11:30
Rio Ave FC
-
FC Penafiel
Samstag
22/08/2020
FT
BK Frem 1886
0 - 0
Hillerød
Samstag
22/08/2020
FT
Aalborg BK
1 - 2
Silkeborg IF
Samstag
22/08/2020
FT
VfR Wormatia Worms
4 - 1
Schott Mainz
Samstag
22/08/2020
FT
SV Eichede
0 - 1
Hamburger SV II
Samstag
22/08/2020
FT
GKS Górnik Leczna SA
0 - 1
Znicz Pruszków
Samstag
22/08/2020
FT
Stuttgart II
4 - 1
FV Illertissen
Samstag
22/08/2020
FT
Wigan Athletic
1 - 2
Carlisle United
Samstag
22/08/2020
FT
Bedford Town
1 - 3
Wealdstone
Samstag
22/08/2020
FT
Sparta Rotterdam
1 - 1
NAC Breda
Samstag
22/08/2020
FT
Bonner SC
1 - 6
FC Viktoria Köln
Samstag
22/08/2020
FT
Vendsyssel
1 - 0
Jammerbugt
Samstag
22/08/2020
FT
Brøndby IF
3 - 1
Næstved BK
Samstag
22/08/2020
FT
Lyngby BK
3 - 0
Hvidovre IF
Samstag
22/08/2020
FT
Heimstetten
2 - 7
Bayern München II
Samstag
22/08/2020
FT
Vejle BK
3 - 4
Viborg FF
Samstag
22/08/2020
FT
TSG Hoffenheim
1 - 0
SpVgg Greuther Fürth
Samstag
22/08/2020
FT
GKS Belchatów
0 - 0
Kalisz
Samstag
22/08/2020
FT
Birmingham City
1 - 1
Charlton Athletic
Samstag
22/08/2020
FT
Würzburger FV
1 - 3
Viktoria Aschaffenburg
Samstag
22/08/2020
FT
Almere City FC
1 - 1
FC Groningen
Samstag
22/08/2020
FT
NEC Nijmegen
2 - 1
RKC Waalwijk
Samstag
22/08/2020
FT
1. FSV Mainz 05
0 - 1
SV Sandhausen
Samstag
22/08/2020
FT
Eintracht Bamberg
0 - 7
SpVgg Bayreuth
Samstag
22/08/2020
FT
Zaglebie Sosnowiec SA
0 - 2
Resovia Rzeszów
Samstag
22/08/2020
FT
Waldgirmes
0 - 4
Eintracht Stadtallendorf
Samstag
22/08/2020
FT
Lok Stendal
1 - 6
Magdeburg
Samstag
22/08/2020
FT
Kirchanschöring
0 - 5
SV Schalding-Heining
Samstag
22/08/2020
14:00
VfR Garching
-
Schwabmünchen
Samstag
22/08/2020
FT
Fleetwood Town
1 - 4
Blackburn Rovers
Samstag
22/08/2020
FT
Queens Park Rangers
3 - 0
AFC Wimbledon
Samstag
22/08/2020
FT
Northampton Town
1 - 0
Leyton Orient
Samstag
22/08/2020
FT
Mainz 05 II
4 - 3
Fortuna Düsseldorf II
Samstag
22/08/2020
FT
Hallescher FC
2 - 1
Hannover 96 II
Samstag
22/08/2020
FT
BW Lohne
1 - 1
SV Meppen
Samstag
22/08/2020
FT
Aalen
6 - 0
FC Memmingen
Samstag
22/08/2020
FT
Bayern Alzenau
2 - 2
Greuther Fürth II
Samstag
22/08/2020
FT
Mansfield Town
0 - 3
Rotherham United
Samstag
22/08/2020
FT
Bristol Rovers
3 - 4
Forest Green Rovers
Samstag
22/08/2020
FT
Stockport County FC
0 - 2
AFC Rochdale
Samstag
22/08/2020
FT
Bolton Wanderers
3 - 0
Accrington Stanley
Samstag
22/08/2020
FT
Ashton United
4 - 3
Swindon Town
Samstag
22/08/2020
FT
FA 2000
4 - 1
Slagelse B&I
Samstag
22/08/2020
FT
SC Cambuur
4 - 2
FC Dordrecht
Samstag
22/08/2020
FT
De Graafschap
1 - 0
Heracles Almelo
Samstag
22/08/2020
14:30
VV Katwijk
-
FC Eindhoven
Samstag
22/08/2020
FT
FC Dornbirn 1913
1 - 8
SC Freiburg
Samstag
22/08/2020
FT
Roda JC Kerkrade
2 - 1
Jong FC Utrecht
Samstag
22/08/2020
FT
FC Reading
2 - 1
FC Gillingham
Samstag
22/08/2020
FT
Sportfreunde Lotte
2 - 3
Werder Bremen II
Samstag
22/08/2020
15:00
IJsselmeervogels
-
Telstar
Samstag
22/08/2020
FT
Fortuna Düsseldorf
1 - 0
VfL Bochum 1848
Samstag
22/08/2020
FT
SV Wehen Wiesbaden
2 - 1
SV Darmstadt 98
Samstag
22/08/2020
FT
SC Preußen 06 Münster
2 - 0
Jeddeloh
Samstag
22/08/2020
FT
1860 München
4 - 1
SSV Jahn Regensburg
Samstag
22/08/2020
FT
ETSV Weiche Flensburg
2 - 1
Aarhus Fremad
Samstag
22/08/2020
FT
1. FC Kaiserslautern II
1 - 0
Rot-Weiß Koblenz
Samstag
22/08/2020
FT
BK Fremad Amager
2 - 1
HB Köge
Samstag
22/08/2020
15:00
Husumer SV
-
Heider SV
Samstag
22/08/2020
FT
Oxford United
5 - 0
Banbury United
Samstag
22/08/2020
15:15
Jong AZ
-
AFC
Samstag
22/08/2020
FT
VfL Wolfsburg
2 - 0
Holstein Kiel
Samstag
22/08/2020
FT
SK Austria Klagenfurt
3 - 1
TSV Hartberg
Samstag
22/08/2020
FT
Ards
0 - 1
Crusaders
Samstag
22/08/2020
FT
United of Manchester
2 - 2
Barrow
Samstag
22/08/2020
FT
FC Blackpool
3 - 3
FC Everton
Samstag
22/08/2020
16:00
Southport
-
Huddersfield Town
Samstag
22/08/2020
FT
Stoke City
0 - 1
Burton Albion
Samstag
22/08/2020
FT
Salford City
1 - 3
Preston North End
Samstag
22/08/2020
FT
Aubstadt
1 - 3
Ansbach
Samstag
22/08/2020
FT
Gateshead
1 - 3
AFC Sunderland
Samstag
22/08/2020
FT
Derby County
0 - 0
Doncaster Rovers
Samstag
22/08/2020
FT
Milton Keynes Dons
2 - 3
Coventry City
Samstag
22/08/2020
FT
Crewe Alexandra
0 - 2
FC Barnsley
Samstag
22/08/2020
FT
TSV Buchbach
5 - 1
1860 München II
Samstag
22/08/2020
FT
SCR Altach
2 - 0
1. FC Heidenheim 1846
Samstag
22/08/2020
FT
Borussia M'gladbach
2 - 0
SC Paderborn 07
Samstag
22/08/2020
17:00
LASK Linz
-
Würzburger Kickers
Samstag
22/08/2020
FT
LASK Linz
0 - 2
Karlsruher SC
Samstag
22/08/2020
FT
FC Admira
2 - 1
SKU Amstetten
Samstag
22/08/2020
FT
FC Augsburg II
0 - 3
1. FC Nürnberg II
Samstag
22/08/2020
FT
FK Austria Wien
6 - 0
FC Juniors OÖ
Samstag
22/08/2020
FT
Atlas Delmenhorst
1 - 0
Teutonia Ottensen
Samstag
22/08/2020
17:00
SKN St. Pölten
-
FAC Wien
Samstag
22/08/2020
FT
SV Ried
2 - 2
FSV Zwickau
Samstag
22/08/2020
FT
FC Wacker Innsbruck
0 - 3
SpVgg Unterhaching
Samstag
22/08/2020
FT
Weiz
3 - 3
Grazer AK 1902
Samstag
22/08/2020
FT
SK Sturm Graz
2 - 1
SV Lafnitz
Samstag
22/08/2020
17:00
Deisenhofen
-
TSV 1860 Rosenheim
Samstag
22/08/2020
FT
TSG Hoffenheim
2 - 5
1. FC Nürnberg
Samstag
22/08/2020
FT
Xamax
1 - 2
Servette
Samstag
22/08/2020
FT
1. FC Köln
2 - 1
1. FC Union Berlin
Samstag
22/08/2020
FT
Twente Enschede
2 - 0
Go Ahead Eagles
Samstag
22/08/2020
FT
Wacker Burghausen
4 - 2
Töging
Samstag
22/08/2020
FT
FC Viktoria Köln
1 - 1
1. FC Köln II
Samstag
22/08/2020
18:00
Wolvertem Merchtem
-
KVC Westerlo
Samstag
22/08/2020
FT
Stripfing
3 - 2
FAC Wien
Samstag
22/08/2020
19:00
Meerssen
-
MVV
Samstag
22/08/2020
FT
FC Valencia
1 - 0
Castellón
Samstag
22/08/2020
19:30
Albacete Balompie
-
UD Levante
Samstag
22/08/2020
FT
Espanyol Barcelona
1 - 1
SD Huesca
Samstag
22/08/2020
FT
Betis Sevilla
1 - 0
FC Cádiz
Samstag
22/08/2020
FT
ADO Den Haag
2 - 2
Vitesse Arnheim
Sonntag
23/08/2020
FT
Akademisk Boldklub
1 - 1
Vanlöse
Sonntag
23/08/2020
FT
Brabrand
1 - 1
Holstebro
Sonntag
23/08/2020
FT
AC Horsens
2 - 0
Hobro
Sonntag
23/08/2020
FT
FC Helsingör
4 - 0
Nyköbing
Sonntag
23/08/2020
FT
Roskilde
0 - 2
Boldklubben af 1893
Sonntag
23/08/2020
FT
Hessen Dreieich
1 - 1
Schott Mainz
Sonntag
23/08/2020
FT
Vejle BK
4 - 0
Sydvest
Sonntag
23/08/2020
FT
ASC Dortmund
0 - 2
Lippstadt 08
Sonntag
23/08/2020
FT
Lüneburger SK Hansa
2 - 2
VfV Borussia Hildesheim
Sonntag
23/08/2020
FT
Barmbek-Uhlenhorst
1 - 1
Altona 93
Sonntag
23/08/2020
FT
SVG Göttingen
1 - 3
HSC Hannover
Sonntag
23/08/2020
FT
Nördlingen
1 - 3
Eichstätt
Sonntag
23/08/2020
FT
AEK Athens
1 - 2
PAE APS Atromitos Athens
Sonntag
23/08/2020
FT
FC Villarreal
3 - 1
FC Cartagena
Sonntag
23/08/2020
FT
FC Málaga
1 - 0
Real Valladolid
Montag
24/08/2020
FT
KRC Genk
2 - 2
KVC Westerlo
Montag
24/08/2020
FT
SC Austria Lustenau
2 - 4
SV Werder Bremen
Montag
24/08/2020
FT
SC Verl
0 - 3
Norwich City
Montag
24/08/2020
18:00
FC Schalke 04
-
Würzburger Kickers
Montag
24/08/2020
FT
FC Emmen
0 - 1
PEC Zwolle
Dienstag
25/08/2020
FT
Benfica Lissabon
4 - 0
Belenenses Lissabon
Dienstag
25/08/2020
FT
Wigan Athletic
5 - 1
Bolton Wanderers
Dienstag
25/08/2020
FT
Ipswich Town
1 - 4
West Ham United
Dienstag
25/08/2020
FT
Plymouth Argyle
0 - 1
FC Middlesbrough
Dienstag
25/08/2020
FT
Charlton Athletic
2 - 3
Southend United
Dienstag
25/08/2020
FT
FC Gillingham
0 - 0
Cambridge United
Dienstag
25/08/2020
FT
1. FC Schweinfurt 05
2 - 0
TSG Hoffenheim II
Dienstag
25/08/2020
FT
Luzern
2 - 0
Zürich
Dienstag
25/08/2020
FT
Wycombe Wanderers
1 - 5
West Ham United
Dienstag
25/08/2020
15:00
Dundee United FC
-
Sheffield United
Dienstag
25/08/2020
FT
Newcastle United
3 - 0
Crewe Alexandra
Dienstag
25/08/2020
FT
FC Erzgebirge Aue
3 - 1
Magdeburg
Dienstag
25/08/2020
16:00
Jeddeloh
-
VfL Oldenburg
Dienstag
25/08/2020
16:00
Hertha BSC
-
Eintracht Braunschweig
Dienstag
25/08/2020
FT
Tranmere Rovers FC
1 - 1
Preston North End
Dienstag
25/08/2020
FT
Stockport County FC
1 - 0
Salford City
Dienstag
25/08/2020
FT
AFC Sunderland
3 - 1
Carlisle United
Dienstag
25/08/2020
FT
FC Blau Weiß Linz
6 - 0
Young Violets Austria Wien
Dienstag
25/08/2020
FT
Colchester United
1 - 3
Peterborough United
Dienstag
25/08/2020
FT
SDC Putten
0 - 3
RKC Waalwijk
Dienstag
25/08/2020
FT
Baunatal
2 - 2
Hessen Kassel
Dienstag
25/08/2020
18:30
Vilzing
-
SV Schalding-Heining
Dienstag
25/08/2020
FT
Xamax
3 - 3
Young Boys II
Dienstag
25/08/2020
18:30
Viktoria Aschaffenburg
-
Offenbacher Kickers
Dienstag
25/08/2020
FT
Crystal Palace
2 - 1
Oxford United
Dienstag
25/08/2020
FT
Heracles Almelo
4 - 0
Telstar
Dienstag
25/08/2020
FT
Türkgücü München
1 - 0
Grasshoppers
Dienstag
25/08/2020
FT
Heider SV
2 - 0
Geest 05
Dienstag
25/08/2020
FT
Hannover 96 II
10 - 0
Hemmingen-Westerfeld
Dienstag
25/08/2020
19:00
Rot-Weiß Hadamar
-
Bayern Alzenau
Dienstag
25/08/2020
FT
FC Villarreal
2 - 3
CD Teneriffa
Dienstag
25/08/2020
FT
Altenoythe
1 - 8
Jeddeloh
Dienstag
25/08/2020
FT
Westfield
1 - 2
Woking
Dienstag
25/08/2020
FT
Wealdstone
0 - 3
Luton Town
Dienstag
25/08/2020
FT
FC Blackpool
1 - 3
Blackburn Rovers
Dienstag
25/08/2020
FT
Burton Albion
2 - 3
Coventry City
Dienstag
25/08/2020
FT
Colchester United
0 - 2
Peterborough United
Dienstag
25/08/2020
FT
Newry City
1 - 2
Warrenpoint Town
Dienstag
25/08/2020
FT
Brighouse Town
0 - 0
Harrogate Town
Dienstag
25/08/2020
FT
Tiverton Town
1 - 2
Exeter City
Dienstag
25/08/2020
FT
AFC Rushden & Diamonds
0 - 1
King's Lynn Town
Dienstag
25/08/2020
FT
Lincoln City FC
4 - 0
Scunthorpe United
Dienstag
25/08/2020
20:45
Haringey Borough
-
Aldershot Town FC
Dienstag
25/08/2020
FT
Cheltenham Town
0 - 2
Bristol Rovers
Dienstag
25/08/2020
FT
Melksham Town
1 - 1
Swindon Town
Mittwoch
26/08/2020
FT
FC Cartagena
0 - 1
CD Leganés
Mittwoch
26/08/2020
FT
Wil
1 - 2
Schaffhausen
Mittwoch
26/08/2020
FT
CD Lugo
1 - 2
SD Ponferradina
Mittwoch
26/08/2020
FT
Karlsruher SC
1 - 0
FSV Zwickau
Mittwoch
26/08/2020
FT
Esbjerg
2 - 2
Viborg FF
Mittwoch
26/08/2020
FT
Stuttgart II
4 - 0
Greuther Fürth II
Mittwoch
26/08/2020
FT
Karlsruher SC
2 - 1
SKN St. Pölten
Mittwoch
26/08/2020
16:00
VfL Bochum 1848
-
VfB Lübeck
Mittwoch
26/08/2020
FT
Huddersfield Town
2 - 1
Bradford City
Mittwoch
26/08/2020
FT
SG Dynamo Dresden
0 - 2
Norwich City
Mittwoch
26/08/2020
FT
VfB Stuttgart
3 - 2
Hamburger SV
Mittwoch
26/08/2020
FT
TSV Steinbach
1 - 1
Fortuna Düsseldorf II
Mittwoch
26/08/2020
17:00
Huddersfield Town
-
Fleetwood Town
Mittwoch
26/08/2020
FT
Lamia
2 - 0
Volos NFC
Mittwoch
26/08/2020
FT
TSV Hartberg
2 - 1
Hannover 96
Mittwoch
26/08/2020
FT
VfB Oldenburg
2 - 1
Wuppertaler SV
Mittwoch
26/08/2020
FT
Einheit Rudolstadt
3 - 3
Hallescher FC
Mittwoch
26/08/2020
FT
TuS Haltern
1 - 5
FC Schalke 04 II
Mittwoch
26/08/2020
FT
Sabadell
0 - 1
FC Andorra
Mittwoch
26/08/2020
FT
1. FC Kaiserslautern II
2 - 1
Astoria Walldorf
Mittwoch
26/08/2020
FT
Bellinzona
1 - 1
Lugano
Mittwoch
26/08/2020
FT
Celta de Vigo
2 - 2
Real Oviedo
Mittwoch
26/08/2020
FT
SV Elversberg
5 - 1
FK Pirmasens
Mittwoch
26/08/2020
FT
FC Málaga
1 - 2
FC Cádiz
Mittwoch
26/08/2020
FT
Lancy
1 - 3
Stade-Lausanne-Ouchy
Mittwoch
26/08/2020
FT
Deportivo Alavés
1 - 2
SD Huesca
Mittwoch
26/08/2020
19:15
Lupo-Martini Wolfsburg
-
VfV Borussia Hildesheim
Mittwoch
26/08/2020
FT
Eintracht Trier
1 - 1
Rot-Weiß Koblenz
Mittwoch
26/08/2020
FT
Union Nettetal
1 - 5
Straelen
Mittwoch
26/08/2020
FT
CD Mirandés
0 - 2
CA Osasuna
Mittwoch
26/08/2020
FT
Fortuna Sittard
2 - 1
VVV-Venlo
Mittwoch
26/08/2020
FT
Kriens
5 - 1
YF Juventus
Mittwoch
26/08/2020
FT
Panathinaikos Athens
1 - 0
OFI Heraklion
Mittwoch
26/08/2020
FT
Benfica Lissabon
5 - 1
SC Farense
Donnerstag
27/08/2020
FT
Odense BK
1 - 2
AC Horsens
Donnerstag
27/08/2020
FT
Brøndby IF
2 - 1
FC Helsingör
Donnerstag
27/08/2020
FT
Hobro
4 - 1
Skive
Donnerstag
27/08/2020
FT
Borussia M'gladbach
0 - 2
SpVgg Greuther Fürth
Donnerstag
27/08/2020
FT
Dassendorf
2 - 3
Holstein Kiel II
Donnerstag
27/08/2020
FT
RKC Waalwijk
1 - 1
Sparta Rotterdam
Donnerstag
27/08/2020
FT
UD Levante
2 - 1
RCD Mallorca
Freitag
28/08/2020
00:00
Grasshoppers
-
SC Freiburg II
Freitag
28/08/2020
FT
Rayo Vallecano Madrid
0 - 1
SD Eibar
Freitag
28/08/2020
12:00
Rio Ave FC
-
Real Sociedad
Freitag
28/08/2020
FT
FC Midtjylland
5 - 1
Fredericia
Freitag
28/08/2020
FT
FC Nordsjælland
5 - 4
HB Köge
Freitag
28/08/2020
FT
FC Schalke 04
1 - 0
Aris Limassol
Freitag
28/08/2020
FT
Zürich
1 - 0
Wil
Freitag
28/08/2020
FT
1. FC Kaiserslautern
3 - 1
FC 08 Homburg
Freitag
28/08/2020
FT
Vicenza Calcio
3 - 0
FeralpiSalò
Freitag
28/08/2020
FT
Vitesse Arnheim
2 - 2
Fortuna Düsseldorf
Freitag
28/08/2020
FT
Oldham Athletic
0 - 1
AFC Rochdale
Freitag
28/08/2020
FT
Sporting Gijón
1 - 0
SD Ponferradina
Freitag
28/08/2020
FT
Töging
0 - 3
TSV Buchbach
Freitag
28/08/2020
FT
FC Granada
0 - 3
Real Valladolid
Freitag
28/08/2020
FT
Albacete Balompie
1 - 1
Castellón
Freitag
28/08/2020
FT
Exeter City
3 - 2
Truro City
Freitag
28/08/2020
FT
FC Valencia
2 - 1
FC Villarreal
Freitag
28/08/2020
FT
Bolton Wanderers
0 - 3
Crewe Alexandra
Freitag
28/08/2020
FT
Portimonense
1 - 2
Sporting Lissabon
Freitag
28/08/2020
FT
FC Penafiel
0 - 4
CD Santa Clara
Samstag
29/08/2020
00:00
Sportfreunde Lotte
-
TSV Havelse
Samstag
29/08/2020
00:00
1. FC Nürnberg II
-
SSV Ulm
Samstag
29/08/2020
00:00
Bristol City
-
FC Portsmouth
Samstag
29/08/2020
00:00
Bolton Wanderers
-
Blackburn Rovers
Samstag
29/08/2020
FT
CD Leganés
3 - 1
SD Eibar
Samstag
29/08/2020
FT
Lugano
5 - 1
Chiasso
Samstag
29/08/2020
11:00
Stade-Lausanne-Ouchy
-
Xamax
Samstag
29/08/2020
FT
VfR Garching
0 - 1
Pipinsried
Samstag
29/08/2020
FT
Heimstetten
1 - 1
Pullach
Samstag
29/08/2020
FT
CA Osasuna
2 - 1
Deportivo Alavés
Samstag
29/08/2020
FT
VfR Mannheim
1 - 4
Sonnenhof Großaspach
Samstag
29/08/2020
FT
Stade-Lausanne-Ouchy
2 - 1
Bavois
Samstag
29/08/2020
FT
Plymouth Argyle
2 - 1
Forest Green Rovers
Samstag
29/08/2020
12:00
Rio Ave FC
-
Boavista Porto
Samstag
29/08/2020
FT
SV Darmstadt 98
2 - 3
Norwich City
Samstag
29/08/2020
FT
Southend United
0 - 3
FC Millwall
Samstag
29/08/2020
FT
Bradford City
2 - 3
Wigan Athletic
Samstag
29/08/2020
12:30
Oberneuland
-
Hamburger SV II
Samstag
29/08/2020
FT
Aalborg BK
4 - 3
Randers FC
Samstag
29/08/2020
FT
Lyngby BK
5 - 1
BK Fremad Amager
Samstag
29/08/2020
FT
TSG Hoffenheim
2 - 1
1. FSV Mainz 05
Samstag
29/08/2020
FT
Leicester City
0 - 0
Sheffield Wednesday
Samstag
29/08/2020
13:00
Phönix Lübeck
-
Todesfelde
Samstag
29/08/2020
FT
Sportfreunde Lotte
4 - 1
Paderborn II
Samstag
29/08/2020
FT
Bristol City
1 - 1
Swindon Town
Samstag
29/08/2020
FT
Aston Villa
5 - 2
Wycombe Wanderers
Samstag
29/08/2020
FT
FC Fulham
2 - 2
Milton Keynes Dons
Samstag
29/08/2020
FT
SV Seligenporten
5 - 0
Greuther Fürth II
Samstag
29/08/2020
FT
FK Pirmasens
0 - 1
Eintracht Trier
Samstag
29/08/2020
FT
Aalen
4 - 0
Eichstätt
Samstag
29/08/2020
14:00
FC Kopenhagen
-
Sønderjysk Elitesport
Samstag
29/08/2020
FT
FC Viktoria Köln
0 - 0
Borussia Dortmund II
Samstag
29/08/2020
FT
Magdeburg
1 - 1
SV Rödinghausen
Samstag
29/08/2020
FT
FV Illertissen
1 - 2
FC Augsburg II
Samstag
29/08/2020
FT
Lippstadt 08
3 - 1
Finnentrop / Bamenohl
Samstag
29/08/2020
14:00
Sturm Hauzenberg
-
SV Schalding-Heining
Samstag
29/08/2020
FT
SV Darmstadt 98
0 - 0
Norwich City
Samstag
29/08/2020
FT
Thun
1 - 3
Sion
Samstag
29/08/2020
FT
Leyton Orient
1 - 0
FC Gillingham
Samstag
29/08/2020
FT
SC Wiedenbrück
1 - 2
BSV Schwarz-Weiß Rehden
Samstag
29/08/2020
FT
SG Wattenscheid 09
1 - 2
FC Schalke 04 II
Samstag
29/08/2020
FT
Rodgau
0 - 9
FSV Frankfurt
Samstag
29/08/2020
FT
Bonner SC
2 - 0
Monheim
Samstag
29/08/2020
FT
Bayern Alzenau
2 - 2
1. FC Nürnberg II
Samstag
29/08/2020
FT
Oldham Athletic
2 - 1
Lincoln City FC
Samstag
29/08/2020
FT
Cambridge United
1 - 0
Ipswich Town
Samstag
29/08/2020
FT
PEC Zwolle
0 - 2
FC Utrecht
Samstag
29/08/2020
FT
Peterborough United
1 - 2
Coventry City
Samstag
29/08/2020
FT
Fleetwood Town
4 - 0
Darlington 1883
Samstag
29/08/2020
FT
Oldham Athletic
2 - 1
Lincoln City FC
Samstag
29/08/2020
FT
St.Gallen
3 - 1
SC Freiburg
Samstag
29/08/2020
FT
Northampton Town
0 - 3
Luton Town
Samstag
29/08/2020
FT
VfB Stuttgart
2 - 0
Arminia Bielefeld
Samstag
29/08/2020
FT
Stratford Town
3 - 0
Yeovil Town
Samstag
29/08/2020
FT
Rot-Weiss Essen
1 - 0
FC Emmen
Samstag
29/08/2020
FT
SV Werder Bremen
4 - 0
FC Groningen
Samstag
29/08/2020
15:00
Bayern Alzenau
-
1. FC Schweinfurt 05
Samstag
29/08/2020
FT
Eintracht Braunschweig
0 - 1
FC Hansa Rostock
Samstag
29/08/2020
FT
1. FC Bocholt
0 - 0
SC Preußen 06 Münster
Samstag
29/08/2020
FT
Oxford United
1 - 0
Queens Park Rangers
Samstag
29/08/2020
FT
1. FC Heidenheim 1846
3 - 2
SpVgg Unterhaching
Samstag
29/08/2020
FT
West Ham United
2 - 1
FC Brentford
Samstag
29/08/2020
FT
Crystal Palace
3 - 0
Charlton Athletic
Samstag
29/08/2020
FT
ETSV Weiche Flensburg
1 - 0
Altona 93
Samstag
29/08/2020
FT
Jeddeloh
2 - 1
Brinkumer SV
Samstag
29/08/2020
FT
Rot Weiss Ahlen
4 - 1
VfB Oldenburg
Samstag
29/08/2020
FT
Fortuna Düsseldorf II
2 - 2
Hannover 96 II
Samstag
29/08/2020
FT
Watzenborn-Steinberg
1 - 1
Bergisch Gladbach
Samstag
29/08/2020
FT
FC Augsburg
5 - 2
SCR Altach
Samstag
29/08/2020
FT
TSG Hoffenheim
2 - 1
1. FSV Mainz 05
Samstag
29/08/2020
FT
SV Drochtersen / Assel
3 - 0
HSC Hannover
Samstag
29/08/2020
FT
1. FC Köln
0 - 3
VfL Wolfsburg
Samstag
29/08/2020
FT
Aubstadt
2 - 0
Abtswind
Samstag
29/08/2020
16:00
Dundela
-
Glentoran FC
Samstag
29/08/2020
FT
Ballinamallard United
2 - 2
Warrenpoint Town
Samstag
29/08/2020
FT
Türkgücü München
1 - 2
1. FC Nürnberg
Samstag
29/08/2020
16:00
Oldham Athletic
-
FC Blackpool
Samstag
29/08/2020
FT
Newcastle United
2 - 1
FC Barnsley
Samstag
29/08/2020
FT
Wealdstone
1 - 2
Colchester United
Samstag
29/08/2020
FT
FC Walsall
1 - 1
Burton Albion
Samstag
29/08/2020
FT
AFC Totton
1 - 3
Eastleigh
Samstag
29/08/2020
FT
Southport
0 - 2
Barrow
Samstag
29/08/2020
FT
Staines Town
1 - 1
Aldershot Town FC
Samstag
29/08/2020
FT
AFC Sunderland
1 - 0
Harrogate Town
Samstag
29/08/2020
FT
Atlas Delmenhorst
5 - 1
TB Uphusen
Samstag
29/08/2020
FT
VVV-Venlo
0 - 1
Straelen
Samstag
29/08/2020
FT
Worskla Poltawa
2 - 4
Minai
Samstag
29/08/2020
FT
Salford City
0 - 1
Accrington Stanley
Samstag
29/08/2020
FT
Port Vale
2 - 1
AFC Rochdale
Samstag
29/08/2020
FT
FC Watford
1 - 0
Scunthorpe United
Samstag
29/08/2020
FT
Larne FC
3 - 0
H&W Welders
Samstag
29/08/2020
FT
Lazio Rom
2 - 2
US Triestina Calcio
Samstag
29/08/2020
FT
Obolon' Kyiv
2 - 5
Desna
Samstag
29/08/2020
FT
Peterborough United
2 - 3
Coventry City
Samstag
29/08/2020
FT
SSV Jahn Regensburg
1 - 1
FC Augsburg
Samstag
29/08/2020
FT
Nördlingen
1 - 0
TSV Rain am Lech
Samstag
29/08/2020
FT
Kolos Kovalivka
3 - 1
Olimpik Donezk
Samstag
29/08/2020
FT
ADO Den Haag
1 - 0
AZ Alkmaar
Samstag
29/08/2020
FT
VfL Osnabrück
2 - 0
SC Heerenveen
Samstag
29/08/2020
FT
Schwabmünchen
1 - 1
FC Memmingen
Samstag
29/08/2020
FT
SV Werder Bremen
1 - 0
FC St. Pauli
Samstag
29/08/2020
FT
1880 Wasserburg
1 - 5
Wacker Burghausen
Samstag
29/08/2020
FT
Aarau
5 - 1
Kriens
Samstag
29/08/2020
FT
Panathinaikos Athens
0 - 1
Lamia
Samstag
29/08/2020
FT
US Salernitana
1 - 1
Fermana
Samstag
29/08/2020
FT
PAE APS Atromitos Athens
1 - 0
OFI Heraklion
Samstag
29/08/2020
18:00
Famalicão
-
Real Sociedad
Samstag
29/08/2020
FT
Real Oviedo
0 - 0
CD Mirandés
Samstag
29/08/2020
FT
FC Turin
4 - 1
Novara
Samstag
29/08/2020
FT
Grasshoppers
1 - 1
Luzern
Samstag
29/08/2020
FT
UD Levante
0 - 0
FC Valencia
Samstag
29/08/2020
FT
Udinese Calcio
3 - 2
Vicenza Calcio
Samstag
29/08/2020
19:00
Betis Sevilla
-
SC Farense
Samstag
29/08/2020
FT
UD Logroñés
3 - 1
Athletic Bilbao
Samstag
29/08/2020
FT
RCD Mallorca
2 - 0
CD Teneriffa
Sonntag
30/08/2020
FT
AC Horsens
3 - 3
Kolding IF
Sonntag
30/08/2020
FT
VfL Wolfsburg II
2 - 4
FC St. Pauli II
Sonntag
30/08/2020
FT
Sporting Gijón
1 - 2
CD Lugo
Sonntag
30/08/2020
FT
FC Kopenhagen
1 - 3
Silkeborg IF
Sonntag
30/08/2020
FT
1. FC Köln II
2 - 2
SC Verl
Sonntag
30/08/2020
FT
VfV Borussia Hildesheim
4 - 2
Teutonia Ottensen
Sonntag
30/08/2020
FT
FC Eintracht Norderstedt
1 - 0
Oberneuland
Sonntag
30/08/2020
FT
ASC Dortmund
0 - 1
Rot Weiss Ahlen
Sonntag
30/08/2020
FT
FC Juniors OÖ
1 - 1
1860 München
Sonntag
30/08/2020
15:30
Mülheim-Kärlich
-
Rot-Weiß Koblenz
Sonntag
30/08/2020
FT
Sorja Luhansk
3 - 1
Inhulets'
Sonntag
30/08/2020
17:00
TSV 1860 Rosenheim
-
Kirchanschöring
Sonntag
30/08/2020
FT
FC Olexandrija
4 - 2
Hirnyk
Sonntag
30/08/2020
FT
CD Santa Clara
2 - 1
Nacional Funchal
Sonntag
30/08/2020
FT
Gonsenheim
3 - 3
Schott Mainz
Sonntag
30/08/2020
18:00
Sabadell
-
SD Huesca
Sonntag
30/08/2020
FT
FC Cádiz
1 - 0
Espanyol Barcelona
Sonntag
30/08/2020
FT
FC Málaga
0 - 0
FC Granada
Sonntag
30/08/2020
FT
FC Cartagena
0 - 2
CD Teneriffa
Sonntag
30/08/2020
FT
Benfica Lissabon
2 - 1
AFC Bournemouth
Sonntag
30/08/2020
FT
Sporting Lissabon
3 - 1
Belenenses Lissabon
Montag
31/08/2020
FT
Newcastle United U23
1 - 1
Hartlepool United
Montag
31/08/2020
FT
Odense BK
1 - 2
Brøndby IF
Montag
31/08/2020
FT
Bishop's Stortford
0 - 1
Leyton Orient
Montag
31/08/2020
FT
Vejle BK
3 - 1
FC Nordsjælland
Dienstag
01/09/2020
00:00
Rotherham United
-
Burton Albion
Dienstag
01/09/2020
13:00
Sønderjysk Elitesport
-
Vendsyssel
Dienstag
01/09/2020
FT
SV Wehen Wiesbaden
1 - 0
1. FC Kaiserslautern
Dienstag
01/09/2020
FT
FC Middlesbrough
5 - 1
Newcastle United
Dienstag
01/09/2020
FT
Swansea City
2 - 1
Forest Green Rovers
Dienstag
01/09/2020
FT
FC Millwall
0 - 1
Crystal Palace
Dienstag
01/09/2020
FT
Preston North End
0 - 0
FC Burnley
Dienstag
01/09/2020
FT
SpVgg Greuther Fürth
3 - 0
SSV Jahn Regensburg
Dienstag
01/09/2020
FT
Birmingham City
3 - 0
FC Walsall
Dienstag
01/09/2020
FT
FC Brentford
2 - 2
Oxford United
Dienstag
01/09/2020
17:00
FC Reading
-
West Ham United
Dienstag
01/09/2020
FT
Lazio Rom
1 - 0
Padova
Dienstag
01/09/2020
FT
Ermis
1 - 1
Aris Limassol
Dienstag
01/09/2020
FT
Parma FC
2 - 0
Carpi
Dienstag
01/09/2020
FT
Derby County
0 - 2
Sheffield United
Dienstag
01/09/2020
FT
TSV Rain am Lech
4 - 1
FC Ingolstadt II
Dienstag
01/09/2020
19:00
Blackburn Rovers
-
FC Everton
Dienstag
01/09/2020
FT
Portimonense
0 - 0
FC Reading
Dienstag
01/09/2020
FT
YF Juventus
3 - 3
Aarau
Dienstag
01/09/2020
FT
Holstein Kiel II
4 - 0
Victoria Hamburg
Dienstag
01/09/2020
FT
RCD Mallorca
2 - 0
Castellón
Dienstag
01/09/2020
FT
Ballyclare Comrades
1 - 3
Carrick Rangers
Dienstag
01/09/2020
FT
Hythe Town
0 - 1
Dover Athletic
Dienstag
01/09/2020
FT
Northwood
0 - 6
Wealdstone
Dienstag
01/09/2020
FT
AFC Totton
0 - 1
Weymouth
Dienstag
01/09/2020
FT
Metropolitan Police
0 - 2
Aldershot Town FC
Mittwoch
02/09/2020
00:00
FC Schalke 04
-
FC Viktoria Köln
Mittwoch
02/09/2020
FT
CD Santa Clara
2 - 0
Moreirense FC
Mittwoch
02/09/2020
FT
FC Paços de Ferreira
1 - 2
Rio Ave FC
Mittwoch
02/09/2020
FT
Arminia Bielefeld
3 - 2
MSV Duisburg
Mittwoch
02/09/2020
FT
Heracles Almelo
4 - 0
Jong FC Utrecht
Mittwoch
02/09/2020
FT
Minai
1 - 2
Worskla Poltawa
Mittwoch
02/09/2020
FT
AC Mailand
4 - 2
Novara
Mittwoch
02/09/2020
FT
Beroe
6 - 0
Chernomorets Burgas
Mittwoch
02/09/2020
FT
Hanácká
0 - 3
FC Baník Ostrava
Mittwoch
02/09/2020
FT
FC Empoli
0 - 1
Pontedera
Mittwoch
02/09/2020
FT
Asteras Tripolis
1 - 0
PAE APS Atromitos Athens
Mittwoch
02/09/2020
FT
FC Turin
1 - 1
Pro Patria
Mittwoch
02/09/2020
18:30
AD Alcorcón
-
FC Cádiz
Mittwoch
02/09/2020
FT
Celta de Vigo
2 - 0
CD Lugo
Mittwoch
02/09/2020
FT
Espanyol Barcelona
3 - 0
FC Málaga
Mittwoch
02/09/2020
FT
Heeslinger SC
1 - 2
Hamburger SV II
Mittwoch
02/09/2020
FT
Benfica Lissabon
2 - 1
Sporting Braga
Mittwoch
02/09/2020
FT
FC Villarreal
2 - 0
Real Sociedad
Mittwoch
02/09/2020
FT
CD Leganés
0 - 1
Rayo Vallecano Madrid
Mittwoch
02/09/2020
19:00
Pro Gorizia
-
Gorica
Mittwoch
02/09/2020
FT
Rudar Labin
2 - 0
NK Istra 1961
Mittwoch
02/09/2020
FT
UD Levante
2 - 1
FC Cartagena
Mittwoch
02/09/2020
FT
Betis Sevilla
2 - 0
UD Almería
Donnerstag
03/09/2020
FT
Jong PSV
0 - 1
Lommel
Donnerstag
03/09/2020
12:00
RC Lens
-
Sporting Charleroi
Donnerstag
03/09/2020
FT
AZ Alkmaar
1 - 1
KAA Gent
Donnerstag
03/09/2020
FT
PAEEK
1 - 1
Olympiakos Nicosia
Donnerstag
03/09/2020
FT
AC Sparta Prag
1 - 2
FC Bohemians Praha 1905
Donnerstag
03/09/2020
FT
Virtus Entella
1 - 0
Virtus Verona
Donnerstag
03/09/2020
FT
Ludogorets Razgrad
4 - 0
Sozopol
Donnerstag
03/09/2020
FT
FSV Zwickau
4 - 1
SpVgg Bayreuth
Donnerstag
03/09/2020
FT
Nea Salamis
1 - 1
Anagennisi Deryneia
Donnerstag
03/09/2020
FT
Sporting Gijón
0 - 0
UD Logroñés
Donnerstag
03/09/2020
FT
Udinese Calcio
3 - 0
Legnago Salus
Freitag
04/09/2020
FT
Arda Kardzhali
3 - 0
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Freitag
04/09/2020
FT
Obolon' Kyiv
1 - 3
Kolos Kovalivka
Freitag
04/09/2020
FT
CD Santa Clara
1 - 3
Vizela
Freitag
04/09/2020
FT
FC Slovan Liberec
3 - 2
FC Hradec Králové
Freitag
04/09/2020
FT
1.FK Pribram
1 - 2
Slavoj Vyšehrad
Freitag
04/09/2020
FT
Jablonec
3 - 1
Varnsdorf
Freitag
04/09/2020
FT
Zaglebie Lubin SSA
1 - 1
Chrobry Głogów
Freitag
04/09/2020
FT
Chrudim
1 - 2
FK Viktoria Zizkov
Freitag
04/09/2020
11:00
KV Oostende
-
KSV Roeselare
Freitag
04/09/2020
FT
KVC Westerlo
1 - 2
VV St. Truiden
Freitag
04/09/2020
FT
SFC Opava
0 - 2
Prostějov
Freitag
04/09/2020
FT
AC Horsens
2 - 0
Esbjerg
Freitag
04/09/2020
FT
Real Oviedo
2 - 2
Athletic Bilbao
Freitag
04/09/2020
FT
SK Beveren
4 - 0
Lierse K
Freitag
04/09/2020
FT
KAS Eupen
5 - 3
RWDM
Freitag
04/09/2020
FT
Cercle Brugge KSV
1 - 1
USL Dunkerque
Freitag
04/09/2020
14:00
FC Salzburg
-
Bayern München II
Freitag
04/09/2020
FT
Wil
0 - 0
SC Austria Lustenau
Freitag
04/09/2020
14:00
KRC Genk
-
Willem II Tilburg
Freitag
04/09/2020
FT
Sparta Rotterdam
1 - 1
ADO Den Haag
Freitag
04/09/2020
FT
Eintracht Braunschweig
0 - 1
De Graafschap
Freitag
04/09/2020
FT
FC Salzburg
3 - 0
Türkgücü München
Freitag
04/09/2020
FT
Bayer 04 Leverkusen
1 - 1
RSC Anderlecht
Freitag
04/09/2020
FT
FC Groningen
3 - 3
NEC Nijmegen
Freitag
04/09/2020
FT
Aalborg BK
2 - 1
Odense BK
Freitag
04/09/2020
15:00
FC Metz
-
1. FC Kaiserslautern
Freitag
04/09/2020
15:00
Eintracht Braunschweig
-
Magdeburg
Freitag
04/09/2020
FT
Sheffield United
2 - 2
Preston North End
Freitag
04/09/2020
FT
Lommel
1 - 3
Patro Eisden
Freitag
04/09/2020
FT
TSV Hartberg
1 - 0
NK Maribor
Freitag
04/09/2020
FT
Lazio Rom
3 - 2
Vicenza Calcio
Freitag
04/09/2020
FT
Yantra 2019
0 - 1
Etar
Freitag
04/09/2020
FT
Cagliari Calcio
1 - 0
Olbia
Freitag
04/09/2020
FT
Kouris Erimi
2 - 6
AEL Limassol
Freitag
04/09/2020
17:00
SV Sandhausen
-
SV Wehen Wiesbaden
Freitag
04/09/2020
FT
LKS Lódz
1 - 1
Radomiak Radom
Freitag
04/09/2020
FT
SSC Neapel
4 - 0
Teramo
Freitag
04/09/2020
FT
SK Austria Klagenfurt
2 - 4
Bravo
Freitag
04/09/2020
FT
Blansko
0 - 1
Trinec
Freitag
04/09/2020
FT
FC Wacker Innsbruck
2 - 1
Südtirol
Freitag
04/09/2020
FT
Olympiakos Nicosia
2 - 2
Karmiotissa
Freitag
04/09/2020
FT
Vitória Guimarães
1 - 0
Academico Viseu
Freitag
04/09/2020
18:00
FC Admira
-
Young Violets Austria Wien
Freitag
04/09/2020
18:00
TSV Hartberg
-
Hellas Verona FC
Freitag
04/09/2020
FT
CD Teneriffa
1 - 3
UD Las Palmas
Freitag
04/09/2020
FT
Apollon Limassol
4 - 2
Ethnikos Achna
Freitag
04/09/2020
FT
Alki Oroklini
4 - 0
Doxa
Freitag
04/09/2020
FT
Enosis
0 - 0
Ayia Napa
Freitag
04/09/2020
FT
SD Huesca
3 - 0
Sabadell
Freitag
04/09/2020
FT
OGC Nizza
2 - 3
AS Monaco
Freitag
04/09/2020
FT
Onisilos
0 - 4
Anorthosis
Freitag
04/09/2020
FT
VVV-Venlo
0 - 4
Borussia M'gladbach
Freitag
04/09/2020
FT
SD Eibar
1 - 1
CA Osasuna
Freitag
04/09/2020
19:30
FC Granada
-
FC Cádiz
Freitag
04/09/2020
FT
Borussia Lindenthal
0 - 6
Bonner SC
Freitag
04/09/2020
FT
Frome Town
1 - 2
Yeovil Town
Freitag
04/09/2020
FT
Sporting Lissabon
2 - 1
Real Valladolid
Samstag
05/09/2020
00:00
SKN St. Pölten
-
Dynamo Ceské Budejovice
Samstag
05/09/2020
FT
FC Málaga
0 - 2
AD Alcorcón
Samstag
05/09/2020
FT
Schachtjor Donezk
1 - 2
Olimpik Donezk
Samstag
05/09/2020
FT
Espanyol Barcelona
4 - 0
UD Almería
Samstag
05/09/2020
FT
Rayo Vallecano Madrid
1 - 0
CF Fuenlabrada
Samstag
05/09/2020
FT
Levski Sofia
1 - 1
Vitosha Bistritsa
Samstag
05/09/2020
10:00
Cherno More
-
Dobrudzha 1919
Samstag
05/09/2020
FT
Viborg FF
0 - 2
Skive
Samstag
05/09/2020
FT
Paradiso
0 - 1
Chiasso
Samstag
05/09/2020
FT
Dubrava Zagreb
0 - 2
NK Slaven Belupo
Samstag
05/09/2020
FT
KV Oostende
3 - 1
Knokke
Samstag
05/09/2020
FT
GKS Piast Gliwice
0 - 0
MFK Karviná
Samstag
05/09/2020
FT
Athletic Bilbao
2 - 2
SD Eibar
Samstag
05/09/2020
FT
Real Sociedad
2 - 2
Deportivo Alavés
Samstag
05/09/2020
FT
KS Raków Czestochowa
2 - 2
KS Widzew Lódz
Samstag
05/09/2020
FT
SV Werder Bremen
2 - 0
Hannover 96
Samstag
05/09/2020
FT
Kettering Town
0 - 0
Solihull Moors
Samstag
05/09/2020
FT
Aarhus GF
2 - 0
FC Nordsjælland
Samstag
05/09/2020
FT
1. FC Kaiserslautern
3 - 0
SV Sandhausen
Samstag
05/09/2020
FT
Vitesse Arnheim
2 - 2
SV Darmstadt 98
Samstag
05/09/2020
FT
SC Verl
2 - 2
VfL Osnabrück
Samstag
05/09/2020
FT
SC Heerenveen
0 - 1
PEC Zwolle
Samstag
05/09/2020
FT
Vejle BK
1 - 0
Randers FC
Samstag
05/09/2020
FT
SV Ried
1 - 2
FC Blau Weiß Linz
Samstag
05/09/2020
FT
Zürich
3 - 0
Winterthur
Samstag
05/09/2020
FT
Aubstadt
0 - 2
Greuther Fürth II
Samstag
05/09/2020
FT
Colne
0 - 2
Stockport County FC
Samstag
05/09/2020
FT
Leicester City
1 - 1
Blackburn Rovers
Samstag
05/09/2020
FT
Newcastle United
0 - 1
Stoke City
Samstag
05/09/2020
FT
FC Ingolstadt 04
0 - 2
1. FC Schweinfurt 05
Samstag
05/09/2020
FT
FC Erzgebirge Aue
0 - 1
SG Dynamo Dresden
Samstag
05/09/2020
FT
Eintracht Braunschweig
2 - 0
Heracles Almelo
Samstag
05/09/2020
FT
SK Sturm Graz
5 - 0
KSV 1919
Samstag
05/09/2020
FT
1. FC Heidenheim 1846
6 - 2
St.Gallen
Samstag
05/09/2020
FT
Holstein Kiel
3 - 1
FC Hansa Rostock
Samstag
05/09/2020
FT
Fortuna Düsseldorf
1 - 0
SC Paderborn 07
Samstag
05/09/2020
FT
Ballinamallard United
2 - 2
Cliftonville
Samstag
05/09/2020
FT
Limavady United
1 - 4
Coleraine
Samstag
05/09/2020
15:30
1. FC Köln
-
FC Utrecht
Samstag
05/09/2020
FT
FC Schalke 04
3 - 0
VfL Bochum 1848
Samstag
05/09/2020
FT
Magdeburg
1 - 4
VfL Wolfsburg
Samstag
05/09/2020
FT
FC Bologna
2 - 0
FeralpiSalò
Samstag
05/09/2020
15:30
1. FC Köln
-
KFC Uerdingen 05
Samstag
05/09/2020
15:30
Eintracht Frankfurt
-
1. FSV Mainz 05
Samstag
05/09/2020
FT
Bromley
4 - 3
Cray Wanderers
Samstag
05/09/2020
FT
LASK Linz
1 - 1
SSV Jahn Regensburg
Samstag
05/09/2020
FT
Ballyclare Comrades
1 - 2
Crusaders
Samstag
05/09/2020
FT
Dundela
0 - 3
Carrick Rangers
Samstag
05/09/2020
FT
Thun
1 - 5
Kriens
Samstag
05/09/2020
FT
Margate
2 - 3
Dover Athletic
Samstag
05/09/2020
FT
Royston Town
1 - 5
King's Lynn Town
Samstag
05/09/2020
FT
Crystal Palace
1 - 1
Brøndby IF
Samstag
05/09/2020
FT
West Ham United
3 - 5
AFC Bournemouth
Samstag
05/09/2020
FT
VfB Stuttgart
4 - 2
Racing Straßburg
Samstag
05/09/2020
FT
Wingate & Finchley
3 - 2
Boreham Wood
Samstag
05/09/2020
FT
Eastleigh
1 - 2
Whitehawk
Samstag
05/09/2020
FT
Weymouth
3 - 1
Havant & Waterlooville
Samstag
05/09/2020
FT
Hanwell Town
2 - 6
Aldershot Town FC
Samstag
05/09/2020
FT
Ilkeston Town
0 - 2
Notts County
Samstag
05/09/2020
FT
Wealdstone
1 - 2
Dartford
Samstag
05/09/2020
FT
Larne FC
1 - 0
Warrenpoint Town
Samstag
05/09/2020
FT
FC Everton
2 - 0
Preston North End
Samstag
05/09/2020
FT
Brighton & Hove Albion
0 - 0
West Bromwich Albion
Samstag
05/09/2020
FT
Sorja Luhansk
4 - 0
FC Olexandrija
Samstag
05/09/2020
FT
Dnipro-1
2 - 2
Inhulets'
Samstag
05/09/2020
FT
AFC Hornchurch
1 - 2
Dagenham & Redbridge FC
Samstag
05/09/2020
16:30
Padova
-
Chievo Verona
Samstag
05/09/2020
FT
CD Lugo
0 - 1
RCD Mallorca
Samstag
05/09/2020
FT
Kolos Kovalivka
0 - 1
Dynamo Kiew
Samstag
05/09/2020
FT
Hamburger SV
2 - 0
Hertha BSC
Samstag
05/09/2020
FT
FC Wacker Innsbruck
1 - 1
Türkgücü München
Samstag
05/09/2020
FT
SKU Amstetten
1 - 3
FK Austria Wien
Samstag
05/09/2020
FT
OFI Heraklion
0 - 2
Ergotelis Heraklion
Samstag
05/09/2020
FT
Lamia
1 - 1
AE Larisa
Samstag
05/09/2020
FT
1. FC Union Berlin
2 - 1
1. FC Nürnberg
Samstag
05/09/2020
FT
AS Rom
4 - 2
Sambenedettese
Samstag
05/09/2020
FT
US Salernitana
3 - 1
Ternana Calcio
Samstag
05/09/2020
FT
Marítimo Funchal
2 - 1
Rio Ave FC
Samstag
05/09/2020
18:00
AS Rom
-
Benevento Calcio
Samstag
05/09/2020
FT
Panathinaikos Athens
0 - 1
PAOK Saloniki
Samstag
05/09/2020
FT
FC Turin
1 - 2
Pro Vercelli
Samstag
05/09/2020
FT
Medimurje Cakovec
0 - 4
NK Slaven Belupo
Samstag
05/09/2020
FT
Celta de Vigo
1 - 1
Sporting Gijón
Samstag
05/09/2020
FT
Twente Enschede
1 - 1
FC Emmen
Samstag
05/09/2020
19:00
Aarau
-
Luzern
Samstag
05/09/2020
19:00
Wacker Burghausen
-
TSV 1860 Rosenheim
Samstag
05/09/2020
FT
Albacete Balompie
0 - 0
CD Leganés
Samstag
05/09/2020
FT
PAE APS Atromitos Athens
1 - 0
Olympiakos Piräus
Samstag
05/09/2020
FT
FC Valencia
3 - 1
FC Cartagena
Samstag
05/09/2020
FT
Silkeborg IF
2 - 2
Vendsyssel
Samstag
05/09/2020
FT
SD Ponferradina
0 - 1
Real Oviedo
Samstag
05/09/2020
FT
Betis Sevilla
3 - 2
FC Granada
Samstag
05/09/2020
FT
Sporting Braga
2 - 2
Real Valladolid
Samstag
05/09/2020
FT
Benfica Lissabon
2 - 0
Stade Rennes
Samstag
05/09/2020
FT
FC Villarreal
1 - 2
UD Levante
Samstag
05/09/2020
FT
Real Sociedad
1 - 0
CA Osasuna
Samstag
05/09/2020
FT
US Alessandria
2 - 2
Sampdoria Genua
Sonntag
06/09/2020
FT
1. FC Nürnberg II
2 - 2
FC Ingolstadt II
Sonntag
06/09/2020
FT
FC St. Pauli
1 - 0
Sønderjysk Elitesport
Sonntag
06/09/2020
FT
SC Freiburg
4 - 1
KS Górnik Zabrze
Sonntag
06/09/2020
FT
FC Groningen
1 - 1
Arminia Bielefeld
Sonntag
06/09/2020
FT
SSV Jahn Regensburg
4 - 1
SK Vorwärts Steyr
Sonntag
06/09/2020
FT
SC Freiburg
1 - 1
SV Sandhausen
Sonntag
06/09/2020
FT
US Cremonese
1 - 2
Legnago Salus
Sonntag
06/09/2020
FT
RZ Pellets WAC
2 - 0
FC Juniors OÖ
Sonntag
06/09/2020
FT
US Triestina Calcio
1 - 2
Koper
Sonntag
06/09/2020
FT
SPAL
2 - 1
Pontedera
Sonntag
06/09/2020
FT
BK Fremad Amager
2 - 3
Hvidovre IF
Sonntag
06/09/2020
FT
Parma FC
0 - 2
FC Empoli
Sonntag
06/09/2020
FT
Hellas Verona FC
4 - 3
Gorica
Sonntag
06/09/2020
FT
Vis Pesaro
1 - 1
Ascoli Calcio
Sonntag
06/09/2020
FT
Asteras Tripolis
4 - 0
Olympiakos Volos
Sonntag
06/09/2020
FT
UD Logroñés
1 - 0
CD Mirandés
Sonntag
06/09/2020
FT
UD Levante
1 - 0
Castellón
Sonntag
06/09/2020
FT
AC Florenz
5 - 0
AS Lucchese Libertas
Sonntag
06/09/2020
FT
Derthona
0 - 3
Sampdoria Genua
Montag
07/09/2020
00:00
Brøndby IF
-
Lyngby BK
Montag
07/09/2020
FT
Lyngby BK
2 - 2
FC Kopenhagen
Montag
07/09/2020
FT
AC Horsens
3 - 1
Fredericia
Montag
07/09/2020
FT
FC Nordsjælland
2 - 4
Aarhus GF
Montag
07/09/2020
16:30
Kolos Kovalivka
-
Schachtjor Donezk
Montag
07/09/2020
FT
Odense BK
2 - 2
FC Midtjylland
Dienstag
08/09/2020
00:00
Solihull Moors
-
Kettering Town
Dienstag
08/09/2020
FT
Young Boys
5 - 2
Lausanne-Sport
Dienstag
08/09/2020
FT
AC Monza
2 - 1
Lecco
Dienstag
08/09/2020
18:00
FSV Zwickau
-
Würzburger Kickers
Dienstag
08/09/2020
FT
Luzern
6 - 1
Wohlen
Dienstag
08/09/2020
FT
Aarau
5 - 1
Köniz
Dienstag
08/09/2020
19:30
Vejle BK
-
ETSV Weiche Flensburg
Dienstag
08/09/2020
20:00
West Bromwich Albion
-
Yeovil Town
Dienstag
08/09/2020
FT
Weston-super-Mare
2 - 2
Yeovil Town
Dienstag
08/09/2020
FT
Hartley Wintney
1 - 0
Eastleigh
Dienstag
08/09/2020
20:30
FC Halifax Town
-
Mossley
Dienstag
08/09/2020
FT
Belper Town
2 - 3
FC Chesterfield
Dienstag
08/09/2020
FT
Clitheroe
2 - 1
FC Halifax Town
Dienstag
08/09/2020
FT
Sutton United
1 - 1
Eastbourne Borough
Dienstag
08/09/2020
FT
Billericay Town
2 - 0
Boreham Wood
Dienstag
08/09/2020
FT
Dorchester Town
1 - 3
Weymouth
Dienstag
08/09/2020
20:45
Ashton United
-
Altrincham
Dienstag
08/09/2020
FT
Herne Bay
3 - 1
Dover Athletic
Dienstag
08/09/2020
FT
Hayes & Yeading United
2 - 5
Wealdstone
Dienstag
08/09/2020
FT
Dungannon Swifts
6 - 1
Dollingstown
Dienstag
08/09/2020
FT
Larne FC
0 - 1
Derry City
Mittwoch
09/09/2020
FT
Sabadell
1 - 0
Badalona
Mittwoch
09/09/2020
FT
AC Sparta Prag
1 - 3
FK Viktoria Zizkov
Mittwoch
09/09/2020
FT
FC Genua
2 - 1
Carpi
Mittwoch
09/09/2020
FT
AS Cittadella
1 - 0
Virtus Verona
Mittwoch
09/09/2020
FT
Tabor Sežana
7 - 0
San Luigi
Mittwoch
09/09/2020
FT
Chemie Leipzig
5 - 1
Blau-Weiß Zorbau
Mittwoch
09/09/2020
FT
Racing Santander
2 - 1
Real Sociedad II
Mittwoch
09/09/2020
19:30
Echallens
-
Xamax
Mittwoch
09/09/2020
FT
FC Cádiz
1 - 1
UD Almería
Mittwoch
09/09/2020
FT
CF Fuenlabrada
1 - 2
FC Getafe
Mittwoch
09/09/2020
FT
Maidenhead United
2 - 0
AFC Bournemouth U23
Mittwoch
09/09/2020
FT
Piacenza Calcio
0 - 3
Sampdoria Genua
Mittwoch
09/09/2020
FT
Vitória Guimarães
0 - 0
Moreirense FC
Donnerstag
10/09/2020
FT
FC Genua
2 - 1
Carrarese
Donnerstag
10/09/2020
FT
Parma FC
6 - 0
Pro Sesto
Donnerstag
10/09/2020
FT
Fano
2 - 1
Ascoli Calcio
Freitag
11/09/2020
FT
Basel
1 - 5
1. FC Saarbrücken
Freitag
11/09/2020
FT
PAS Giannina
1 - 3
Levadiakos FC
Freitag
11/09/2020
FT
SPAL
2 - 0
Vis Pesaro
Freitag
11/09/2020
FT
FC Augsburg II
4 - 0
Jahn Regensburg II
Freitag
11/09/2020
FT
AC Florenz
5 - 1
US Grosseto
Freitag
11/09/2020
FT
SSC Neapel
4 - 0
Delfino Pescara
Freitag
11/09/2020
FT
Vaduz
1 - 2
Türkgücü München
Freitag
11/09/2020
FT
FV Illertissen
2 - 1
Schwaben Augsburg
Freitag
11/09/2020
FT
Eltersdorf
1 - 0
Greuther Fürth II
Freitag
11/09/2020
FT
VfB Auerbach
0 - 0
FSV Zwickau
Freitag
11/09/2020
FT
Wacker Burghausen
1 - 1
1880 Wasserburg
Freitag
11/09/2020
FT
TSV Buchbach
4 - 0
Deisenhofen
Freitag
11/09/2020
FT
Heimstetten
3 - 0
Unterföhring
Freitag
11/09/2020
FT
Morpeth Town
1 - 5
Hartlepool United
Freitag
11/09/2020
FT
Newry City
0 - 1
Dungannon Swifts
Freitag
11/09/2020
FT
Taunton Town
2 - 1
Yeovil Town
Freitag
11/09/2020
FT
Warrenpoint Town
3 - 1
Armagh City
Samstag
12/09/2020
FT
FC Elche
2 - 0
UCAM Murcia
Samstag
12/09/2020
11:30
Vitória Guimarães
-
Gil Vicente FC Barcelos
Samstag
12/09/2020
FT
US Salernitana
1 - 1
Virtus Francavilla
Samstag
12/09/2020
FT
Leamington
1 - 3
Solihull Moors
Samstag
12/09/2020
FT
Aubstadt
3 - 0
Würzburger FV
Samstag
12/09/2020
FT
SpVgg Bayreuth
4 - 2
Ammerthal
Samstag
12/09/2020
FT
SV Seligenporten
2 - 4
1. FC Nürnberg II
Samstag
12/09/2020
FT
Hallescher FC
1 - 3
Eintracht Braunschweig
Samstag
12/09/2020
FT
Stockport County FC
2 - 0
Curzon Ashton
Samstag
12/09/2020
FT
FC Memmingen
4 - 3
Sonthofen
Samstag
12/09/2020
FT
Bromley
2 - 2
Dartford
Samstag
12/09/2020
FT
Donaustauf
2 - 1
SV Schalding-Heining
Samstag
12/09/2020
FT
St.Gallen
0 - 1
Türkgücü München
Samstag
12/09/2020
FT
Knockbreda
0 - 2
Glenavon
Samstag
12/09/2020
FT
Glentoran FC
6 - 2
Bangor
Samstag
12/09/2020
FT
Atalanta Bergamo
4 - 1
Pro Sesto
Samstag
12/09/2020
FT
Crusaders
0 - 0
Dundela
Samstag
12/09/2020
FT
Ballyclare Comrades
0 - 3
Ballymena United
Samstag
12/09/2020
FT
Haringey Borough
0 - 2
Sutton United
Samstag
12/09/2020
FT
Guiseley
1 - 2
FC Halifax Town
Samstag
12/09/2020
16:00
King's Lynn Town
-
Braintree Town
Samstag
12/09/2020
FT
Concord Rangers
1 - 2
Boreham Wood
Samstag
12/09/2020
FT
Salisbury
1 - 1
Eastleigh
Samstag
12/09/2020
FT
Weymouth
4 - 0
Poole Town
Samstag
12/09/2020
16:00
Spennymoor Town
-
Hartlepool United
Samstag
12/09/2020
FT
Ebbsfleet United
0 - 3
Aldershot Town FC
Samstag
12/09/2020
FT
Torquay United FC
3 - 2
Hemel Hempstead Town
Samstag
12/09/2020
FT
Alfreton Town
1 - 2
Notts County
Samstag
12/09/2020
FT
Folkestone Invicta
0 - 0
Dover Athletic
Samstag
12/09/2020
FT
Wealdstone
3 - 1
Havant & Waterlooville
Samstag
12/09/2020
FT
FC Bologna
0 - 0
Virtus Entella
Samstag
12/09/2020
FT
Hitchin Town
2 - 0
FC Barnet
Samstag
12/09/2020
16:00
FC Turin
-
Sampdoria Genua
Samstag
12/09/2020
FT
Nantwich Town
0 - 1
Altrincham
Samstag
12/09/2020
FT
Eichstätt
3 - 3
Ansbach
Samstag
12/09/2020
FT
Carrick Rangers
2 - 2
Annagh United
Samstag
12/09/2020
FT
Elgin City
9 - 1
Lossiemouth
Samstag
12/09/2020
FT
Cosenza
3 - 1
Vibonese
Samstag
12/09/2020
FT
AS Cittadella
2 - 1
Südtirol
Samstag
12/09/2020
FT
Hellas Verona FC
0 - 1
US Cremonese
Samstag
12/09/2020
FT
AC Florenz
5 - 1
AC Reggiana 1919
Samstag
12/09/2020
FT
US Lecce
2 - 2
Monopoli
Samstag
12/09/2020
FT
FC Empoli
4 - 0
AS Lucchese Libertas
Samstag
12/09/2020
FT
Frosinone Calcio
0 - 1
Lazio Rom
Samstag
12/09/2020
FT
Real Zaragoza
0 - 2
FC Getafe
Samstag
12/09/2020
FT
Benevento Calcio
2 - 1
Reggina
Samstag
12/09/2020
19:00
Badajoz
-
UD Almería
Samstag
12/09/2020
FT
Vicenza Calcio
1 - 1
AC Monza
Sonntag
13/09/2020
FT
Parma FC
1 - 0
FC Genua
Sonntag
13/09/2020
17:00
AS Cittadella
-
US Triestina Calcio
Sonntag
13/09/2020
FT
Udinese Calcio
0 - 1
SSC Venezia
Sonntag
13/09/2020
20:30
Sporting Lissabon
-
SSC Neapel
Dienstag
15/09/2020
FT
Torquay United FC
3 - 0
AFC Bournemouth U23
Dienstag
15/09/2020
FT
FC Crotone
6 - 1
Vibonese
Dienstag
15/09/2020
FT
FC Sevilla
3 - 2
UD Levante
Dienstag
15/09/2020
FT
Sutton United
1 - 0
Dulwich Hamlet
Dienstag
15/09/2020
20:00
Glentoran FC
-
Ards
Dienstag
15/09/2020
FT
Slough Town
1 - 7
Boreham Wood
Dienstag
15/09/2020
20:30
Matlock Town
PSTP
FC Chesterfield
Dienstag
15/09/2020
FT
AFC Telford United
0 - 0
Wrexham FC
Dienstag
15/09/2020
FT
CS Strollers
0 - 4
Edinburgh City
Dienstag
15/09/2020
FT
St. Albans City
4 - 0
Wealdstone
Dienstag
15/09/2020
FT
Hampton & Richmond
1 - 1
Eastleigh
Dienstag
15/09/2020
FT
Dartford
3 - 0
Aldershot Town FC
Dienstag
15/09/2020
FT
Curzon Ashton
4 - 3
Altrincham
Dienstag
15/09/2020
FT
Guiseley
1 - 5
Stockport County FC
Dienstag
15/09/2020
FT
Dundela
1 - 1
Glenavon
Dienstag
15/09/2020
FT
Witton Albion
1 - 2
Macclesfield Town FC
Dienstag
15/09/2020
FT
Bromley
1 - 0
Chelmsford City
Mittwoch
16/09/2020
FT
Atalanta Bergamo
3 - 1
Novara
Mittwoch
16/09/2020
FT
AS Cittadella
3 - 1
Piacenza Calcio
Mittwoch
16/09/2020
FT
Pordenone Calcio
2 - 2
SSC Venezia
Mittwoch
16/09/2020
FT
Brescia Calcio
4 - 2
Renate
Mittwoch
16/09/2020
17:00
Virtus Entella
-
Pontedera
Mittwoch
16/09/2020
FT
PAS Giannina
1 - 0
Karaiskakis
Mittwoch
16/09/2020
FT
Gorica
0 - 2
US Triestina Calcio
Mittwoch
16/09/2020
FT
Pisa Calcio
1 - 2
US Grosseto
Mittwoch
16/09/2020
FT
Virtus Entella
1 - 1
AS Lucchese Libertas
Mittwoch
16/09/2020
FT
Delfino Pescara
1 - 0
Ternana Calcio
Mittwoch
16/09/2020
FT
Gimnàstic Tarragona
1 - 0
Real Zaragoza
Donnerstag
17/09/2020
FT
Woking
0 - 0
Dorking Wanderers
Donnerstag
17/09/2020
FT
Pordenone Calcio
0 - 1
Ravenna Calcio
Donnerstag
17/09/2020
FT
US Triestina Calcio
1 - 1
Tabor Sežana
Donnerstag
17/09/2020
FT
East Kilbride
3 - 4
Albion Rovers
Freitag
18/09/2020
FT
Vicenza Calcio
1 - 0
Südtirol
Freitag
18/09/2020
FT
AS Cittadella
3 - 2
AC Mantova
Freitag
18/09/2020
17:00
Inter Mailand
-
Carrarese
Freitag
18/09/2020
FT
AC Monza
1 - 0
US Alessandria
Samstag
19/09/2020
00:00
Blyth Spartans
-
Hartlepool United
Samstag
19/09/2020
10:00
FC Elche
-
Atlético Baleares
Samstag
19/09/2020
FT
Atalanta Bergamo
5 - 1
Calcio Como
Samstag
19/09/2020
FT
Alfreton Town
2 - 0
FC Chesterfield
Samstag
19/09/2020
FT
Huddersfield Town Res.
0 - 4
Altrincham
Samstag
19/09/2020
FT
East Kilbride
3 - 2
Stranraer
Samstag
19/09/2020
FT
Peterhead
0 - 2
Fraserburgh
Samstag
19/09/2020
FT
Ayr United
0 - 2
Stirling Albion
Samstag
19/09/2020
FT
US Lecce
2 - 0
Nardò
Samstag
19/09/2020
FT
Kidderminster Harriers FC
0 - 4
Wrexham FC
Samstag
19/09/2020
FT
Udinese Calcio
0 - 1
SPAL
Samstag
19/09/2020
FT
Glentoran FC
7 - 0
H&W Welders
Samstag
19/09/2020
FT
Kelty Hearts
1 - 1
Airdrieonians
Samstag
19/09/2020
FT
Caledonian Braves
1 - 1
Albion Rovers
Samstag
19/09/2020
FT
Montrose
2 - 2
FC Dundee
Samstag
19/09/2020
FT
Brescia Calcio
0 - 1
Lecco
Samstag
19/09/2020
FT
Stenhousemuir
1 - 1
Dunfermline Athletic FC
Samstag
19/09/2020
FT
Ballinamallard United
0 - 2
Dungannon Swifts
Samstag
19/09/2020
FT
Penicuik Athletic
0 - 3
Edinburgh City
Samstag
19/09/2020
FT
Crusaders
2 - 0
Queen's University
Samstag
19/09/2020
FT
St. Albans City
0 - 0
Sutton United
Samstag
19/09/2020
FT
Ebbsfleet United
2 - 1
Dover Athletic
Samstag
19/09/2020
FT
Wealdstone
1 - 1
Dulwich Hamlet
Samstag
19/09/2020
FT
King's Lynn Town
0 - 1
Kettering Town
Samstag
19/09/2020
FT
Slough Town
2 - 4
Weymouth
Samstag
19/09/2020
FT
Torquay United FC
0 - 2
Chippenham Town
Samstag
19/09/2020
FT
Solihull Moors
0 - 1
Hereford
Samstag
19/09/2020
FT
Eastleigh
3 - 2
Eastbourne Borough
Samstag
19/09/2020
FT
FC Halifax Town
2 - 2
Boston United FC
Samstag
19/09/2020
FT
Larne FC
1 - 0
Annagh United
Samstag
19/09/2020
FT
Portadown
1 - 2
Ards
Samstag
19/09/2020
FT
AFC Telford United
1 - 3
Notts County
Samstag
19/09/2020
FT
Vicenza Calcio
4 - 3
Legnago Salus
Samstag
19/09/2020
FT
Ards Rangers
0 - 2
Crusaders
Samstag
19/09/2020
FT
Atalanta Bergamo
3 - 1
Ravenna Calcio
Samstag
19/09/2020
FT
Limavady United
0 - 1
Ballymena United
Samstag
19/09/2020
FT
Padova
2 - 1
AC Reggiana 1919
Samstag
19/09/2020
FT
US Lecce
3 - 0
Città di Fasano
Samstag
19/09/2020
FT
Apollon Smirnis
1 - 0
Olympiakos Volos
Samstag
19/09/2020
17:00
Chievo Verona
-
GIANA Erminio
Samstag
19/09/2020
FT
Ascoli Calcio
4 - 1
Matelica Calcio
Samstag
19/09/2020
FT
Modena FC
1 - 6
SSC Venezia
Samstag
19/09/2020
17:30
FeralpiSalò
-
Virtus Entella
Samstag
19/09/2020
FT
Spezia Calcio
5 - 0
AC Pistoiese
Samstag
19/09/2020
FT
FC Empoli
2 - 0
Vis Pesaro
Samstag
19/09/2020
FT
Lazio Rom
0 - 0
Benevento Calcio
Sonntag
20/09/2020
FT
Panathinaikos Athens
1 - 0
Levadiakos FC
Dienstag
22/09/2020
00:00
Wrexham FC
-
AFC Telford United
Dienstag
22/09/2020
14:00
Eastleigh
-
Havant & Waterlooville
Dienstag
22/09/2020
FT
Keith
0 - 5
Elgin City
Dienstag
22/09/2020
20:00
H&W Welders
-
Glenavon
Dienstag
22/09/2020
FT
Hereford
0 - 2
Solihull Moors
Dienstag
22/09/2020
20:30
Hemel Hempstead Town
-
Boreham Wood
Dienstag
22/09/2020
FT
Airdrieonians
3 - 2
Albion Rovers
Dienstag
22/09/2020
FT
Raith Rovers FC
5 - 2
Stenhousemuir
Dienstag
22/09/2020
FT
Hampton & Richmond
1 - 1
Sutton United
Dienstag
22/09/2020
FT
Dartford
1 - 1
Dover Athletic
Dienstag
22/09/2020
20:45
Hemel Hempstead Town
-
Wealdstone
Dienstag
22/09/2020
FT
Slough Town
2 - 1
Aldershot Town FC
Dienstag
22/09/2020
FT
Dagenham & Redbridge FC
2 - 1
Concord Rangers
Dienstag
22/09/2020
FT
Yeovil Town
3 - 0
Bath City
Dienstag
22/09/2020
FT
Bangor
1 - 2
Portadown
Dienstag
22/09/2020
20:45
Notts County
-
Harrogate Town
Dienstag
22/09/2020
FT
Alloa Athletic
3 - 1
Stranraer
Dienstag
22/09/2020
FT
Alfreton Town
2 - 0
Altrincham
Dienstag
22/09/2020
FT
Glenavon
2 - 1
Dollingstown
Mittwoch
23/09/2020
FT
Albion Rovers
2 - 3
Dumbarton
Freitag
25/09/2020
FT
Glentoran FC
3 - 0
Warrenpoint Town
Samstag
26/09/2020
FT
Gateshead
1 - 4
Hartlepool United
Samstag
26/09/2020
FT
FC Chesterfield
0 - 1
Guiseley
Samstag
26/09/2020
14:00
Southport
-
Wrexham FC
Samstag
26/09/2020
FT
Dungannon Swifts
1 - 0
Banbridge Town
Samstag
26/09/2020
FT
1. FC Schweinfurt 05
1 - 1
1. FC Nürnberg II
Samstag
26/09/2020
FT
SpVgg Bayreuth
2 - 2
Eichstätt
Samstag
26/09/2020
FT
Stockport County FC
2 - 1
Kidderminster Harriers FC
Samstag
26/09/2020
FT
Portadown
2 - 2
Dundela
Samstag
26/09/2020
FT
St. Albans City
2 - 2
King's Lynn Town
Samstag
26/09/2020
FT
Airdrieonians
1 - 0
Queen of the South
Samstag
26/09/2020
FT
Montrose
1 - 1
Brechin City
Samstag
26/09/2020
FT
Coleraine
2 - 3
Annagh United
Samstag
26/09/2020
FT
Knockbreda
0 - 3
Larne FC
Samstag
26/09/2020
FT
Elgin City
3 - 7
Inverness CT
Samstag
26/09/2020
FT
East Fife
0 - 1
Dunfermline Athletic FC
Samstag
26/09/2020
FT
Lisburn Distillery
0 - 3
Crusaders
Samstag
26/09/2020
FT
Crusaders
2 - 0
Ballinamallard United
Samstag
26/09/2020
FT
Dorking Wanderers
1 - 1
Sutton United
Samstag
26/09/2020
FT
Curzon Ashton
0 - 0
FC Halifax Town
Samstag
26/09/2020
FT
Maidstone United
3 - 0
Dover Athletic
Samstag
26/09/2020
FT
Wealdstone
0 - 1
Slough Town
Samstag
26/09/2020
16:00
Dagenham & Redbridge FC
-
Chelmsford City
Samstag
26/09/2020
FT
Solihull Moors
3 - 1
Leamington
Samstag
26/09/2020
FT
Weymouth
0 - 1
Ebbsfleet United
Samstag
26/09/2020
FT
Tonbridge Angels
2 - 3
Aldershot Town FC
Samstag
26/09/2020
FT
Altrincham
2 - 2
Fylde
Samstag
26/09/2020
16:00
Bath City
-
Torquay United FC
Samstag
26/09/2020
FT
Dartford
1 - 0
FC Barnet
Samstag
26/09/2020
16:00
AFC Telford United
-
Macclesfield Town FC
Samstag
26/09/2020
FT
Cliftonville
4 - 1
Newry City
Samstag
26/09/2020
16:00
Yeovil Town
-
AFC Bournemouth U23
Samstag
26/09/2020
FT
Notts County
0 - 3
York City FC
Samstag
26/09/2020
FT
Arbroath
3 - 0
Forfar Athletic
Samstag
26/09/2020
FT
Heart of Midlothian
2 - 0
Partick Thistle
Samstag
26/09/2020
FT
Ballymena United
2 - 1
Queen's University
Samstag
26/09/2020
FT
Eastleigh
2 - 1
Hemel Hempstead Town
Samstag
26/09/2020
FT
Bromley
1 - 1
Dulwich Hamlet
Samstag
26/09/2020
FT
Hampton & Richmond
3 - 1
Woking
Samstag
26/09/2020
FT
Welling United
0 - 1
Boreham Wood
Samstag
26/09/2020
FT
Loughgall
1 - 3
Dungannon Swifts
Samstag
26/09/2020
FT
Apollon Smirnis
1 - 1
PAE Ionikos Nikaias
Dienstag
29/09/2020
00:00
Loughgall
-
Glenavon
Dienstag
29/09/2020
FT
Fleetwood Town
4 - 1
FC Halifax Town
Dienstag
29/09/2020
FT
Gonsenheim
2 - 6
Bayern Alzenau
Dienstag
29/09/2020
20:00
Glentoran FC
-
Queen's University
Dienstag
29/09/2020
FT
Forfar Athletic
2 - 3
Brechin City
Dienstag
29/09/2020
FT
Airdrieonians
1 - 1
Albion Rovers
Mittwoch
30/09/2020
FT
Partick Thistle
2 - 2
Ayr United
Mittwoch
30/09/2020
FT
Ballyclare Comrades
3 - 4
Glenavon
Freitag
02/10/2020
FT
Coleraine
2 - 1
Loughgall
Samstag
03/10/2020
15:00
Queen's University
-
Portadown
Samstag
03/10/2020
15:00
Glentoran FC
-
Dundela
Samstag
03/10/2020
FT
Cliftonville
2 - 2
Warrenpoint Town
Samstag
03/10/2020
16:00
Stranraer
-
Ballymena United
Samstag
03/10/2020
FT
Dungannon Swifts
2 - 1
Portstewart
Samstag
03/10/2020
FT
Coleraine
1 - 2
Dergview
Dienstag
06/10/2020
00:00
Limavady United
-
Glenavon
Mittwoch
07/10/2020
FT
SV Darmstadt 98
2 - 2
SV Sandhausen
Mittwoch
07/10/2020
FT
FC Carl Zeiss Jena
2 - 2
FSV Zwickau
Mittwoch
07/10/2020
FT
SV Werder Bremen
4 - 1
FC St. Pauli
Mittwoch
07/10/2020
FT
Newry City
3 - 2
Glenavon
Donnerstag
08/10/2020
FT
Deportivo Alavés
0 - 0
CA Osasuna
Donnerstag
08/10/2020
FT
PEC Zwolle
3 - 3
FC Utrecht
Donnerstag
08/10/2020
FT
1. FSV Mainz 05
2 - 4
Karlsruher SC
Donnerstag
08/10/2020
FT
FC Schalke 04
5 - 1
SC Paderborn 07
Donnerstag
08/10/2020
FT
SC Freiburg
0 - 3
VfB Stuttgart
Donnerstag
08/10/2020
FT
SC Heerenveen
1 - 2
Heracles Almelo
Donnerstag
08/10/2020
FT
Winterthur
4 - 0
Vaduz
Donnerstag
08/10/2020
FT
1. FC Union Berlin
4 - 1
Hannover 96
Donnerstag
08/10/2020
FT
Real Valladolid
2 - 2
Athletic Bilbao
Donnerstag
08/10/2020
FT
FC Dornbirn 1913
1 - 1
St.Gallen
Freitag
09/10/2020
FT
Sepsi
5 - 4
Petrolul 52
Freitag
09/10/2020
FT
FC Baník Ostrava
4 - 1
Blansko
Freitag
09/10/2020
FT
FK Viktoria Zizkov
0 - 0
FC Bohemians Praha 1905
Freitag
09/10/2020
FT
FC Nantes
1 - 2
SCO Angers
Freitag
09/10/2020
FT
Szombathelyi Haladas
1 - 2
Zalaegerszeg
Freitag
09/10/2020
FT
MTK
4 - 2
Vasas
Freitag
09/10/2020
FT
FC Slovan Liberec
3 - 0
AC Dukla Praha
Freitag
09/10/2020
FT
Strumska slava
2 - 1
Montana
Freitag
09/10/2020
FT
Paksi SE
0 - 0
Kaposvári Rákóczi
Freitag
09/10/2020
FT
CSKA 1948 Sofia
2 - 2
Etar
Freitag
09/10/2020
FT
Young Boys
1 - 0
Xamax
Freitag
09/10/2020
FT
Eintracht Frankfurt
0 - 3
Würzburger Kickers
Freitag
09/10/2020
FT
NK Domžale
3 - 2
SK Austria Klagenfurt
Freitag
09/10/2020
14:15
AC Monza
-
Chiasso
Freitag
09/10/2020
FT
SC Austria Lustenau
0 - 0
Schaffhausen
Freitag
09/10/2020
FT
1. FC Heidenheim 1846
1 - 1
FC Augsburg
Freitag
09/10/2020
15:00
NK Domžale
-
Tabor Sežana
Freitag
09/10/2020
FT
Grasshoppers
1 - 2
Lausanne-Sport
Freitag
09/10/2020
FT
River Plate
1 - 2
Newell's Old Boys
Freitag
09/10/2020
FT
Luzern
3 - 2
Kriens
Freitag
09/10/2020
FT
Beroe
5 - 2
Sozopol
Freitag
09/10/2020
FT
VfL Bochum 1848
1 - 1
Arminia Bielefeld
Freitag
09/10/2020
FT
Veria FC
3 - 0
PAS Giannina
Freitag
09/10/2020
16:00
Aarau
-
Zürich
Freitag
09/10/2020
FT
Ermis
5 - 2
Ahironas
Freitag
09/10/2020
FT
SCR Altach
4 - 1
FC Wacker Innsbruck
Freitag
09/10/2020
FT
Aarau
0 - 2
Racing Straßburg
Freitag
09/10/2020
FT
Stade Rennes
2 - 0
FC Lorient
Freitag
09/10/2020
FT
Apollon Limassol
6 - 0
Aris Limassol
Freitag
09/10/2020
FT
Olympiakos Nicosia
1 - 1
Doxa
Freitag
09/10/2020
FT
SV Lafnitz
3 - 2
TSV Hartberg
Freitag
09/10/2020
18:00
RZ Pellets WAC
-
Celje
Freitag
09/10/2020
FT
Annagh United
1 - 2
Dungannon Swifts
Samstag
10/10/2020
FT
Cherno More
2 - 2
Dobrudzha 1919
Samstag
10/10/2020
FT
Hermannstadt
1 - 2
Sepsi
Samstag
10/10/2020
FT
CS U Craiova
1 - 0
Argeș
Samstag
10/10/2020
FT
Chindia
1 - 1
Academica Clinceni
Samstag
10/10/2020
FT
Kisvárda
1 - 0
Nyiregyhaza Spartacus
Samstag
10/10/2020
FT
Metalac GM
0 - 0
Voždovac
Samstag
10/10/2020
FT
Rukh Vynnyky
2 - 1
Veres Rivne
Samstag
10/10/2020
FT
TSC
2 - 1
Inđija
Samstag
10/10/2020
FT
Sorja Luhansk
3 - 3
Inhulets'
Samstag
10/10/2020
FT
SpVgg Bayreuth
3 - 0
FC Ingolstadt II
Samstag
10/10/2020
FT
Dnipro-1
5 - 0
FSC Mariupol'
Samstag
10/10/2020
15:00
Coleraine
-
Ballinamallard United
Samstag
10/10/2020
FT
Ludogorets Razgrad
8 - 0
Lokomotiv G. Oryahovitsa
Samstag
10/10/2020
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 0
Septemvri Simitli
Samstag
10/10/2020
FT
Tsarsko selo
1 - 1
FK Minyor Pernik
Samstag
10/10/2020
FT
Portadown
9 - 0
PSNI
Samstag
10/10/2020
FT
Spartak Subotica
3 - 0
Bačka Palanka
Samstag
10/10/2020
16:00
Portadown
-
Annagh United
Samstag
10/10/2020
16:00
Glentoran FC
-
Institute
Samstag
10/10/2020
FT
Asteras Tripolis
5 - 1
Apollon Smirnis
Samstag
10/10/2020
FT
Rot Weiss Ahlen
1 - 0
Schonnebeck
Samstag
10/10/2020
FT
NK Maribor
0 - 3
SK Sturm Graz
Sonntag
11/10/2020
FT
Rukh Vynnyky
2 - 0
Bukovyna
Sonntag
11/10/2020
FT
FC Ural
1 - 1
Rubin Kasan
Dienstag
13/10/2020
FT
Hamburger SV II
1 - 3
Dassendorf
Samstag
17/10/2020
14:00
Vélez Sarsfield
-
Huracán
Samstag
17/10/2020
FT
Colón Santa Fe
1 - 0
Rosario Central
Samstag
17/10/2020
16:00
Karlburg
-
1. FC Nürnberg II
Mittwoch
21/10/2020
FT
Estudiantes La Plata
3 - 1
Estudiantes Río Cuarto
Freitag
13/11/2020
FT
SFC Opava
2 - 1
MFK Karviná
Freitag
13/11/2020
FT
FC Hradec Králové
0 - 2
FC Bohemians Praha 1905
Freitag
13/11/2020
FT
Dynamo Ceské Budejovice
2 - 0
Taborsko
Freitag
13/11/2020
FT
KV Oostende
2 - 1
USL Dunkerque
Freitag
13/11/2020
FT
SC Austria Lustenau
1 - 5
Vaduz
Freitag
13/11/2020
FT
FC Baník Ostrava
0 - 2
Líšeň
Freitag
13/11/2020
FT
FC Liefering
2 - 3
Bayern München II
Freitag
13/11/2020
FT
Argeș
3 - 2
Unirea Bascov
Freitag
13/11/2020
FT
Ahironas
1 - 6
Olympiakos Nicosia
Freitag
13/11/2020
FT
Lokomotiv Plovdiv
1 - 3
Beroe
Freitag
13/11/2020
FT
Gorica
0 - 1
Celje
Freitag
13/11/2020
FT
APOEL
1 - 0
Alki Oroklini
Freitag
13/11/2020
FT
SV Werder Bremen
2 - 4
FC St. Pauli
Freitag
13/11/2020
FT
SV Ried
1 - 1
SK Vorwärts Steyr
Freitag
13/11/2020
FT
AS Saint-Étienne
3 - 2
Grenoble
Freitag
13/11/2020
FT
TSV Hartberg
2 - 3
KSV 1919
Freitag
13/11/2020
FT
SCO Angers
3 - 3
Chamois Niortais
Freitag
13/11/2020
FT
VfB Stuttgart
1 - 0
1. FC Heidenheim 1846
Freitag
13/11/2020
FT
SV Horn
3 - 1
SKN St. Pölten
Freitag
13/11/2020
FT
Rapid Wien II
3 - 2
FC Admira
Freitag
13/11/2020
FT
EA Guingamp
0 - 1
Stade Brest
Freitag
13/11/2020
FT
FC Juniors OÖ
0 - 1
SK Sturm Graz
Freitag
13/11/2020
FT
Koper
2 - 0
Tabor Sežana
Freitag
13/11/2020
FT
Gorica
2 - 3
Kustošija
Freitag
13/11/2020
FT
Smouha
0 - 0
El Olympi
Samstag
14/11/2020
FT
Lokomotiva Zagreb
2 - 3
Inter Zaprešić
Samstag
14/11/2020
FT
Hannover 96
0 - 0
VfL Wolfsburg
Freitag
20/11/2020
FT
El Gouna
1 - 3
Aswan
Freitag
20/11/2020
14:00
Smouha
-
El Entag El Harby
Samstag
21/11/2020
FT
CSMS Iasi
5 - 0
Bradu Borca
Sonntag
22/11/2020
00:00
Wadi Degla
-
ENPPI
Montag
23/11/2020
FT
El Entag El Harby
4 - 1
Aswan
Dienstag
24/11/2020
FT
El Geish
1 - 2
Ismaily
Dienstag
24/11/2020
FT
El Entag El Harby
2 - 4
El Gouna
Dienstag
24/11/2020
FT
El Geish
1 - 1
Ghazl El Mehalla
Donnerstag
26/11/2020
FT
ENPPI
3 - 0
El Gouna
Donnerstag
26/11/2020
FT
El Entag El Harby
0 - 2
Wadi Degla
Donnerstag
26/11/2020
FT
Ceramica Cleopatra
2 - 1
El Dakhleya
Donnerstag
26/11/2020
FT
Pyramids
2 - 0
National Bank of Egypt
Freitag
27/11/2020
15:00
Ceramica Cleopatra
-
El Dakhleya
Samstag
28/11/2020
00:00
El Entag El Harby
-
National Bank of Egypt
Samstag
28/11/2020
FT
Ceramica Cleopatra
1 - 0
Aswan
Sonntag
29/11/2020
00:00
El Entag El Harby
-
ENPPI
Sonntag
29/11/2020
FT
Peninsula Power
1 - 7
Brisbane Roar
Sonntag
29/11/2020
FT
National Bank of Egypt
1 - 2
Ismaily
Sonntag
29/11/2020
FT
Pyramids
2 - 1
Smouha
Dienstag
01/12/2020
FT
National Bank of Egypt
1 - 1
El Entag El Harby
Dienstag
01/12/2020
FT
Ghazl El Mehalla
2 - 1
Al Ahli Benghazi
Mittwoch
02/12/2020
FT
Ceramica Cleopatra
1 - 0
Petrojet
Mittwoch
02/12/2020
FT
Wadi Degla
2 - 2
Aswan
Mittwoch
02/12/2020
FT
ENPPI
1 - 1
Smouha
Donnerstag
03/12/2020
14:00
Ghazl El Mehalla
-
El Entag El Harby
Donnerstag
03/12/2020
FT
Pyramids
4 - 0
Al Ahli Benghazi
Freitag
04/12/2020
FT
Wadi Degla
1 - 0
Ceramica Cleopatra
Samstag
05/12/2020
FT
Al Mokawloon
1 - 0
Aswan
Sonntag
06/12/2020
FT
Aswan
1 - 0
El Shorta
Dienstag
22/12/2020
00:00
Club Santos Laguna
-
CD Chivas de Guadalajara
Mittwoch
23/12/2020
00:00
Tijuana
-
Club Necaxa
Mittwoch
23/12/2020
00:00
CF Atlas Guadalajara
-
Querétaro FC
Mittwoch
23/12/2020
FT
CF Rayados de Monterrey
0 - 0
Cancún
Sonntag
27/12/2020
00:00
Atlético San Luis
-
Mineros de Zacatecas
Dienstag
29/12/2020
FT
Energetik-BGU
0 - 1
Isloch
Dienstag
29/12/2020
FT
CF Rayados de Monterrey
2 - 1
Club Santos Laguna
Mittwoch
30/12/2020
00:00
Mazatlán
-
Durango
Mittwoch
30/12/2020
FT
Tijuana
1 - 0
Culiacan
Mittwoch
30/12/2020
FT
CD Chivas de Guadalajara
2 - 5
Atlético San Luis
Video
Tabellen
ENG
FRA
GER
ITA
SPA
#
Mannschaft
Sp
Diff
P
1
FC Arsenal
28
+46
64
2
FC Liverpool
28
+39
64
3
Manchester City
28
+35
63
4
Aston Villa
29
+18
56
5
Tottenham Hotspur
28
+17
53
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.